Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 04:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Kamera między 3000zł - 4000 zł do ... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera między 3000zł - 4000 zł do ...
Witam

Chcę kupić kamerę z przedziału jak w temacie. Byłbym w 100% zdecydowany na Sony HC90 jednak martwi mnie jeden jej mankament: zużycie baterii. Z tego co widzę na standardowej baterii wytrzymuje (50-60min) a na rozszerzonej (NP-FA70) 2 godz. 50 minut. W porównaniu z innymi kamerami nawet tymi Sony tylko niższymi modelami jest to bardzo mało. Czy ktoś wie czym to może być spowodowane i czemu tak dobra kamera (bo jakość obrazu jest świetna) ma tak słabą baterię?

Zależy mi bardzo na jakości obrazu. Rozważałem też PANASONIC NV-GS250 jest sporo droższa ale jak porównywałem jakość fotek to Sony wypada lepiej. Doradźcie mi coś. Chcę mięć b. dobry obraz oraz mocną baterię. Jestem programistą grafiki i noszę się z zamiarem pisania programów operujących na pikselach dlatego jakość obrazu jest dla mnie bardzo ważna) A może da się do Sony kupić jeszcze mocniejszą baterię?

Mam jeszcze jedno pytanie zastanawia mnie co jest wygodniejsze (Pierścień do ustawiania ostrości (Panasonic) czy dotykowy panel (Sony), może ktoś ma doświadczenia z obydwoma systemami?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

wtorek, 31 stycznia 2006, 09:34
Bywalec
Bywalec

Rownież miałem dylemat między tymi dwoma kamerkami tzn. HC90 oraz GS250. Postawiłem na Panasonica, który okazywał się prawie pod każdym względem lepszy. Nie wiem skąd masz info, że Sony robi lepsze fotki - najlepij sam zobacz na stronie (w dolnej części stronki):
http://www.videomax.ru/tests/hc90-gs250-dz7/
i tu kolejne porównanie:
http://www.videozona.ru/video_tests/dec2005/

Poza tym daj sobie spokój z fotografią z kamery cyfrowej - fotografia w tym przypadku to za wiele powiedziane. Obecnie na allegro Panasa kupisz za ok. 3200zł - moim zdaniem to bardzo dobra cena - lepszej chyba już nie będzie ponieważ panasonic zaprzestał już produkcji tego modelu. Następca to GS500 - niewiele lepszy, a cena ustawiona na dużo wyższym poziomie. Kolejnym aspektem przemawiającym za Panasonikiem GS250 - to nagroda EISA (kamera roku 2005/2006) przyznawana przez czytelników aż piętnastu branżowych czasopism - to też coś znaczy.
Pozdrawiam.

wtorek, 31 stycznia 2006, 10:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Dzięki za odpowiedź.
Hm... chyba mnie przekonałeś :) Rzeczywiście fotki Panasonica są dużo lepsze (wyraźniejsze) a to bardzio istotne przy tym co chce robić, trochę gorzej sprawuje się w nocy ale i tak zdecydowaną większość będę robić w dzień. Generalnie nie zamierzam robić wielu fotek ale myślałem że im lepsze fotki tym lepsza jakość filmu.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź :)

wtorek, 31 stycznia 2006, 11:00
Bywalec
Bywalec

W kwestii baterii dodam, że Sony ma baterię chowaną wewnątrz obudowy co uniemożliwia zastosowanie pojemniejszych niż NP-FA70 (ok.1200-1300mAh). Grubość bateri Panasonica nie jest ograniczona także można zastosować nawet dość pojemne baterie. Ale tutaj muszę się przyznać że nie wiem jak długo można pracować na GS250 przy zastosowaniu jakiejś pojemnej baterii np. 2100-2500mAh.

wtorek, 31 stycznia 2006, 12:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Znów jestem w kropce
Ehh, poczytałem trochę i znów jestem w kropce. Owszem Panasonic ma dobry obraz (wyraźny itp) ale ma też kilka minusów, których nie ma Sony. Dajmy na to tryb 16:9 który w Panasiu jest niczym innym jak powiększeniem obrazu i dodaniem na górze i dole dwóch czarnych pasków. W Sony HC90 ten tryb jest rzeczywiście szerokokątny i daje większe pole widzenia. Jeśli chodzi o baterię to Sony na NP-FA70 wytrzymuje ok. 85 minut a Panasonic na CGA-DU21 (2100mAh) wytrzymuje ok. 107 minut czyli o ok. 25 minut więcej. A ile RadekS trzyma Ci Panaś na standardowej baterii? Tak naprawdę to nie wiem czy lepiej zrezygnować z prawdziwego trybu 16:9 na rzecz mocniejszej baterii i wyraźniejszego obrazu czy odwrotnie. Jeśli chodzi o czasy pracy baterii i inne takie tam ;) to znalazłem fajną stronkę:

http://www.dvspot.com/reviews/cameraList.php

Ehh te kamerki :]

Help :?

wtorek, 31 stycznia 2006, 15:27
Moderator
Moderator

optyczny stabilizator, prawdziwy 16:9, w porównaniach z 250 lepszy obraz.

pozdro

wtorek, 31 stycznia 2006, 15:44
Bywalec
Bywalec

Odnośnie czasu pracy - niezbyt się mogę wypowiedzieć ponieważ moja kamerka to nowy nabytek - nawet nie uformowałem dobrze baterii.
Do tej pory używałem Sony DCR-HC42. Nie odpowiadała mi jakość obrazu przy słabym oświetleniu. Mam mnóstwo materiału z HC42. Mam również trochę materiału z GS150 (tzn. montowałem wesele) - i jest o klasę wyższy i szczerze mówiąc to ten materiał pchnął mnie w kierunku Panasonica. Nie obyło się również bez dokładniejszej analizy - tzn. kręciłem próbki w sklepie przy sztucznym oświetleniu z kombinacją ilości zapalonych żarówek, zarówno kamerkami Sony HC90, PC1000 (3xCMOS) jak i Panasonikami (GS140 oraz GS250). GS250 w moim odczuciu dała najlepsze wyniki natomiast PC1000 (najdroższa) dała najgorszy rezultat. Jeśli chodzi o tryb 16:9 (również testowałem) - rzeczywiście to działa w Sony. Ale taki tryb miałem już w HC42. Odwzorowanie kolorów, ostrość, praca w słabym oświetleniu to domena wg. mnie, Panasonica.
Decyzja należy do ciebie.
Musze lecieć. Więcej mogę powiedzieć dopiero jutro.
Pozdrawiam.

wtorek, 31 stycznia 2006, 16:45
Stały bywalec
Stały bywalec

przy okazji rzuć też okiem na gs400.
prawdziwy 16:9
pozdro

Czy to prawda jest? Zastanawiam się nad tą kamerą ale o tym nie słyszałem a przeważyło by to szale w 100%
Pozdrawiam.
Mati.

środa, 1 lutego 2006, 01:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A mnie mimo wszystko coś skłania ku Sony HC90. Przeczytałem chyba wszystkie posty, w których występuje ta nazwa. Widzę że jest to spór nie od dziś. Jestem tylko ciekaw czemu nikt nie mówi o zużyciu baterii. Z tego co wyliczyłem to Panasonic GS400 wytrzyma ok. 45 minut czyli nie przeżyje nawet jednej kasety. Za cenę GS400 mogę do Sony kupić statyw, kasety, torbę i mocniejszą baterię i jeszcze mi zostanie. O GS250 jeśli chodzi o ostrość słyszałem że sztucznie wyostrza obraz. Słyszałem też opinie o Sony że tryb 16:9 w jest lekkim oszustwem i z tym się zgodzę bo przecież nie da się zrobić z matrycy 4:3 nagle "prawdziwego" 16:9. Chciałbym zobaczyć różnicę pomiędzy trybem 16:9 Sonego i Panasia. Nie wiem, dziś jadę do sklepu i musze "poczuć" obie kamerki, muszę mieć je obie w ręku żeby wiedzieć. Możecie przeczytać te 3 recenzje:

SONY HC90:
http://www.dvspot.com/reviews/sony/hc90 ... ndex.shtml

PANASONIC NV-GS250
http://www.dvspot.com/reviews/panasonic ... 50-review/

PANASONIC NV-GS400
http://www.dvspot.com/reviews/panasonic ... 00-review/

środa, 1 lutego 2006, 12:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
RadekS, wierze Ci że testowałeś wszystkie te kamery i że GS wypadły lepiej. Ja niemiałem niestety tyle szczęścia i pewnie nie będę miał (nie sadzę aby w sklepie pozwolili mi zgrać materiał na kompa :) Doprawdy nie sądziłem że stanę przed tak trudnym wyborem :]. Tak naprawdę to zastanawiam się czy potrzebny mi jest ten tryb 16:9. Nie mam takiego telewizora i raczej prędko nie będę miał. Jestem ciekaw jak ten tryb wygląda na monitorach. Oczywiście zależy mi na wyglądzie kinowym filmików, które będę kręcił. Ale skoro w obu przypadkach matryca jest 4:3 to można przecież 16:9 uzyskać na etapie post produkcji? Myślicie że będzie jakaś różnica?

Pozdrawiam

środa, 1 lutego 2006, 12:57
Bywalec
Bywalec

RadekS, wierze Ci że testowałeś wszystkie te kamery i że GS wypadły lepiej. Ja niemiałem niestety tyle szczęścia i pewnie nie będę miał (nie sadzę aby w sklepie pozwolili mi zgrać materiał na kompa

Nic podobnego nie robiłem. Wziąłem ze sobą kasetkę MiniDV i na każdej z tych kamer nagrałem po kilka ujęć... przyszedłem do domu i zrzuciłem materiał na kompa przy pomocy HC42. Porównałem i to wszystko. Wnioskuje, że nie masz dojścia do żadnej kamerki miniDV, przy pomocy której mógłbyś w domu zrzucić nagrany w sklepie materiał?
Wracając do czasów pracy GS250 to producent podaje w instrukcji:
1. Bateria CGA-DU12 (1150 mAh) - na wyposażeniu - maksymalny czas ciągłego nagrywania - 2h5min; czas nagrywania z przerwami - 1h5min
2.Bateria CGA-DU21 (2040mAh) - odpowiednio 3h30min; 1h45min
Jeśli chodzi o tryb 16:9 - identyczny jest w HC42 - nigdy z niego nie korzystałem - oprócz testowania.

środa, 1 lutego 2006, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hehe... no na to nie wpadłem żeby iść z kasetką i przynieść do domu materiał. Oki jadę, nagram, przywiozę i porównam. Dam znać co wywnioskowałem.

Pozdrawiam

środa, 1 lutego 2006, 13:28
Moderator
Moderator

Ale skoro w obu przypadkach matryca jest 4:3 to można przecież 16:9 uzyskać na etapie post produkcji? Myślicie że będzie jakaś różnica?

no pewnie, że będzie, bo rozdzielczość w pionie będzie mniejsza. ja osobiście myślę o gs400 właśnie ze względu na 16:9 i progressive, gdyż mam zamiar właśnie w ten sposób robić swoje produkcje.

środa, 1 lutego 2006, 13:29
Bywalec
Bywalec

Pomimo lepszej jakości obrazu w Panasoniku mam do niego również kilka zastrzeżeń w porównaniu do kamer Sony HC42/90:
1. Rewelacyjna wg. mnie funkcja Spoot Meter w Sony - wskazujesz na ekranie dotykowym miejsce wzgldem którego ma się nastawić ekspozycja. Dla zobrazowania tej funkcji opiszę czysto teoretyczną sytuację - w jednej połowie kadru masz mieszkanie natomiast w drugiej okno z widokiem na podwórze. W takim przypadku kamera głupieje ponieważ nie wie jak ma ustawić migawkę i przysłonę. Jedno miejsce masz ciemne (np. ze słonecznym dniem za oknem). W Sony możesz jednym dotykiem palca wskazać miejsce względem którego ma być nastawiona ekspozycja. Nie wiem czy jasno się wyraziłem :). W każdym razie w Panasoniku takiej możliwości nie masz.
2. Funkcja Spoot Focus w Sony - czyli automatyczne nastawianie ostrości po wskazaniu punktu na ekranie dotykowym. No ale tu już to nie jest aż taka zaleta bo w Panasonicu masz pierścień do nastawiania ostrości.
3. Kamerki Sony mają wg. mnie lepsze gabaryty - tzn. bardziej funkcjonalne - są poprostu cieńsze i przez to można je nosić np. w kieszeni kurtki. Ktoś powie w tym miejscu, że Panasoniki są za to niższe ale to nie jest do końca wg. mnie dobre rozumawanie. Poprostu Sony jest wygodniejsze.
4. Wadą w Sony (dla mnie dość znaczącą) jest zbyt czuły suwak przyblizania i oddalania.

środa, 1 lutego 2006, 13:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]