Teraz jest środa, 17 października 2018, 08:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 hc90/hc96 vs gs280? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post hc90/hc96 vs gs280?
WITAM
stoję przed wyborę kupna kamery na którą mogę przeznaczyć 2500-3000pln, po przeglądnięciu forum krąg kamer zawęził się do dwóch: hc90/hc96 i gs280, obie chyba prezentują podobny poziom
plusy panasonika to dłuższa gwarancja(2lata) i trochę niższa cena
plus sony to wejścieDV
jeśli ktoś może podać jakieś za i przeciw w/w kamer to będę bardzo wdzięczny
za wszelkie sugestie z góry dziękuję i pozdrawiam

wtorek, 7 marca 2006, 21:55
Bywalec
Bywalec

wybralem SONY 96
mnie przekonalo wykonanie panasonica 280 ... niestety (co prawda patrzylem w mediaM na wystawki) panasonic mi sie rozwalil w rekach soczewki wyskoczyly jak krecilem ringiem ... i jakos pomyslalem wtedy nad caloscia 280 jakas taka malo zwarta...
ale nich sie wypowiedza inni najlepiej ... bo sam sie zastanawiam nad wyborem (czy dobrze wybralem ) :D :D :D :D

wtorek, 7 marca 2006, 23:35
Nowy
Nowy

Polecam sony, mam hc90, i kamerka spisuje się doskonale. Jedyna jej wadą jest to że trzeba dokupić dodatkowy akumulator jeżeli chce sie nagrywać wiecej niż godzine materiału, ale to moim zdaniem nie jest problem. Jeżeli chodzi o jakosc obrazu, to jest naprawde bardzo dobra. Mam ją dopiero od miesiaca ale nagrywalam już na śniegu w sloneczny dzionek, w slabo oswietlonym pomieszczeniu i ostatnio na mistrzostwach par tanecznych - gdzie postacie byly w ciągłym ruchu i w dodatku przy specyficznym oświetleniu i musze przyznać że jakosć obrazu jest o niebo lepsza niż w niższych modelach np hc19 (bawilam się taką wcześniej). W dodatku soniak ma optykę carl zaiss - wiec samo to przemawia już na jego korzyść.
Jeżeli masz jakieś pytanka to chetnie odpowiem na priw.pozdrawiam.

środa, 8 marca 2006, 09:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, cóż tak się składa, że gs280 ma obiektyw Leica i nie sądzę, żeby był on gorszy od tego z sony. Zresztą te obiektywy, które są w tanich kamerach mistrzostwem świata nie są. Dobry obiektyw potrafi kosztować kilka razy więcej niż cała kamera z tego przedziału cenowego (np.: Canon 20x L IS to wydatek rzędu 1900$ :'-( ).
A co do jakości obrazu, to jeszcze nie widziałem jednoprzetwornikowej kamery, która by parametrami barwnymi dorównywała takiej co ma 3 ccd. Dodatkowo te z jednym przetwornikiem mają z reguły brzydki szum gdy szumią i paskudne artefakty (co ciekawe większość ludzi tego nie widzi, albo udaje, że nie widzi ;-)).
Inna kwestia, że przy zakupie kamery tylko 10% wpływu na decyzję mają parametry technicznę a 90% emocje i marketing ;-)

Pozdrawiam
Ulv

środa, 8 marca 2006, 09:43
Bywalec
Bywalec

A co do jakości obrazu, to jeszcze nie widziałem jednoprzetwornikowej kamery, która by parametrami barwnymi dorównywała takiej co ma 3 ccd. Dodatkowo te z jednym przetwornikiem mają z reguły brzydki szum gdy szumią i paskudne artefakty (co ciekawe większość ludzi tego nie widzi, albo udaje, że nie widzi ;-)).
Pozdrawiam
Ulv

nie watpliwie masz racje z tymi 3ccd
a co masz namysli piszac paskudne artefakty ???

hmm ?>

środa, 8 marca 2006, 11:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiedyś widziałem stronę gdzie były wszelkie możliwe błędy 1ccd wypisane i pokazane, teraz nie mogę jej namierzyć, ale będę szukał.
Żeby nie było, że jestem gołosłowny, to jeden z podstawowych problemów polega na fakcie, że przy 1 ccd obraz kolorowy powstaje dzięki filtrom rgb gdzie dla sąsiednich pixeli są reprezentowane różne kolory. Teraz jak kręcisz coś co jest np prawie poziomą lub pionową linią mocno kontrastującą z tłem to uzyskujesz jej brzegi żółto fioletowe.
Za dawnych czasów kręciłem coś w muzem kolejnictwa i wszystkie te białe rurki w parowozach na tle czarnych lub zielonych kotłów i kabin wyszły jako wielokolorowe, mieniące się w trkcie ruchu ;-)
Widoczne jest to też na testach rozdzielczości.
Oba są z sony, pierwszy z 3 ccd (chyba vx2000), drugi z jakiejś z 1 ccd
Podobnie rzecz ma się na zbliożonych do poziomu lub pionu granicach obszaru o dużym kontraście (a tu jeszcze efekt pogłębia fakt, że 95% kamer mocno podbija elektronicznie ostrość, pozostałe 5% na fabrycznych ustawieniach też, ale ma opcje 'sharpness' do regulacji tego parametru ;-)).

Pozdrawiam
Ulv

środa, 8 marca 2006, 11:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]