Teraz jest środa, 24 października 2018, 07:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Panasonic GS140, a może Sony HC46? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic GS140, a może Sony HC46?
Witam

To co przeczytasz poniżej to nic innego jak reakcje podczas kupowania sprzętu miniDV do 2100zł. Są to moje osobiste przemyślenia z którymi się borykam gdy przechodzi mi myśl kupna kamerki. Nie mam kasy na inna. A czekać mi się za bardzo nie chce tym bardziej, że zbliżają się imprezki (ur, imieninki, wesela i inne;), a chcę pożniej pobawić się obróbką powstałego materiału. Napisz co Ty byś zrobił? Może masz jakieś silniejsze argumenty od tych tu przedstawionych przeze mnie(byłoby fajnie:). PozzzDRO:)

CHciałbym przedstawić problem, który ma za zadanie rozwiązać (dzięki Wam oczywiście:) wątpliwości wielu chętnych osób wydać troszeczke ponad 2000zł. Dysponując taka gotówką możemy kupić całkiem przyzwoity sprzęt. Zaś jeśli chodzi o ten zakres kwotowy to wyłaniają nam się dwie bardzo fajne kamerki:) A mowa o Panasonicu GS140 i Sony HC46. W skrócie:
panasonic to potrójny przetwornik, automatyczne/ręczne ustawianie ostrości (nie bawiłem się nią, a więc nie jestem na 100% pewny) i dwa lata gwarancji, sony oferuje jedno megowy sprawdzony przetwornik, prosty interfejsik zarządzany poprzez dotykowe LCD i tylko rok gwarancji. I tu rodzą się pytania, które mają rozwiać wątpliwości, którą wybrać(?). Przeszukując neta natrafiamy na takie posty jak: padła mi matryca albo jest potrzeba przeładowania oprogramowania w sonce, tylko ile to kosztuje?. Takowe naprawy są naprawde kosztowne, a takowych problemów nie znalazłem ze sprzętem panasonica (pewnie są ale nikt ich nie ujawnia;). Czy sony nie przesadziłoz oprogramowaniem i dlatego daje tylko rok gwarancji? Bo kupując Sony mamy całkiem fajny sprzęcik, który nie tylko umożliwia zarchiwizowanie obrazu na wszelki możliwy sposób(online, w realu lub stary poczciwy VHS) ale też możliwość zabawy w nocy (a'la noktowizor;). Panasonic to już sprzęt prawie półprofesjonalny. No bo coż można powiedzieć mając do dyspozycji przetwornik 3CCD, możliwośc ręcznego ustawiania ostrości (jeszcze to potwierdze:) i gorącą stopke. Panasonic daje nam dodatkowo dwa lata gwarancji:)
Tak więc postanowiłem, wybieram Panasonica, ale mam przed oczami ten mało szczególowy drugi plan. Przecież zależy mi na jakości obrazu, a ten niczego sobie jest w Sony. Ale co z nagraniami w pomieszczeniach? Tu panasonic ponoć wymiata i te kolory:) Chwilka jeśli jest mało światła to jaka kamerka w tej cenie nagra przyzwoity obraz bez dodatkowych wspomagaczy świetlnych? Żadna! No ale Panasonic wziął to pod uwagę i zamontował sanki:) Mamy możliwość podpięcia dodatkowej lampy czerpiącej zasilanie z baterii kamery, a jeśli z tego nie skorzystamy to wepniemy ją w 230V:) Jeśli zapomnę swoją A95 to będę mogł cykać foty z kamerki nawet w pomieszczeniach niedoświetlonych ponieważ mam do dyzpozycji też lampę błyskową:) Lepszy rydz, niż nic;) Foty to się robi aparatem, a nie kamerką! Sony postawiło na ruchomy obraz bo przecież z taką myślą kupujemy owy sprzęt. To jest tak jak z możliwościami nakręcenia filmików za pomocą aparatów cyfrowych;) Masz, ale ich jakość daleko odbiega od ideału:( No dobra. Aparatu nie bierzemy pod uwage! W takim razie chyba nic innego mi nie pozostanie jak wybrać Sony:) Automatyka niezła, jeśli się wyłoży automat to wspomogę ją kliknięciem w LCD:) i jeszcze obrobie nagrany materiał albo zrzuce jakieś stare nagranie VHS. No nic tylko nagrywać:) Jeszcze ta stacja dokująca pod nią. Pysznie:)
Nooo, ale te 3CCD, ta jakość kolorów możesz mieć, nie wygłupiaj się, a materiał i tak zrzucisz tylko, że na HDD, obrobisz i na DVD:) A stary materiał lepiej daj do zgrania. Ale po co będę wydawać tyle kasy na jakąś gorącą stopke, kupuje panasonica i ten obiektyw Leicy nie da aż tak widocznej poprawy jakości obrazu, po co będę przepłacać. Kupuję Panasonica GS180, a za resztę baterie, torbę i kilka kaset:) A może poszukać starszego już poczciwego modelu HC42, ewentualnie HC39 (ładniejszy od HC46 i będzie kasa na jakieś dodatkowe gadźeciki:)
Wziąłem wszystkie za i przeciw. Po podsumowaniu wyszło mi, że najlepiej będzie kupić od PANA SON(Y)iCA;))) Ale który model? No ten GS46E lub ten HC140. A najlepiej to wylosuje bo nie mogę się zdecydować:P roszę PANA!!!

wtorek, 21 marca 2006, 13:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dobre porównanie i charakterystyka obu kamer. Wybór? Jeśli preferujesz filmowanie bez ingerencji w ustawienia wybierz Sony lub Panasonic, jeśli przydadzą Ci się ustawienia manualne expozycji i balansu bieli wybierz Panasonic. Obraz Pansonica znam i odpowiada mi, z Sony nie widziałem, więc nie porównuję.
Pozdrawiam

wtorek, 21 marca 2006, 14:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]