Teraz jest środa, 23 maja 2018, 03:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 PILNE którą wybrać vx 2100 czy hdr fx 1 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post PILNE którą wybrać vx 2100 czy hdr fx 1
Mam pytanie i dylemat którą wybrać vx 2100 czy hdr fx 1. Może ktoś ze swojego doświadczenia mi pomóc dokonać wyboru. Branża wesela i tp . Dziękuję

niedziela, 5 lutego 2006, 12:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakiś czas temu miałem podobne dylematy dotyczące VX2100 i powiem ci szczerze..za dużo negatywnych opinii przeczytałem na temat tej kamery... Wystarcze spojrzec a stony allego..same VX2100.. Oczywiscie - sa rozne opinie - dobre i zle..ale tych negatywnych opinie jest poprostu przytlaczajaca ilosc... Moge ci powiedziec iz po dllluuugim zastanowieniu i komentarzach, podpowiedziach itp. zdecydowalem sie na kamere PANASONIC AG-DVC30 jest bardzo zblizona do VX2100 moze ciut ciemniejsza,ale za to nie ma z nia problemow tak jak z VX.. Bynajmniej nie kieruje sie tu budzetem... zastanawialem sie rowniez nad kupnem AG-DVX100B lecz kamera wymaga wiekszej wprawy i tzw.guzikologia w trakcie chaltury pewnie by mnie wykoczyla..a tam jak wiadomo - nie ma na to czasu..no chyba ,ze kto jest wprawionym operatorem ;))
Co do twojego wyboru drugiej kamery to oczywiscie HDR FX1 jest lepszym wyborem ..chociaz na HDV jest jeszcze za wczesnie...

Pozdrawiam i zycze udanego wyboru ;))

niedziela, 5 lutego 2006, 12:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Post odp
Dzięki DARIO 78 za szybką odpowiedz, też właśnie widze że na temat vx 2100 jest wiele negatywnych opini , wszyscy bardziej chwala poprzedni model vx 2000.
Powiem że bardziej jestem za HDR FX 1. Ale jeszcze nie znam opinii, zależyt mi tez aby robić reportaże i głos był jak należy.
MOŻE KTOŚ JESZCZE SIE DOŁĄCZY DO WYPOWIEDZI ,POZDRAWIAM

niedziela, 5 lutego 2006, 12:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest tyle samo dobrych co zlych komentarzy na temat 2100. Ale ja osobiscie bede sie skladnial do kupienia wlasnie tej kamery. Jesli chodzi o wesela to nie widze wiekszego problemu. Kupujesz do niej dobry mikrofon i sru. Manual ze to podstawa, i te guziczki ktore wczesniej zostaly wpomniane to bardzo przydatna rzecz. Musze sie dowiedziec jak to wyglada w rzeczywistosci. I kieruje rowniez pytanie . Gdzie w Krakowie mozna ogladnac i pobawic sie ta kamera ???

niedziela, 5 lutego 2006, 13:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"...Manual ze to podstawa, i te guziczki ktore wczesniej zostaly wpomniane to bardzo przydatna rzecz..."

- oczywiscie - zgadzam sie... ale trzeba byc naprawde wprawionym operatorem aby bawic sie tym sprzetem... Ja skladaniam sie do Panasonica ..co do sony... mowie NIET! ;)) nie mam czasu latac po serwisach i wyklocac sie o swoje... a w pierwszym pytaniu szukales kamery na wesela.. tez ci najlepszy (moim zdaniem ) model wpisalem..do reportazy - wywiadow..to juz inna polka ;))

niedziela, 5 lutego 2006, 22:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam VX 2100 od 2 lat a kręciłem już PD 150, PD 170 jak też raz wpadła mi w ręce FX 1 i jeśli chodzi o wesela i tego typu roboty to nie ma lepszej niż VX 2100 (stosunek cena -jakość-poręczność wytrzymałość), a jeśli teraz kupowałbym drugą to z pewnością kupiłbym PD 170 ale nie koniecznie na wesela
FX 1 odpada.Przerost formy nad treścią.Pozdrawiam

poniedziałek, 6 lutego 2006, 00:14
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Możesz jaśniej opisać swoje stwierdzenie. "Przyrost formy nad trescią". Ja posiadam FX1 i jestem bardzo zadowolony. Dzwiek przy głosnej kapeli jest bardzo słaby ale wystarczy mic. za 150 zeta i jest ok.
Pozdrawiam.

P.s a co do wyglądu jak komuś na tym zależy nie ma równej.

poniedziałek, 6 lutego 2006, 02:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja bym sie nie sklanial patrzec na wyglad. Moze klienci tak ale mozesz miec kamere za 50 tys zl i krecic kiche, a miec kamerke do 10 tys zl i robic filmy ktore zachwyca i wzrusza. Liczy sie pomysl a dopiero potem sprzet. Widzieliscie jak to robi Tokksa. Chlopaki kreca 2100 ale robia to profesjonalinie. Montarz rowniez wchodzi w gre

poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeden dla mnie minius w VX2100 to brak plynnej regulacji przeslony.

poniedziałek, 6 lutego 2006, 12:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post wybor jest prosty
Dla urzytkownika HDV(mam Sony Z1) jest oczywiste, ze to wlasciwy wybor. Mialem ostatnio okazje widziec reakcje kolesi, ktorzy pracuja na 2000 i 2100. Jak w kreskowkach, oczka i szczeka poopadaly jak zobaczyli obraz z mojej Z1. Dla mnie zwlaszcza kiedy filmuje w HDV, obraz w kazdym calu przewyzsza kazda tu wymieniana. To oczywiscie moja opinia. Obraz zwlaszcz gdy filmujemy jedna impreze dwoma modelami, mozna zobaczyc roznice. Polecam SONY

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

poniedziałek, 6 lutego 2006, 12:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Post odp
Witam ponownie.Jest jeszcze różnica w czułości vx 2100- 1 lux , a HDV x 1 to 3 lux. Nie wiem czy to aż tak wielka różnica, młodzież na studniówkach nie lubi oświetlenia a mnogo tam migających kolorowych światełek, jak w takich warunkach w/w modele się sprawują. Wiem że lampa oświetlenia miejscowego to podstawa . Może ktoś wie gdzie dostane tanio lampę do w/w typów kamer, chodzi mi lampe na ledach. Pozdrawiam

poniedziałek, 6 lutego 2006, 14:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a ja polecam dolozyc kilka zlotowek i kupic PD170. Wiele juz bylo bezowocnych dyskusji na temat FX1. Sprawa wyglada tak, ze dopiero Z1 jest dopracowany, dlatego wybieram i zawsze bede wybieral PD170: za jakosc, za wytrzymalosc i ergonomie.

poniedziałek, 6 lutego 2006, 16:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Krzysztof - jestem ciekaw czy jestes juz zdecydowany do kupna ktoregos z wymienianych modeli ;) Kazdy z nas ma inne wymagania i kazdy pracuje na innym rynku... nie zawsze konkurencja ma super kamery HDV..w wiekszosci sa to kamerki za 2000-3000.. W 60% sukcesu jest to jak zmontujemy film i jakie mamy do tego wyczucie..a kamerki.. z czasem bede sie zmienialy..nasze gusta...upodobania...i wymagania !!!

Pozdrawiam !!!!

poniedziałek, 6 lutego 2006, 19:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 6 lutego 2006, 20:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Post FX 1
JESTEM BARDZIEJ ZA FX 1 . Ale i tak mało przekonany. ale myśle że FX może mniej być awaryjny od vx 2100.
Jeszcze odnośnie oświetlenia miejscowego na diodach LED gdzie dostane najtaniej taką lampę.
Pozdrawiam i dzięki za posty

wtorek, 7 lutego 2006, 10:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona