Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 23:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Szukam kamery w okolicach 1400PLN 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Szukam kamery w okolicach 1400PLN
Witam, warunki cenowe jakw tytule.
Prosze jednak o kilka sugestii ktore mog amiec tylko doswiadczeni uzytkownicy kamer cyfrowych. Mianowicie, czy w tej cenie dostane kamere ktora ma nastepujace wlasciwosci:
- polaczenie z komputerem musi byc przez USB2.0 (tylko takie mam)
- chcialbym aby rodzielczosc obrazu miala 400lini (trudno ten parametr znalesc wsrod podawanych przez producentow i nawet nie wiem jakie wartości sa to mozliwe do uzyskania)
- Oczywiscie kompresja powinna byc dobrej jakosci. Zdaje sobie sprawe, ze to zalezy od zastosowanych ukladow scalonych i domyslam sie ze nawet przy tej samej rozdzielczosci kamery jakosc obrazu bedzie bardzo rozna. Chcialbym wiec wybrac mozliwe dobre urzadzenie w swojej klasie.
- przydala by sie stabilizacja obrazu.

Jezeli przesadzilem z wymaganiami to na jakie koszty ewentualnie musze sie przygotowac i prosil bym o podanie jakiegos odpowiedniego modelu.

Pozdrawiam

Komzar

wtorek, 31 stycznia 2006, 12:41
Stały bywalec
Stały bywalec

zapomniałem dodać jakie jest przeznaczenie kamery, a chyba to jest najwazniejsze.

Bo niewiadząć do czego chcesz używać kamery (komercyjnie chyba odpada) można rzucić modelami typu:
- gs35 - panas
- ds 270/290 -jvn
- gs 75 - panas

z tym, że 2 ostatnio w cenie ok 1.7

do sonego nadal nie mam przekonania, ale możesz popatrzeć jakieś HC'eki 19/22

usb 2.0 posiada w tej chwili 99% kamer, a dobrego stabilizatora w tej klasie cenowej nie znajdziesz, to już jest dużo wieksza półka cenowa ;)

wtorek, 31 stycznia 2006, 17:49
Bywalec
Bywalec

zapomniałem dodać jakie jest przeznaczenie kamery, a chyba to jest najwazniejsze.

Bo niewiadząć do czego chcesz używać kamery (komercyjnie chyba odpada) można rzucić modelami typu:
- gs35 - panas
- ds 270/290 -jvn
- gs 75 - panas

z tym, że 2 ostatnio w cenie ok 1.7

do sonego nadal nie mam przekonania, ale możesz popatrzeć jakieś HC'eki 19/22

usb 2.0 posiada w tej chwili 99% kamer, a dobrego stabilizatora w tej klasie cenowej nie znajdziesz, to już jest dużo wieksza półka cenowa ;)

Witam , zgadzam się z wiekszościa ale jesli chodzi o sony to jest ok i nie ma z nią problemów w cenie 1,4 bez paru złaych w media markecie była sony HC17 przyzwoitna kamerka jak na potrzeby domowe to i tak zadobra, natomiast uwazam ze zgrywanie materiału przez USb to sie mija z celem karta fire wiire za jakieś 40-100 zł i nie ma obawy o jakość ani o utrate klateki a przeciez wszystko jest już w cyfrowym formacie i spewnościa bedziesz chciał palic płytki DVD .
pozdrawiam

wtorek, 31 stycznia 2006, 18:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kolego Komzar, wg mnie prawie każda kamerka w tej niszy cenowej tj. Canon, Sony, JVC, Samsung spełni twoje oczekiwania, mają bardzo podobne parametry ekspozycji obrazu jeśli o to chodzi,
natomiast nie każda posiada porty wyjścia IEEE1394(inaczejiLINk) a to jest b.ważny szczegół ponieważ dużo softu pracuje tylko z firewire, a USB nadaje się tylko do zgrywania zdjęć, jako webcam i jako dodatkowy 'bank RAM'
już nie mówię o tym że mało kamer ma porty wejscia (fajnie jest jak filmik po zgraniu i obróbce można spowrotem 'wrzucić na kamerkę)
nie patrz na efekty prześć w kamerze i zoom, tego się prawie nie używa, bo co po zbliżeniu na zoom700 jeśli na ekranie jest sama pikseloza?
efekty przejść i tak dopiero edytuje się podczas obróbki
a rozdzielczość tych kamerek jest i tak taka sama tj.720x576 DV
jako amatorowi powinno ci zależeć, aby filmik nagrać spokojnie i spokojnie bez kłopotów przegrać na PC
mam 2 lata JVC i bazuję na moich doświadczeniach
pozdrawiam

