Teraz jest sobota, 20 października 2018, 23:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kamera do 1500 zł 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do 1500 zł
Witam serdecznie,
temat wielokrotnie wałkowany, ale wierzę, że mimo wszystko ktoś będzie mógł mi pomóc. Otóż chciałbym kupić kamerkę za max. 1300-1500 zł. Poprzednio miałem Panasonica zakupionego 4 lata temu, jednak padł był całkowicie... Wcześniejsza naprawa za jedyne 400 zł pomogła w częściowej reanimacji na ok. 1 rok. Kamera wówczas kupowana była za ok. 2500 zł (a można było taniej), dlatego teraz, po tych doświadczeniach doszedłem do chyba słusznych wniosków, iż:
1. każda kamera, którą teraz kupię, będzie lepsza od obecnie przeze mnie posiadanej i w zupełności wystarczy do kręcenia amatorskiego filmów w stylu "u cioci na imieninach"
2. nie chcę wydawać więcej pieniędzy, niż 1300-1500 zł, ponieważ nastawiam się na fakt jej całkowitego zepsucia za ok. 3-4 lat (oby tak długo wytrzymała...)
Ale nie orientuję się kompletnie, jaki model jakiego producenta jest stosunkowo najlepszy.
I z tym pytaniem zwracam się do szanownych forumowiczów z wielką prośbą o pomoc w rozwiązaniu mojego dylematu.
Pozdrawiam serdecznie i naprawdę liczę na pomoc.
Adam.

poniedziałek, 1 maja 2006, 01:27
Bywalec
Bywalec

nastawiam się na fakt jej całkowitego zepsucia za ok. 3-4 lat (oby tak długo wytrzymała...)

czemu sie tak nastawiasz? moj soniak dozyje niedlugo 10tki i ma sie niezle :) fakt ze nie rzucam nim o sciany, ale chyba jesli ktos nie jest sadysta to nie powinno byc problemow :)

poniedziałek, 1 maja 2006, 01:29
Nowy
Nowy

W tych cenach wg mnie najlepsze są canony. Możesz też się zastanowić nad panasonicami ,ale w tym przedziale cenowym nie wiele z tą firmą zwojujesz. Canon jest firmą stricte zajmującą się sprzętem foto. Strzeż się wynalazków typu Medion i samsung, króry w tej dziedzinie dał zupełną plamę.
Pozdro. :D :D :D

poniedziałek, 1 maja 2006, 10:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

od dwóch lat posiadam JVC GR-D73. Od początku nie miałem z nia problemów natury technicznej, tzn. podłączenia do PC przez IEEE1394(firewire). Mam winXP+sp2 w systemie. firewire jako karta PCI z kabelkiem za 60 zł. USB używam tylko jako webcam'a i do 'zrzutu' zdjęć z 'cyfrzaka'. Do pracy przy filmikach tylko port firewire, bo programy do edycji video korzystają (prawie)wyłącznie z tego portu. Kamerka ta niezbyt dobrze radzi sobie w nocy bez dodatkowego światła, ale która za te pieniązki robi to lepiej. Poza tym posiada porty we/wyj i to mi się najbardzej w niej podoba. Bo wyobraźcie sobie, że nagrywam mat.video, zrzucam na PC, edycja z napisami, dźwiękiem i przejściami i z powrotem przegrywam na kamerkę. Puszczam komuś film na TV, bo np. nie ma 'jeszcze DVD'. nie mówie o wypaleniu na dvd, to dzisiaj już standard. Dalej, zakupiłem na allegro za 9 zł, przejściówkę euro na cinch i za jej pomocą poprzegrywałem swoje filmy z kaset VHS i wypaliłem na dvd, nawet nie potrzebowałem tv do podglądu. Proponuję zainteresować się taką kamerką, która posiada możliwości in/out (czyli przesył danych w obie strony). nie napalać się na możliwości robienia zdjęć, (kamerka do filmowania, a cyfrówka do zdjęć), zoom cyfrowy do niczego nie jest potrzebny(chyba że ktoś lubi pikseloze), gadżety w stylu NIGHT VISION, NIGHT LIGHT, to tylko bajer techniczny nic więcej, szukajcie takiej która ma dużo nastaw manualnych np:balans bieli czy też migawki. Ogólnie w tej cenie kamerki są b.podobne do siebie, jakość filmów jest bardzo zbliżona
dużo tego mojego ględzenia, ale takie sa moje refleksje po dwóch latach amatorskiego kręcenia nie tylko kamerą
pozdrawiam kolegów po 'fachu' gg 8906221(gdyby ktoś coś chciał)

poniedziałek, 1 maja 2006, 12:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myślę że bardzo dobrym wyborem do 1500 zł będzie NV-GS35 .Sporo ustawien manualnych , dobry zoom optyczny , mała , zgrabny wygląd. Na http://www.skapiec.pl nawet niecale 1400 zł ;)

EDIT : Testy 2 kamer JVC i 2 Panasonic ;)

http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMp ... &pageid=12

Odrazu sie rzuca w oczy blade kolory w kamerach JVC

poniedziałek, 1 maja 2006, 17:04
Nowy
Nowy

Dziękuję wszystkim za pomoc i wciąż czekam na inne opinie. Piszecie o Panasonicu, JVC, może Canonie. A co sądzicie o Sony. W tej cenie można też kupić coś tej firmy...
Pozdrawiam,
Adam.[/fade]

wtorek, 2 maja 2006, 10:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sony słyszałem że to zabawki są , mało opcji manualnych , raczej Sony nie wchodzi w grę ;)

EDIT chociaz moge sie mylić :mrgreen:

wtorek, 2 maja 2006, 14:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]