Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 16:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 PANASONIC GS180 A GS280 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PANASONIC GS180 A GS280
Wiem czym się różnią, ale podsumujmy:
-obiektywem i jego sposobem zamykania
-wiekszy ekran lcd w gs280
-3Mpix matryca do zdjęć w gs280
-optycznym stabilizatorem obrazu gs280

-wieksza matryca w gs280. o ile??jak duże ma to znaczenie??(chodzi o filmy)

Może coś istotnego jeszcze to proszę o podpowiedź.

Znalazłem na allegro gs za 1900zł(fv Vat z gwarancja pl menu) i w sklepie też tyle.
GS280 znalazłem za 2550 na allegro(fv Vat z gwarancja pl menu) a w sklepie jakieś 20zł drożej.

Byłem w sklepie kręciłem jedną i drugą kamerą tak po 1,5minuty film w sklepie(dalej nie chcieli mnie puścić) i powiem szczerze większej różnicy w obrazie nie widać.

Fakt że w sklepie jest dobre oświetlenie i ciężko miarodajnie porównać te kamery.

Stać mnie na tą droższą,ale po co przepłacać??Stąd wynika moje pytanie.
Czy warto wydać więcej o ponad 650zł??Jak wygląda stosunek jakości/ceny??

Czy może większej różnicy nie spostrzege??Widzę tu wielu speców w dziedzinie wideo i liczę że któryś testował z Was obydwie kamery??

Proszę o opinie :?

wtorek, 28 marca 2006, 18:53
Bywalec
Bywalec

wiec tak! ostatnio tez mialem podobny dylemat! wiec tak matryca sluzy do robienia zdjec (z tego co mi wiadomo) i to nie wplywa na jakosc filmowania!! a jeden duzy + jaki moge dac dla gs 280 to ze ma IN/OUT a 180 ma tylko OUT!! a tak praktycznie sa identyczne! wiec ja kupilem 180! ale to juz Twoja decyzja! stwierdzilem ze praktycznie za wejscie, nie bede placil jakies 600zł wiecej jak dobrze pamietam!
pozdrawiam

wtorek, 28 marca 2006, 20:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja bym tam za szkiełko Leica i OIS dopłacił 8)
Ale to tylko moje dywagacje :roll:
Pozdrawiam

wtorek, 28 marca 2006, 23:50
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja będę uparcie twierdził, ze cena sprzętu powinna być uwarunkwana również od tego do czego chcemy go przeznaczyć, jak często używać itp.... Jezeli ktoś chce filmować wakacje to po co mu Leica, stabilizator optyczny itp, rozumiem gdyby jakość obrazu pomiędzy nv gs180 a 280 była przepaścią, ale nie jest.Obraz jest tylko nieco lepszy w 280.
Gdyby filmowanie było moją pasją i chcial coś działac w tym kierunku to bym inwestował w lepszy sprzęt, a tak to po co- dla zasady by miec?
Nieeeeeeeee

Pozdrawiam

środa, 29 marca 2006, 11:40
Bywalec
Bywalec

Kupiłem sobie 280 i porównujac moge powiedzieć:
* mam standartowo panorame 16:9
* b. ładny dzwiek oraz nie słychac kamery
* b. ładny balans bieli, tzn filmujac bez doswietlenia w mieszkaniu uzyskuję obraz dobrej
jakości
* w modeli jaki kupiłem akumultor jest wystarczajacy na 1,5 h krecenia
* fajnie działa stabilizator obrazu, a dokładniej biorąc nie dostrzegam drobnych drgnieć ręki
* 2 stopnie regulacji podświetlenia wyśw. LCD

Uzywałem wcześniej kamery mm Sony i było OK natomiast JVC 23 to kamera z innej bajki
pozdrawiam

środa, 29 marca 2006, 11:44
Nowy
Nowy

Kamerę potrzebuje,aby kręcić pierwsze kroki mojego małego synka.Będę z nią nad morzem.Mieszkam w górach, także częśc filmów będzie kręcona na śniegu.Lubie dynamiczne sceny,zresztą kręcenie malucha tego wymaga(czy tu wystarczy SIS??).
Może kilka filmików reklamowych naszego pensjonatu i wnętrz pokoi(nic super wymagającego)

Czy ceny które podałem za w/w sprzęt są dobre??Może znacie tańsze sklepy??Czy opłaca się zakup z zagranicy(może w Czechach taniej??)??

@slo
czy aby na pewno masz racje??? w gs280 jest wejście??DV??Wiem że jest w gs250.

@czto
Testowałeś jedną i drugą??Duża różnica??Czy ten nowy obiektyw to nie jest nowa zagrywka marketingowców?? Mam aparat fot. panasa z MEGA O.I.S więc znam zalety optycznej stabilizacji(szczególnie sprawdza się przy dużych zoomach przy zdjęciach z ręki).Dużo lepsza jest ta optyczna od tej w kamerze gs180???

@szymon-fotograf
Jeżeli OIS i Leica nie są potrzebne do kręcenia filmów z wakacji,to napisz mi do czego się przydają??Widzę że masz gs180, testowałeś w między czasie gs280??Napisz różnice które zauważyłeś.

@grzegorzw5
Rozumiem że jesteś zadowolony z zakupu???Testowałeś gs180??

p.s. Czy jest jakaś różnica jak nagra się film na kasecie dv panasem a odtwarza się na sony lub odwrotnie??To ten sam format zapisu??

Macie gdzieś link do kamery panasa dx1???

środa, 29 marca 2006, 13:08
Bywalec
Bywalec

Tak jestem b. zadowolony z zakupu, nie ma super efektów - mam na mysli grę swiateł np świece itd natomiast zachowuje sie bardzo porawnie. 180 bawiłem sie tylko przez chwile w sklepie i poniewaz zadałem sobie pytanie czy warto przeplacac to samo wykonanie było odpowiedzią, rodzaj plastiku itd. kamery te są podobne a nie identyczne...

pozdrawiam

środa, 29 marca 2006, 14:09
Stały bywalec
Stały bywalec

OIS jak sama nazwa wskazuje to optyczna stabilizacja obrazu oczywiście jest dużo lepsza niż zrobiona programowo.Nie miałem okazji testowac nv gs280 ale miałem ją w rękach, wykonanie tak jak nv gs180 ;]
LEICA robi fajne szkła tylko jestem ciekaw ile osób zauważyłoby róznice w obrazie gdyby na jednym ekranie puścić im obraz ze 180tki a na drugim z 280tki.Ja bym nie potrafił...Czytałem magazyn Foto-Wideo i było porównanie obrazu ze 180 i 280 i najlepszy motyw jest ze lepszy obraz w dobrych warunkach oświetleniowych miała 180 dopiero w trudniejszych wyprzedziła ją i to nieznacznie 280tka... Moje zdanie jest takie- różnicy obrazu nie zobaczysz jezeli już to pewnie minimalną jedyne co na mnie robi wrażenie to OIS... fajna sprawa kwestia tylko czy jest CI to potrzebne...
Pozdrawiam :)

P.S.Nie twierdzę, ze 280tka nie jest lepsza bo jest tylko, że dla mnie i na moje potrzeby to 180tka wystarcza i sporo musiałbym jednak dokładać, a nie sądzę, że moje oko zauważyłoby jakąś ZNACZACA różnice...

środa, 29 marca 2006, 15:55
Nowy
Nowy

piszesz ze OIS robi na tobie wrażenie.
Nie żebym się czepiał,ale na jakiej podstawie??Czytałeś??Widziałeś film??Skacze ci obraz w gs180 np.jak kręcisz idąc??

na mnie w ap. fot. dmc-fz5 Mega OIS też robi niesamowite wrażenie.Dlatego że na zoom x48(x12opx4cyfrowy), 90%zdjęć wychodzi nie ruszona.To jest powód.

Ma ktoś jakieś linki do testów tych kamer,opisów,opinii???

środa, 29 marca 2006, 16:20
Stały bywalec
Stały bywalec

http://camcorderinfo.resultspage.com/di ... =panasonic

http://www.camcorderservice.nl/bodydx1.htm

trzeba szukac na google... bo ja widzialem nie raz gdzies testy kamer... dokladne foty itp :)
na ruskiej stronie gdzies jest cos fajnego ale niestety nie pamietam adresu...

co do tematu osobscie mając 2500 na kamere kupilbym jednak gs180 i tą różnice w cenie czyli jakies 500zł zainwestował w nią bo jednak tego wymaga - bateria, pamiec SD, oświetlenie z dopłata pewnie wyjdzie :)

http://www.dzentelman.com/teledyski
GG 4330030
dzentelman@NOSPAMwp.pl
http://dzentelman.wordpress.com/files/2 ... -ver-2.jpg
---------------------------

środa, 29 marca 2006, 16:51
Bywalec
Bywalec

mozliwe ze to bylo w 250!! bo te 3 mnie interesowaly! sory moj blad! ale do Twoich celow ja bym kupil 180! ale to tylko moje zdanie!
pozdrawiam

środa, 29 marca 2006, 19:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Leica - lepiej ostrzy, lepsze zachowanie w trudnych warunkach oświetleniowych czytaj lepsza jakość obrazu, lepsze odwzorowanie szczegółów.

Co do stabilizacji obrazu, to SIS jest najgorszym elementem w Panasonic'ach. Trzeba wielu wyrzeczeń, samokontroli i dobrego chwytu aby kręcić dynamiczne sceny. Najgorzej jest przy zmianie kadru na długich ogniskowych (ruch kamery już przy zoom'ie x5). Dlatego ja wybieram OIS. Absolutnie!

Szymonie-fotografie, jak kupiłem swoją GS75, to również byłem w niej bezgranicznie zakochany i nie widziałem w niej żadnych wad. Ale życie brutalnie koryguje takie podejście! Lubię swoją kamerę za jakość obrazu, oddanie kolorów itd, ale za stabilizację SIS jej nie ...!

Dlatego JA bym dopłacił.

Pozdrawiam! Szymona-fotografa szczególnie.

[ Dodano: Sro Mar 29, 2006 10:16 pm ]
Zapomniałem. Jeżeli szukacie linków do stron z testami kamer, to trzeba się pofatygować i przeglądnąć posty inver'a. Niedawno je komuś podawał.

środa, 29 marca 2006, 21:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Czto dzięki za pozdrowienia :)
Tak swoją drogą to czym sobie zasłużyłem na wyszczególnienie?
Zakochany to ja jestem ale w moim laptopie a nie kamerze :wink:
Cholera zapomniałem o mojej dziewczynie- KOCHANIE KOCHAM CIE :P

Czto specjalnie na dole napisałem P.S.Czy ja nie wspomniałem tam czasem ze 280tka jest lepsa od 180tki? Ja się mogę załozyć ze nie odróżniłbys obrazu który jest z jakiej kamery :wink:

Pozdrawiam

P.S.Jak wytłumaczysz to,że w ostatnim numerze Foto Wideo 180tka miała lepszy wynik jeżeli chodzi o jakość obrazu w dobrych warunkach oświetleniowych niż 280tka? Leica powinna połknąć taki obiektyw Panasa przecież, szczerze mówiąc samego mnie to dziwi...

środa, 29 marca 2006, 22:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja i tak bardziej bym brał pod uwage to że 280 lepiej nagrywa w słabym swietle :)

do tego OIS rulez! Jak bym miał fundusze to na pewno 280 radze dopłacić :)

środa, 29 marca 2006, 22:51
Nowy
Nowy

Czy w tym przedziale cenowym te kamery nie mają konkurentów???

Jak jest z zakupem kamer za granicami naszego kraju??Tam ceny są przecież zachęcające?

Widziałem używanego panasa dx1 chyba za 1900zł.CZy zakup takiej używanej kamery ma sens???

Ponowie jeszcze mojego
p.s. Czy jest jakaś różnica jak nagra się film na kasecie dv panasem a odtwarza się na sony lub odwrotnie??To ten sam format zapisu??
Może i głupie pytanie,ale proszę o odpowiedź.

Jaki zestaw softu przygotować sobie przed kupnem kamery???Chodzi o podstawową edycje z przerobieniem formatu dv do formatu dvd??

środa, 29 marca 2006, 23:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona