Teraz jest środa, 23 maja 2018, 11:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 kamera za ok 2k. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kamera za ok 2k.
Witam,

Chcialbym kupic kamere cyfrowa tak za okolo 2k (moze udalo by mi sie wiecej przeznaczyc jakbym troche ponegocjowal z zona). Chcialbym aby miala ona
mozliwosc ustawien recznych (ostrosc, balans bieli itd...), nie interesuja mnie bajery
ktorych poznej raczej sie nie wykorzystuje (takie jak zoom cyfrowy, czy efekty specjalne).
Poprostu chcial bym zeby dalo sie nia nakrecic jakis w miare dobry film.

Wiem ze 2k to stosunkowo malo, (przynajmniej tak mi sie wydaje) amatorsko forografuje, i wiem jakie ceny maja aparaty. Nie bede kamery wykorzystywal do robienia zdjec od tego mam aparat.

Kolejne pytanie, czy duza roznica jest jesli kamera posiada 3 przetworniki? a 1?

I jak jest ze szklem? czesto widze najwieksze oddalenie to jest ok 40 mm? to chyba dosc sporo jak chce sfilmowac jakas scene w malym pokoju? Czy ten przelicznik jest dokladnie taki sam jak przy aparatach fotograficznych (podejrzewam ze tak).

ps. nie mialem do czynienia z kamerami prawie w ogole, i przy kiepskim oswietleniu pokoj, zmrok wlaczona lampa (np 4x 60 W) duzemu pogorszeniu ulega kolorystyka? Czy moze wyjda tylko szumy?

Pozdrawiam i licze na liczne uwagi i komentarze,
Jonc

środa, 22 marca 2006, 16:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: kamera za ok 2k.
Panasonic NV-GS180 - dostaniesz za 2 patole . Oczywiście że lepiej jak jest 3CCD aniżeli 1 i jest duża różnica ( najbardziej z odwzorowaniem kolorów ). W Panasonicach znajdziesz wiele opcji manualnych nie jak w tych zabawkach ( np.Sony ) . Ze szkłem ( tak sądze ) jest tak samo jak z aparatem ale można dokupić , by kąt nagrywania był większy , konwerter szerokątny. Z kolorystyką czy ja wiem nie ma dużej różnicy , po prostu są ciemniejsze ( jak to w nocy ) , no i szumy ofkors będą ( chyba - nie miałem tej kamery w łapach ) :P

środa, 22 marca 2006, 19:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Temat kamery do 2000 byl wałkowany na forum kilka razy wystarczy przejrzeć.
Jak wspomniał kolega polecam to co sam używam nv gs180 jak i nv gs75.
Co do szumów to wiem jak to wygląda bo używam :) Sumy są owszem ale przy słabym oświetleniu.Pamietaj ze są jeszcze proste programiki dzieki którym można poprawic obraz np pozbyc sie ewentualnego przeplotu.Po takim zabiegu wszystko bedzie pieknie :)

[ Dodano: Czw Mar 23, 2006 11:15 pm ]
P.S.Jak masz jakieś pytania to wal śmiało postaram się pomóc o ile będę miał wiedzę w danym temacie.

czwartek, 23 marca 2006, 23:09
Nowy
Nowy

Dzieki za odpowiedzia :) Sam sie chyba zdecyduje na tego Panasonica, moze jakbym mial 500 zl wiecej to 280 (ale znow tem problem nie mam pojecia w jak duzym zakresie ulatwia stabilizator obrazu).

Jedyne co mnie martwi przy kamerach to waski kat widzenia obrazu.... Pierwszego cyfraka (aparat fot.) jakiego kupowalem kupilem z duzym zoomem x10 (olympus c-740) a niestety ze wzgledu na duzy zoom obiektyw zaczynal sie od (38 do 380), i wiem ze to moze byc problem przy robieniu zdjec, filmowaniu w ciasnych pomieszczeniach.... Ale trudno :).

Dzieki za pomoc, pytania jeszcze bede mial ale zanim je zadam przejrze forum :))

piątek, 24 marca 2006, 13:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do szumów to wiem jak to wygląda bo używam :) Sumy są owszem ale przy słabym oświetleniu.Pamietaj ze są jeszcze proste programiki dzieki którym można poprawic obraz np pozbyc sie ewentualnego przeplotu.Po takim zabiegu wszystko bedzie pieknie :)

Czy możesz powiedziec o jakie programiki i o ktore opcje w nim :) ?
pozdro

piątek, 24 marca 2006, 15:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 24 marca 2006, 19:05
Stały bywalec
Stały bywalec

Mając tyle napisanych postów powinieneś to wiedziec... :twisted: NIC

Co do programików dzięki którym udało mi się pozbyc przeplotu (i to dzięki osobom na tym forum) to używam VirtualDub

piątek, 24 marca 2006, 20:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A możesz powiedzieć o jakie opcje chodzi ? :P

Ja to i tak noob jestem :) Nawet jakbym miał 1000 postów :P

piątek, 24 marca 2006, 20:46
Stały bywalec
Stały bywalec

No jakoś to było Video->Filters->Add->Deinterlace
Nie wiem jaki skutek bedzie u Was a le u mnie to się sprawdziło.Może ktoś zna lepsze metody.Każdy z nas się przecież uczy :)

piątek, 24 marca 2006, 20:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W sumie myślałem że ta opcja służy do usunięcia przeplotu ale moze i tez jakos pomaga z szumami - sam nie wiem :)

piątek, 24 marca 2006, 23:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mając tyle napisanych postów powinieneś to wiedziec... :twisted: NIC

Co do programików dzięki którym udało mi się pozbyc przeplotu (i to dzięki osobom na tym forum) to używam VirtualDub

Szymonie-fotografie, jesteś bardzo spostrzegawczy, acz nie zawsze! W naszym języku ojczystym są znaki inerpunkcyjne m.in. takie jak znak zapytania! Czy zauważyłeś w moim poście znak zapytania? Jeżeli nie, to znaczy, że moje zdanie było stwierdzeniem a nie pytaniem!

A teraz zapytam? W czym przeszkadza przeplot? :lol:
Jest to pytanie retoryczne! :lol:
Mam wrażenie, że dość często mamy do czynienia z przeplotomanią :roll:

PS. Taka rada od serca, nie przywiązuj takiej wagi do szczegółów jak ilość postów. Są w życiu ważniejsze rzeczy!

sobota, 25 marca 2006, 10:40
Stały bywalec
Stały bywalec

No wiesz akurat to to wiem,że są ważniejsze sprawy niż liczba postów, np moje studia, praca magisterska itp ;p Co do Twojego zdania, oczywiście nie ma znaku zapytania na końcu, ale sama treść wskazuje na pytanie prawda? To tak jakbym zapytał która godzina i nie postawił znaku zapytania na końcu- czy to znaczy ze nie zadałem pytania?:) Nie polemizujmy z tym bo to forum to miejsce by sobie pomagać, uczyć się, a nie spierać o pierdoły.
Co do przeplotu- wiesz akurat mnie się to nie podoba, przeszkadza i wolę go nie oglądac
Pozdrawiam 8)

niedziela, 26 marca 2006, 00:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hej
No wiesz akurat to to wiem,że są ważniejsze sprawy niż liczba postów, np moje studia, praca magisterska itp ;p Co do Twojego zdania, oczywiście nie ma znaku zapytania na końcu, ale sama treść wskazuje na pytanie prawda? To tak jakbym zapytał która godzina i nie postawił znaku zapytania na końcu- czy to znaczy ze nie zadałem pytania?:) Nie polemizujmy z tym bo to forum to miejsce by sobie pomagać, uczyć się, a nie spierać o pierdoły.
Co do przeplotu- wiesz akurat mnie się to nie podoba, przeszkadza i wolę go nie oglądac
Pozdrawiam 8)

Jak widać, czas kończyć!
Pozdrawiam

Co do tematu, jeżeli możesz dołożyć trochę kasy, to na twoim miejscu zastanowił bym się nad GS280. Podstawowe różnice w stosunku do GS180 to przede wszystkim szkło LEICA oraz OIS. A jak powszechnie wiadomo SIS nie jest najlepszym wynalazkiem Panaconica.
Co do jakości obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych, to jest całkiem dobrze. Trzeba się tylko wspomagać ustawieniami manualnymi.
Natomiast nie polecałbym zabaw w tzw. odszumianie, ponieważ każda taka operacja powoduje pogorszenie jakości obrazu w postaci spadku ostrośći. Na szczęście Panasonic'i szumią na daleko akceptowalnym poziomie!
Resztę zalet Panasonic'ów znajdziesz na forum!
Pozdrawiam

niedziela, 26 marca 2006, 13:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]