Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 23:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Jaka kamerka do 1600zł 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaka kamerka do 1600zł
Witam!
Jest to mój pierwszy post.
Czytam te forum już od kilku tygodni.
Przymierzam się do kumpna kamery cyfrowej do 1600zł tylko nie wiem jakiej.
Jest to dlamnie czarna magia.
Więc was prosze pomóżcie mi dobrać jakomś dobrą kamere.
Fimować będę: krajobraz gór, wakacje(spacery po polnych drogach itp.), imprezy, coś w nocy, różne wypady z kolegami na miasto żeby nakecić jakomś fajne zdażenie, jakomś szybką akcje dziejaca się np skoki na rowerach, dyskoteke, itd.
Chciałbym żeby kamera kręciła ostry, przejżysty obraz a nie jakiś rozmazany.
Żeby łatwo było zźucić film na kompa.

Teraz mam kilka pytań:
-DVD czy miniDv
-przy miniDv jak podłączyć kamere do komputera żeby zżucić film (czeba posiadać karte teewizyjną z wejście (czy jakoś tak) czy przez USB jesli kamera posiada port USB.

Prosze o pomoc
z góry dziękuje

Pozdrawiam

niedziela, 7 maja 2006, 20:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

- Karta FireWire

A co do kamery to sam nie jestem do konca pewny co by było najlepsze a nie chce ci polecić czegoś co potem byś załował

moze inni beda wiedziec :mrgreen:

niedziela, 7 maja 2006, 20:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

od dwóch lat posiadam JVC GR-D73. Od początku nie miałem z nia problemów natury technicznej, tzn. podłączenia do PC przez IEEE1394(firewire). Mam winXP+sp2 w systemie. firewire jako karta PCI z kabelkiem za 60 zł. USB używam tylko jako webcam'a i do 'zrzutu' zdjęć z 'cyfrzaka'. Do pracy przy filmikach tylko port firewire, bo programy do edycji video korzystają (prawie)wyłącznie z tego portu. Kamerka ta niezbyt dobrze radzi sobie w nocy bez dodatkowego światła, ale która za te pieniązki robi to lepiej. Poza tym posiada porty we/wyj i to mi się najbardzej w niej podoba. Bo wyobraźcie sobie, że nagrywam mat.video, zrzucam na PC, edycja z napisami, dźwiękiem i przejściami i z powrotem przegrywam na kamerkę. Puszczam komuś film na TV, bo np. nie ma 'jeszcze DVD'. nie mówie o wypaleniu na dvd, to dzisiaj już standard. Dalej, zakupiłem na allegro za 9 zł, przejściówkę euro na cinch i za jej pomocą poprzegrywałem swoje filmy z kaset VHS i wypaliłem na dvd, nawet nie potrzebowałem tv do podglądu. Proponuję zainteresować się taką kamerką, która posiada możliwości in/out (czyli przesył danych w obie strony). nie napalać się na możliwości robienia zdjęć, (kamerka do filmowania, a cyfrówka do zdjęć), zoom cyfrowy do niczego nie jest potrzebny(chyba że ktoś lubi pikseloze), gadżety w stylu NIGHT VISION, NIGHT LIGHT, to tylko bajer techniczny nic więcej, szukajcie takiej która ma dużo nastaw manualnych np:balans bieli czy też migawki. Ogólnie w tej cenie kamerki są b.podobne do siebie, jakość filmów jest bardzo zbliżona
dużo tego mojego ględzenia, ale takie sa moje refleksje po dwóch latach amatorskiego kręcenia nie tylko kamerą
pozdrawiam kolegów po 'fachu' gg 8906221(gdyby ktoś coś chciał)

