Teraz jest środa, 17 października 2018, 23:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy znajde coś lepszego w tej cenie? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Czy znajde coś lepszego w tej cenie?
Witam serdecznie!
W sprzęcie wideo nie jestem niestety tak dobry jak w aparatach fotograficznych proszę więc Was o poradę.Nie szukam jakiegoś wypasu bo moją pasją jest fotografia a nie filmowanie, chcę mieć kamerkę by uwiecznić imprezy rodzinne, wczasy itp. Niemniej nie lubię kiczu dlatego zawsze starannie wybieram sobie sprzęt.

Pytanie do Was czy w cenie około 1300zl bo za taką mozna juz miec PANASONIC NV GS 27 znajdę coś lepszego? Wczesniej myślałem o Canonie mv800, którego można już miec za 1000zl... Ogólnie co o tym sądzicie.Widziałem wiele osób polecało gs 75 ale hm to juz jest 400zl dopłaty w stosunku do gs27...

Byłbym bardzo wdzięczy na opinie na temat tej kamery i tego co polecanie w cenie do 1400.Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

wtorek, 21 lutego 2006, 18:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam! Zastanów się czy nie lepiej gs35. Wyższy model za te same pieniądze. Pozdrawiam.

wtorek, 21 lutego 2006, 19:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki za odpowiedz, a co gdyby udało mi się kupić np używaną (by nie przekroczyc budżetu ;) ) Panasonic NV-GS75? Rozumiem, że z tych dwóch które wymieniłem czyli mv800 Canona i wspomnianą gs27 Ty polecałbyś model 35? OK to jeżeli rozważamy sprzęt nowy, a jeśli wmieszać w to wspomniany Panasonic NV-GS75 (używany) to wtedy kierować się czym? :)

wtorek, 21 lutego 2006, 19:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GS35 jest jednym z poprzedników NV-GS27 chociaz po cyfrach mozna sie zmylić ... NV-GS27 to nowszy model , jeszcze z tego roku i sądzę że jeżeli nie chcesz dopłacać polecam ten ( chociaż nie używałem ) ale też mam zamiar niedługo sobie ten model kupic no i oczywiście jeżeli ci nie robi problemu dopłacić do GS75 to oczywiście bierz ten , bardzo dobra jakość obrazu 3CCD , dobre kolory , słyszałem pozytywne recenzje tej kamery ... wiec wybór należy do ciebie

pozdrawiam

wtorek, 21 lutego 2006, 22:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Czyli reasumując.

Wygrywa model PANASONIC NV-GS27 w cenie do 1400zl tak?

Oczywiście jeżeli nie bierzemy pod uwagę Panasonic NV-GS75 ;)
Jezeli ktoś wie coś na temat PANASONIC NV-GS27 bylbym wdzieczny za opinie.

wtorek, 21 lutego 2006, 22:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od ciebie zależy . Ja bym brał tego NV-GS27 bo sam chcem go kupić :)

Info dla ciebie :

Cyfrowa kamera wideo mini DV

Obrazek

Przyciski sterujące jako ikony wyświetlane na ekranie, użytkownik posługuje się nimi za pomocą dżojstika, wiele funkcji dostępnych po naciśnięciu tylko jednego przycisku (One-Touch Navigation). Funkcja kamery internetowej. Tryb kolorowego obrazu podczas filmowania w ciemności (Colour Night View). Przetwornik CCD 800 000 pikseli. Mikrofon stereo z funkcją odcięcia szumu wiatruSoft Skin Detail - wygładzanie zmarszczek na obrazie Kompaktowa obudowaUSB 2.0. Wyjście DV,2 lata gwarancji[b]

OGÓLNE
Zasilanie DC 7,2 V
Zużycie energii 2,5 W (wizjer)/3,1 W (LCD)
Masa 410 g
Wymiary (szer. x wys. x dł.) 86 x 69 x 120 mm
Obiektyw
Przetwornik 1/6" CCD (800 tys. pikseli il. całkowita) efektywne: obraz ruchomy: 400 tys. /zdjęcia: 400 tys.
Jasność F1,8 (WIDE)/F3,9 (TELE)
Zoom optyczny 30x o zmiennej prędkości
Ogniskowa 1,9 - 57 mm
Średnica filtra 30,5 mm
Odpowiednik aparatu 35 mm 35,7-1072 mm
Obiektyw Panasonic
FILMOWANIE
Minimalne oświetlenie 2 Lux (Colour Night View)
Ustawienie ostrości automatyczne/manualne
Balans bieli auto/ w pomieszczeniu/ na zewnątrz/ustawienie (za pomocą czujnika podczerwieni)
Prędkość migawki taśma 1/50-1/8000 s, karta: 1/50-1/500 s
Regulacja przesłony automatyczna/manualna
Regulacja czułości jest
Autoekspozycja tryby: sportowy/portret/słabe światło/ ośw. punktowe/na śniegu
Kompensacja tylnego światła jest
Wizjer czarno-biały 0,33" (67 tys. pikseli)
Wyświetlacz LCD 2,5 LCD (105 tys. pikseli)
Mikrofon stereo zoom Mic, redukcja szumu wiatru
Rejestracja daty auto date ( w kodzie Data Code)
Efekt wygaszania obrazu do czerni lub bieli
Menu na wizjerze jest (jęz. polski)
Stabilizator obrazu SIS
Cyfrowy zoom 30x/1000x
Lampa oświetlająca LED nie
Szybki start ok. 1,7 s
Funkcja kamery internetowej jest (Motion JPG 320 x 240 ok 6 kl./s)
NAGRYWANIE
Format DVC
Głowica plasma Mig (2)
Nagrywanie/odtwarzanie SP/LP
Licznik kod czasowy
Wskaźnik ilości pozostałej taśmy jest
Odtwarzanie poklatkowe jest także wstecz
Zmienna prędkość wyszukiwania maks. 20x
Zapis audio PCM 12 bitów 4 kan./16 bitów 2 kan.
Audio Dubbing nie
ZŁĄCZA
AV (mini) wyjście
USB 2.0 (mini B)
DV (IEEE1394) wyjście
AKCESORIA
Zasilacz jest
Akumulator litowo-jonowy CGA-DU06E/1B. Można zastosować (dokupić): CGA-DU12E/1B, CGA-DU21E/1B
Przewód AV (RCA - 4 pin) jest (stereo)
Pokrywa obiektywu jest

Kamery cyfrowe e.cam

Linia Powerful Zoom: NV-GS27 oraz NV-GS37
Nowe kamery z linii Powerful Zoom są małe i lekkie. Wyposażone w 30-krotny zoom optyczny zapewniają znakomitą ostrość ujęć znacznie oddalonych obiektów. W nowych modelach wprowadzono wiele ulepszeń, aby ich obsługa była jeszcze bardziej wygodna i intuicyjna.
30-krotny zoom optyczny w modelach GS37 i GS27 można wygodnie i pewnie obsłużyć jedną ręką. Obiektyw ma nie tylko najsilniejszy zoom oferowany w cyfrowych kamerach wideo przeznaczonych do użytku domowego - cechuje się także niskim współczynnikiem zniekształcenia obrazu. Ponieważ chodzi o zoom optyczny, zarówno filmy jak i pojedyncze klatki rejestrowane są z doskonałą wiernością.
Procesor Pure Colour Engine zastosowany z kamerach z linii Powerful Zoom konwertuje sygnał wyjściowy z przetworników CCD z barw dopełnieniowych na format RGB (zawierający trzy podstawowe barwy światła) we wczesnej fazie przetwarzania oraz wydziela niskoczęstotliwościową składową luminancji z sygnału RGB. Sygnał luminancji jest następnie generowany w taki sam sposób jak ma to miejsce w przypadku sygnału telewizyjnego. Zaawansowana funkcja redukcji szumów zapewnia uzyskanie lepszych rezultatów podczas filmowania przy niedostatecznym oświetleniu, gdyż poprawia redukcję szumów barwnych o 30% w porównaniu z rozwiązaniami konwencjonalnymi. Ten nowatorski układ scalony zapewnia znakomite odtwarzanie kolorów.