wtorek, 31 stycznia 2006, 19:18
Bywalec
Bywalec

Wielkie dzieki za odpowiedzi. Wlasnie o takie szczegoly mi chodzilo. Obawialem sie, ze przez USB 2.0 nie koniecznie da sie zgrac material Video ze wzgledu na przepustowosc i o ile dobrzez zrozumialem to taki problem faktycznie wystepuje.
Czyli najlepszym rozwiazaniem bedzie wybranie jakiegos tanszego modelu (do 1400PLN) i dokupienie sobie karty rozszerzen?

Co do zastosowan, to poprostu chce filmowac swoja córeczke i chce zeby jakosc byla znacznie lepsza niz przy zwyklym VHS, ale skoro rozdzielczosc kamer jest powyzej 500 lini to juz jest rewelacja, reszta to kwestia kompresji jaka stosuje kamera, ale rozumiem, ze wielkich roznic miedzy tymi modelami to juz nie ma. Oczywiscie matrial bede zrzucal praktycznie bezposrednio na plyty DVD.

Komzar

środa, 1 lutego 2006, 08:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niekoniecznie. Panasonic NV-GS75 ma mozliwosc zrzucenia materiału w pełnej jakości przez USB, ale cena około 1800pln. Dodatkowo kamera ta posiada 3 przetworniki co znacząco poprawia jakość kolorów a w tej cenie to prawdziwy unikat.

środa, 1 lutego 2006, 09:51
Stały bywalec
Stały bywalec

mam Sony 19 i jeśli bym polecał to w tej grupie cenowej jakością do właśnego użytku to Sony lub Canon - co do JVC to nie mam przekonania - widziałem materiał z tej samej imprezy JVC i moje Sony - nie to że chwalę swoja kamerkę ale JVC nie radził sobie z balansem kolorów i strasznie ciemny film

Sony ma coś co potrzebujesz czyli
- USB i menu w kamerze pozwalające na zrzut materiału bezpośrednio na DVD/VCD uproszczone do podstawowych czynności, choć polecam ci użytkowanie firewire - karta z programem do przechwytywania i obróbki az do DVD to koszt nie przekraczający 100 złotych
- steady shot - cyfrowa stabilizacja obrazu działająca zadziwiająco sprawnie
- zoom optyczny nawet za duży bo x 20

różnica pomiedzy 17 a 19 to cena i brak pilota

środa, 1 lutego 2006, 15:07
Bywalec
Bywalec

OK. Posiedzialem chwile nad waszymi radami i poczytalem troszke tych parametrow i nadal mam powazny problem.
Wierze w wasza ocene w sensie gradacji jakosci poszczegolnych kamer. Doszedlem jednak do wniosku ze problem jest troszke inny. Mianowicie rozmawiamy o cenie a tak naprawde moze sie okazac, ze kamery za 1000PLN tez nagrywaja z satysfakcjonujaca mnie jakoscia.
Marze wiec o takiej stronie jak http://WWW.dpreview.com dla aparatow cyfrowych, gdzie kazdy jest poddany testom i mozna sobie samemu te zdjecia porownac i wybrac ktora jakosc jest satysfakcjonujaca. Czy ktos slyszal o czyms takim dla kamer, gdzie moglbym sobie sciagnac przykladowe filmy nagrane roznymi kamerami.
Kolejna rzecza jest te zgrywanie. Co oznacza, ze jakosc jest gorsza jak zgrywam przez USB? Czy kamera automatycznie przekompresowuje material by moc zrzucic go w czasie rzeczywistym przez USB czy poprostu gubi klatki. Jak to pierwsze to znow przydaloby sie zobaczyc jaka jest roznica w jakosci. Moze poprostu bede zadowolony z jakosci jaka daje kamera za 1000PLN i transfer przez USB.
Moze ktos potrafi odpowiedziec na nastepujace pytanie, czy taka kamera za 1000 do 1100 PLN i zgrywanie przez USB to bedzie jakosc znaczaco lepsza od VHS czy moze gorsza. Mowie tu o amatorskich filmach nagrywanych rowniez tanimi amatorskimi kamerami VHS.

czwartek, 2 lutego 2006, 09:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]