poniedziałek, 8 maja 2006, 07:08
Nowy
Nowy

witam
od dwóch lat posiadam JVC GR-D73. Od początku nie miałem z nia problemów natury technicznej, tzn. podłączenia do PC przez IEEE1394(firewire). Mam winXP+sp2 w systemie. firewire jako karta PCI z kabelkiem za 60 zł. USB używam tylko jako webcam'a i do 'zrzutu' zdjęć z 'cyfrzaka'. Do pracy przy filmikach tylko port firewire, bo programy do edycji video korzystają (prawie)wyłącznie z tego portu. Kamerka ta niezbyt dobrze radzi sobie w nocy bez dodatkowego światła, ale która za te pieniązki robi to lepiej. Poza tym posiada porty we/wyj i to mi się najbardzej w niej podoba. Bo wyobraźcie sobie, że nagrywam mat.video, zrzucam na PC, edycja z napisami, dźwiękiem i przejściami i z powrotem przegrywam na kamerkę. Puszczam komuś film na TV, bo np. nie ma 'jeszcze DVD'. nie mówie o wypaleniu na dvd, to dzisiaj już standard. Dalej, zakupiłem na allegro za 9 zł, przejściówkę euro na cinch i za jej pomocą poprzegrywałem swoje filmy z kaset VHS i wypaliłem na dvd, nawet nie potrzebowałem tv do podglądu. Proponuję zainteresować się taką kamerką, która posiada możliwości in/out (czyli przesył danych w obie strony). nie napalać się na możliwości robienia zdjęć, (kamerka do filmowania, a cyfrówka do zdjęć), zoom cyfrowy do niczego nie jest potrzebny(chyba że ktoś lubi pikseloze), gadżety w stylu NIGHT VISION, NIGHT LIGHT, to tylko bajer techniczny nic więcej, szukajcie takiej która ma dużo nastaw manualnych np:balans bieli czy też migawki. Ogólnie w tej cenie kamerki są b.podobne do siebie, jakość filmów jest bardzo zbliżona
dużo tego mojego ględzenia, ale takie sa moje refleksje po dwóch latach amatorskiego kręcenia nie tylko kamerą
pozdrawiam kolegów po 'fachu' gg 8906221(gdyby ktoś coś chciał)

Dzięki robus2000 za wyczerującą opinie

A co myślicie o tej kamerce http://www.skapiec.pl/site/cat/18/comp/9295_komentarze/

Podawajcie jakieś inne typy kamer!! :)

Pozdrawiam :D

poniedziałek, 22 maja 2006, 16:56
Nowy
Nowy

jeżeli z panasonica to juz lepiej wybrac model z nowszej serii np. http://skapiec.pl/site/cat/18/comp/79738

ja wybrałem Sony http://cyfrowe.pl/kamera_opis.php?id=181
fajna promocja -torba sony gratis

obie kamery Sony i Panasonic sa warte swej ceny, kolejne droższe ich pochodne to te same kamery tylko ze trzeba np. zaplacic za pilota i zoom cyfrowy(poco?)

czyli 1160zł a potem to uż tylko za 1800zł z przetwornikiem 3CCD

wtorek, 23 maja 2006, 14:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja ze swojej strony radziłbym dopłacic 150 zł i miec o wiele lepszą kamerke ( 3CCD Panasonic NV-GS180 ) :wink: bo przykładowo na 1CCD to jakość w słabym oświetleniu jest bardzo słaba a sam Arex stwierdziłeś że chciałbyś filmować coś w nocy .

wtorek, 23 maja 2006, 14:47
Nowy
Nowy

a co to znaczy ze kamera Panasonic nie ma

Wejście DV/analog./S-Video: NIE/NIE/NIE bo tez chce kupic kamerke i wlasnie nie wiem jaka ale tez w takiej cenie jka podajecie

[ Dodano: Sro Maj 24, 2006 2:19 pm ]
crstone napisał(a):
Ja ze swojej strony radziłbym dopłacic 150 zł i miec o wiele lepszą kamerke ( 3CCD Panasonic NV-GS180 ) :wink: bo przykładowo na 1CCD to jakość w słabym oświetleniu jest bardzo słaba a sam Arex stwierdziłeś że chciałbyś filmować coś w nocy .

doplacic 150 zl jak te kamerki kosztuja w granicach 1750 zl a Sony i Panasonic o ktorych jest w temacie w granicach 1000-1200 zl to chyba jest roznica :wink: a Panasonic NV-GS180 ma tylko 10x optyczny??

środa, 24 maja 2006, 13:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

-mają zoom tylko x10,
-aby miały w miarę dobry obraz, to upchali tam aż trzy przetworniki zamiast jeden porządny,
-w specyfikacji tylko NIE/NIE/NIE
-w "szanowanym piśmie branżowym Chip" przegrały z wybitną kamerą GS35"

JEśLI NIE KUMASZ, TO NIE KOMENTUJ :mrgreen:

środa, 24 maja 2006, 17:48
Nowy
Nowy

"Zarówno GS75 jak i GS180 to złomy:
-mają zoom tylko x10,
-aby miały w miarę dobry obraz, to upchali tam aż trzy przetworniki zamiast jeden porządny,

jaka kamerke proponujesz?? chce zeby latwo sie zgrywalo do komputera?? co jest potrzebne zeby zgrac film do komputera jestem nowy i za bardzo nie wiem

Ostatnio edytowano środa, 24 maja 2006, 22:27 przez wlacha, łącznie edytowano 1 raz

środa, 24 maja 2006, 22:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Zarówno GS75 jak i GS180 to złomy:
-mają zoom tylko x10,

3 plusa nie rozumiem :lol:

[ Dodano: Sro Maj 24, 2006 11:38 pm ]
wlacha napisał(a):
a co to znaczy ze kamera Panasonic nie ma

Wejście DV/analog./S-Video: NIE/NIE/NIE bo tez chce kupic kamerke i wlasnie nie wiem jaka ale tez w takiej cenie jka podajecie

[ Dodano: Sro Maj 24, 2006 2:19 pm ]
crstone napisał(a):

doplacic 150 zl jak te kamerki kosztuja w granicach 1750 zl a Sony i Panasonic o ktorych jest w temacie w granicach 1000-1200 zl to chyba jest roznica :wink: a Panasonic NV-GS180 ma tylko 10x optyczny??

Ja pisałem do tworcy topica bo w temacie pisało do 1600 zł :| BTW. Wiesz ze tak naprawde zoom np. 10 a 30x to tak naprawde nie jest duża róznica :roll: Ja też narzekałem przed zakupem na zoom ale teraz sądzę ze taki mi w zupelnosci wystarczy , do tego te stabilizatory w low-endowych camcorderach nie utrzymaja bez statywu 30x zoom bo bedzie sie trzesł obraz

środa, 24 maja 2006, 22:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

3 plusa nie rozumiem Laughing

się rozpędziłem, bo mi żyłka pękła :roll:

środa, 24 maja 2006, 23:46
Nowy
Nowy

Miałem również podobny problem niedawno co do wyboru a miałem MAX 1500zł. Nie było mowy o dołożeniu do Panasonica 180 którego nie znalazłem poniżej 1900 i śmignąlem sobie Sony DCR-HC35 za 1499. Przeznaczenie pobobne - amator - imprezy, wakacje etc. i ogólnie do użytku domowego ;-) Też uważam ze w tym przedziale cenowym jakosc obrazu jest podobna i na pewno zadowoli kazdego amatora !!! Dla porównania dodam że mój Sony robi lepsze filmy niż Canon MV6iMC w którym padł mi przetwornik obrazu po 8 miesiacach...:-/ Co do zoomu - ja mam 20x mysle ze to juz za dużo ! Wiecej nie ma senu bo w reku nie utrzymasz, przy 20x juz solidnie skacze ;-) Kupilem Soniaka bo w tej cenie przewazyło DV in/out - jest to bardzo bardzo przydatna sprawa !!! A co do bajerów to funkcja NightShot Plus jest naprawde bardzo fajna - przynajmniej w całkowitej ciemności mozesz porobic filmik a sprawdza sie w mniejszych pomieszczeniach ;-) Również fajny jest dotykowy ekran który doskonale sprawdza sie w punktowym pomarze ostrosci jak i swatła (naciskasz palcem na ekranie, gdzie chcesz wyostrzyc...) - ale to jak już wyżej było wspomniane sa tylko bajerki ;-)

Szukaj kamery DV in/out nawet jeśli masz nagryware DVD !!! Tego Sonego jak najbardziej mogę polecic ;-)

AHA ! Muszę jeszcze napisać ze jeśli szukasz kamery jako webcam, to ta sie troche nie nadaje bo podłączenie kabla IEEE jak i USB jest przez baze Handycam Station której nie przykręcisz np. do stołowego statywu. W niższych modelach np. DCR-HC23 nie ma stacji ale nie ma wejścia DV ;-)

Pozdrawiam

czwartek, 25 maja 2006, 00:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]