Pozostałe dane techniczne
- Wbudowana lampa LED (GS37)
- 2,5 ekran LCD

Jeszcze wygodniejsza obsługa kamer z obu linii
Aby zwiększyć wygodę obsługi Panasonic wyposażył nowe kamery miniDV w wiele dodatkowych udoskonalonych funkcji i ulepszeń.
Nawigacja za pomocą jednego przycisku i joysticka
Panasonic aktualnie wyposaża wszystkie swoje kamery video w joystick, dzięki któremu ułatwiony jest dostęp do wszystkich podstawowych funkcji. Dodatkowo ekran LCD wyświetla w postaci ikon najczęściej używane funkcje w trakcie odtwarzania lub filmowania. Dzięki temu można szybko i łatwo wykonywać większą liczbę operacji, nie odrywając oka od filmowanego obiektu. Modele z roku 2006 wyposażone zostaną ponadto w tryb pomocy ekranowej, która dodatkowo ułatwi obsługę kamery poprzez wyświetlanie objaśnień ikon i instrukcji roboczych. Kamery posiadają menu w języku polskim.
Uproszczone włączanie i wyłączanie kamery
Ta prosta, ale bardzo użyteczna funkcja automatycznie włącza zasilanie kamery w momencie wykonania pierwszych czynności przed filmowaniem, takich jak otwarcie ekranu LCD lub celownika EVF. W podobny sposób funkcja automatycznie wyłącza zasilanie kamery z chwilą wykonania czynności kończących filmowanie, takich jak zamknięcie ekranu LCD lub schowanie celownika EVF.
USB2.0(HS) o kompatybilności klasy wideo, z dołączonymi programami do edycji
Zgodność ze standardem USB 2.0 zapewnia szybką transmisję danych DV do komputera PC, pojedynczym kablem USB. Zgodność z klasą video umożliwia z kolei, takim samym kablem USB, transfer danych cyfrowych filmu DV w czasie rzeczywistym. Dołączony program umożliwia łatwe edytowanie nakręconych zdjęć, dzięki czemu użytkownik może edytować i stworzyć dopracowane i profesjonalnie wyglądające filmy, przeznaczone do własnego archiwum.
Obok wcześniej dostępnego programu MotionDVStudio, przeznaczonego do edycji filmów w naturalnym formacie, do nowych kamer miniDV dołączany jest program SweetMovieLife. Stanowi on nową, prostą w obsłudze aplikację, za pomocą której nawet początkujący kamerzysta, wykonując wyświetlane na ekranie instrukcje, może edytować film dodając własne BGM i napisy. Program MotionDVStudio został rozbudowany i obecnie zapewnia zgodność z formatem szerokoekranowym, umożliwiając edytowanie filmów przeznaczonych do oglądania na szerokoekranowym telewizorze domowym. Program posiada sporo ciekawych funkcji umożliwiających dalszą obróbkę edytowanych danych, jak na przykład konwertowanie filmu do formatu MPEG4 celem dołączania filmu do e-maila czy zapis poddanego edycji filmu na kasetę video w formacie AVI.

Optyczny zoom 30x

Obrazek

Menu w języku polskim

Czyste barwy dzięki układowi przetwarzania obrazu Pure Colour Engine -trójwymiarowa redukcja szumów obrazu

Szybki start w 1,7 sekundy

Dostępne akcesoria: VW-LT3014 - telekonwerter VW-LW3007 - konwerter szerokokątny VW-LMC30 - osłona MC

to znalazłem nie wiem czy to prawda ale chyba tak
Czyste barwy dzięki układowi przetwarzania obrazu Crystal Engine - trójwymiarowa redukcja szumów RGB Frame usuwa szumy zarówno w obrębie pola jak i ramki

Obrazek

Tryb filmowania w całkowitej ciemności (kolorowy obraz)

Obrazek

DANE POWYŻEJ ZACZERPNIETE Z SERWISÓW , NIE PISANE PRZEZE MNIE

PS. Nie jestem za bardzo pro w tych sprawach :mrgreen: moze jeszcze poczekaj na innych odp. ( jeżeli takowe będą bo mam nadzieje - odrazu mi sie przyda :) )

wtorek, 21 lutego 2006, 23:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Widziałem to juz ;) Czytałem na Allegro ;)
Wiesz zastanawiam sie nad używanym sprzętem również może lepiej coś używanego a z wyższej półki niż coś nowego a z dolnej... Ech niestety nie widze by na tym forum ktoś chciał pomóc rozwiązać ten problem... Dzięki Ci, pozdro- może ktoś sie odezwie z fachowców :)

wtorek, 21 lutego 2006, 23:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No niestety albo mi sie zdaje albo na tym forum dość rzadko ktoś wchodzi :| Możliwe że dobry pomysł kupić coś lepszego ale co masz na myśli ? Allegro ? Nie wiem ja jakoś sie boje kupować używane bo potem jeszcze jakaś lipa będzie albo coś

wtorek, 21 lutego 2006, 23:42
Stały bywalec
Stały bywalec

No znalazlem pare kamer uzywanych które kosztowaly kiedys 4000 a teraz np 1700 chcą ;)

[ Dodano: Sro Lut 22, 2006 12:22 am ]
Np w cenie ponizej 2000zl znalazlem np JVC GR-DV4000.Moze ktoś pomoze? :)

wtorek, 21 lutego 2006, 23:47
Nowy
Nowy

Miałem ostatnio podobny dylemat

Jaką kamerę kupić w cenie lekko ponad 1000 .

Nowe w tej cenie to raczej kiepskie są .

Kupiłem Sony hc40e na allegro za 1050

HC 40 to prawie to samo co hc 42 (zobacz ile kosztuje hc 42)

Główne zalety to :

Prawdziwy tryb panoramiczny 16:9 , a nie czarne pasy u góry i na dole(mam tv 16:9 więc wygląda to rewelacyjnie)

Komplet wyjśc i wejść DV IN/OUT . USB , wejście na mikrofon , A/V

Kolorowy wizjer (w tanich kamerach sony jest czarno-biały)

Matryca 1,07 milona pixeli(lepsza cyfrowa stabilizacja obrazu )

Za 70 zł można dokupić baterie na której kamera działa ponad 250 minut

Kamera ma też kilka innych bajer : LCD z super kolorami , możliwość robienia zdjęć i zapisywania ich na kartach MS , filmowanie w całkowitej ciemności - można normalnie czytać książkę patrząc na ekran kamery . Wszystko widać - siedzałem po ciemku w pokoju bez okien (czyli w łazience).

Kamera ma też minusy

Nie zawsze na funkcjach auto , można polegać ,(chodzi mi o balans bieli w skrajnych warunkach)

Przy słabym świetle jest kiepsko , (lampka z żarowką 100w w pobliżu załatwia sprawe)

Na kamerach się nie znam więc możliwe , że źle doradzam , to moja pierwsza kamera.

Pozdrawiam , życzę owocnych poszukiwań

środa, 22 lutego 2006, 01:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Własnie odbyłem naradę rodzinną i zastanawiamy się czy nie wziąć czegoś zbliżonego do kwoty 2000zl -oczywiście poniżej a nie powyżej ;)

Pytanie zatem do znających się na temacie czy warto amatorowi dokładać np do
PANASONIC NV-GS 180 czy 75 w zupełności starczy a może coś innego w tej cenie?
Hm, a może wspominana już przeze mnie 27, która weszła na rynek?

Prosze Was dradzcie mi bo to ważne by ktoś kto sie zna na tym się wypowiedział.
Pozdrawiam!!!

[ Dodano: Sro Lut 22, 2006 3:52 pm ]
Widze cięzko z poradą :?

Sluchajcie wlasnie rozmawiałem z jednym sprzedawca i on twierdzi ze seria 75 jest lepsza od 180... Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii.Pozdro

środa, 22 lutego 2006, 11:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie wiem czy pomoge ale tu jest jedna ocena kogoś tu z forum , przesłał mi te jego spostrzeżenia co do GS75

Cytat:
"Kamera spisuje się bardzo dobrze. W tej cenie nie ma konkurencji. Piękne kolory, czysty obraz, wbrew temu co niektórzy mówią i piszą bardzo mało szumi (widziałem filmy z soniego, jvc i canona, tam dopiero widać co to szum), wyraźne szczegóły! Bardzo dobra jakość dźwięku! W nocy bez dodatkowego oświetlenia niema co liczyć na świetny obraz (tu żadna kamera tej klasy nie da rady).
Minus to stabilizator obrazu, ale nauczyłem się z tym żyć. "

środa, 22 lutego 2006, 16:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Z tego co czytalem to jak sie nie ma serii 280 to tam gdzie jest stabilizacja SIS a nie OIS to wszedzie tak samo.Nurtuje mnie wlasnie to co mi powiedział sprzedawca ze 75 lepsza od 180.Sam nie wiem moze mówił tak bo nie miał na stanie 180... Co sadzicie i jak zapatrujecie sie na model 140 czy amatorowi warto tyle doplacac by miec lepszy obiektyw a reszte to samo...

środa, 22 lutego 2006, 16:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 22 lutego 2006, 16:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Pozostaje tylko kwestia która 75 czy 180? ;] Ciekawe czy sprzedawca mówił prawde :lol:

środa, 22 lutego 2006, 16:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona