Teraz jest piątek, 25 maja 2018, 14:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 PANASONIC NV GS 280 vs. JVC GZ MG 20/30 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PANASONIC NV GS 280 vs. JVC GZ MG 20/30
Witam wszystkich!!
jestem po raz pierwszy na tym forum ale juz zdążyłem cos niecos przeglądnąć i jak to najczesciej bywa jestem bardziej niezdecydowany niz na początku.. :lol: własciwie byłem zdecydowany na kamere z dyskiem twardym. słyszałem ze nie ma strat jakości przy przgrywaniu do kompa. napaliłem sie na tę jVC ale przeczytałem w jednej z opinii ze filmy kręci raczej kiepsko.. a teraz czyam same pochlebne opinie na temat NV 280...więc juz sam nie wiem.. mam do dyspozycji ok 2500 zł chciałbym kupic cos ze stabilizacją obrazu i zoomem co najmniej 20x optycznym oczywiście :wink: poradźcie coś prosze.. a moze warto troszke poczekac i kupic cos lepszego (droższego) z dyskiem twardym??
pozdrawiam wszytskich serdecznie!!

aha korzystanie z kamerki czysto amatorskie :lol:

środa, 8 marca 2006, 12:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamery z dyskiem twardym maja to do siebie, ze jak zapelnisz dysk to jestes uziemiony dopuki nie zgrasz materialu do komputera. I tak jak jestes na wczasach i skonczylo sie miejsce na dysku to koniec filmowania. W kamerach DV zawsze mozesz zmienic kasete na czysta i filmowac dalej. Oczywiscie w kamerach DV (tych na kasete) nie tracisz nic na jakosci przy zgrywaniu do komputera. Oczywiscie musisz uzywac zlacza "Fire Wire" lub przy niektorych kamerach Panasonica (rowniez GS280) wystarczy USB2. Zgrany material niczym sie nie rozni od tego w kamerze. Pogorszenie materialu wystepuje podczas wypalania materialu na DVD, poniewaz nieskompresowany material DV musie byc poddany konwersji do stratnego formatu mpeg2 bo taki jest standard DVD. Poza tym wybrana przez ciebie kamera JVC nagrywa tylko i wylacznie w stratnym standardzie mpeg2

Ja osobiscie wybralbym kamere Panasonica. Ma bardzo dobre opinie, w tej cenie bije konkurencje.

środa, 8 marca 2006, 13:58
Nowy
Nowy

tylko kurcze chciałbym cos porównywalnego z 280 tylko ze z wiekszym zoomem optycznym.. co moglibyście polecic??
pozdrawiam

środa, 8 marca 2006, 15:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie ma chyba kamer obecnie 3CCD z zoomem wiekszym niż 10-12x ( ani wogle kamer powyżej 2 mpix z wyzszym zoomem )

środa, 8 marca 2006, 15:56
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

do duzego zoomu potrzeba lepszy obiektyw, tanie kamery mają kiepskie obiektywy i przy zoomie 20x 30x zwiększa się aberacja chromatyczna...
nie jest dobrze wybierać kamerę ze względu na wielkość zoomu.
--
Co do różnic kamer to GS280 daje bardzo dobrej jakości obraz,
a te JVC niestety nie - w nich kosztuje nowinka w postaci dysku... jakościowo są beznadziejne.
Dopiero JVC GZ-MC500EZ jest interesująca - ale droga i na karty, a nie dysk.
Polecam GS280 od panasa, lub rozejrzyj się za Panasonikiem SDR-S100 na karty SD(mpeg2) - ale też może być drogi.

środa, 8 marca 2006, 15:57
Nowy
Nowy

a powiedzcie prosze jeszcze czym tak naprawde różnią sie gs 250 od gs 280?? poza tym ze jeden jest następcą drugiego i który model lepiej kupic??

czwartek, 9 marca 2006, 00:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... c&start=15

ale generalnie jeśli masz troszkę wiecej kasy to rozejżyj się za Panasoniciem NV-GS400 uważam najbardziej udany model zasąpiony okrojonym modelem 500. Podobnie 250 zastapiona okrojonym modelem 280..

czwartek, 16 marca 2006, 23:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]