Teraz jest niedziela, 27 maja 2018, 15:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 HDV Sony HDR-FX1 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post HDV Sony HDR-FX1
Zastanawiam sie nad zmianą Canona XL na Sony HDR-FX1. I teraz pytanko czy oplaca sie taka zmiana. Czy nie problemu z obroka obrazu w HDV? Jak wyglada obraz nagrany DVD z takiej kamery? Z góry dziekuje wszystkim za wypowiedzi ;) Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Mar 14, 2006 11:51 pm ]
Czy na prawde nikt nie może udzielic mi odpowiedzi na to pytanie?? :/

poniedziałek, 13 marca 2006, 11:02
Stały bywalec
Stały bywalec

No wiesz CANON na korpusie ma 3CCD ,a FX1 -HDV,a to zaczyna robić wrażenie :wink: ,choć klient nie do końca wie, o co chodzi.i ja też :lol: :wink: Już obecnie z softem też nie ma problemu,wszystkie przodujące firmy zapowiedziały wprowadzenie obróbki MPEG-u.Urządzenia peryferyjne,już też się pokazują,skok do nowego formatu nastąpi szybciej niż myślimy.Ja osobiście poczekam do końca roku,no i przesiadka,nie czekaj zbyt długo ze sprzedażą swojego Canona.....pozdrawiam

niedziela, 19 marca 2006, 19:58
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki za pierwsza odpowiedziedz videomaniaka :) Czekam na kolejne, chociaz watpie w to czy sie doczekam :/ Pozdrawiam

niedziela, 19 marca 2006, 23:08
Bywalec
Bywalec

obraz w fx1 jest dość ciemny w porównaniu np. do pd170, mam tendencje do wchodzenia lekko w róż, przynajmniej to co widziałem w testach. Musisz mieć mocnego kompa do obróbki HDV.

poniedziałek, 20 marca 2006, 16:03
Nowy
Nowy

FX1 to również kamera 3CCD i to z przetwornikami 1 mln. pikseli każdy. Głównym atutem jest jednak natywny format panoramiczny oraz dobry obiektyw Carl Zeiss T*. Oczywiście poprzednik DCR-VX2100 (i PD170) jest czulszy (mniej szumi przy słabszym oświetleniu) ale zasada jest prosta chcesz mieć obraz rewelacyjny to stosuj doświetlanie (tak jak w telewizji) Materiał HDV - rewelacja. Edycja - musisz mieć wypasionego kompa na dwóch prockach. No i archiwizowanie???? Boom zacznie się dopiero jak wejdzie na pólki sklepowe Blu-Ray Recorder.
Ja bym zainwestował w FX-a z zamkniętymi oczami, ale "każdy sobie rzepkę skrobie". Najłatwiej wybrać "live". Poproś swojego sprzedawcę w Twoim mieście o prezentację. Reszta to już barszcz.

niedziela, 9 kwietnia 2006, 00:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla uzupełnienia tematu kilka przykładowych, znalezionych w sieci, ujęć z kamery HDR-FX1

Obrazek

Rozdzielczość 1440 x 1088 PAL (.m2t)

Obrazek nr.1
Obrazek nr.2
Obrazek nr.3

niedziela, 9 kwietnia 2006, 08:17
Stały bywalec
Stały bywalec

Moim zdaniem "ubieranie się" w tym momencie w HDV do wesel jest mocno dyskusyjne. Po pierwsze nie znam klienta który wymagałby HDV, po drugie FX1 jest jeszcze dość niedopracowana, nie można zapomnieć że koduje ona materiał do MPEG-2 co wiąże się z utratą jakości przy montażu. Po trzecie - kamera droższa i ciemniejsza od VX/PD. Nie do końca jest też pewne w jakim kierunku pójdzie format HDV, nie wspominając już o tym, że prawie nikt nie posiada w tym momencie telewizora HD ani odtwarzacza w jakim można by było odtworzyć. Po czwarte komputer do obróbki musi być wypasiony na maxa (dwurdzeniowy procek, dysk najlepiej Raptor 10k obr, 2GB pamięci itd...) A kupowanie kamery HDV, żeby klienci widzieli ten napis to czysta przesada. Jestem pewny, że 90% klientów nie zna się na oznaczeniach i dla nich ten napis nic nie znaczy.

W każdym razie z atą cenę kupiłbym Panasonica DVX100 lub PD170, a jeśli już HDV to w tym momencie Z1 :-)

niedziela, 9 kwietnia 2006, 11:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z DrPrado częściowo można się zgodzić, a częściowo nie.
Utrata jakości związana z kodowaniem do MPEG-2 już nie jest problemem, a to za sprawą produktów Ediusa.
Niepodważalną zaletą - rownież podczas pracy w DV - jest prawdziwe 16:9.
A niedopracowanie FX'a... :roll: ... no cóż, nie ma rzeczy idealnych. Ja jednak nie zauważyłem większych niedociągnięć (w ramach rozsądku i klasy sprzętu).
Posiadam i sobie chwalę.
No i polecam.

niedziela, 9 kwietnia 2006, 19:48
Nowy
Nowy

Niewiem oco wam chodzi z tym wypasionym kompem dwu rdzeniowym itd. ja obrabiam czasem material w 16/9 HDTV 1920:1080 pixeli w mpeg2 i jakos moj celeron 2,8GHz na soket 775 i 512ram daje sobie z tym rade i nienarzekam. W sony jest rozdzielczosc 1440:1080 ze wzgledu ze jest to obraz 4:3 czyli standardowy nie w panoramie wiec niewiem poco wogole brac sie za ta kamere skoro zeby ogladnac to w hd najlepiej podpiac pod telewior hd ktory jest produkowany tylko w ekranach 16:9 czyli panoramicznych.

POZDRAWIAM

niedziela, 9 kwietnia 2006, 20:30
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja tez jestem za sony niema co uzywam tej kamerki od roku i dla mnie bomba.
Oswietlenie trzeba stosowac jak i do vx bo ja tez posiadam wiec mam kwestie porownawcza i to niesa slowa na wiatr.
A kompo to uzywam 3.06 gb P4 1 gb ram i wszystko pomyka nienarzekam a karta ediusa niedlugo wiec bedzie jeszcze lepiej.

poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 12:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]