Teraz jest piątek, 25 maja 2018, 14:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jaka kamera do 1800zł 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Jaka kamera do 1800zł
Niestety tyle kasy mam max :cry: no moze gora 2000 ale raczej wolałbym do 1800 .
Chciałbym kupić kamerę do amatorskich zastosowań . Chciałbym by jako tako nagrywała w domu , pomieszczeniach czyli np. jak bym chciał nagrać przykładowo kolację wigilijną ( wiadomo - sztuczne światło itp. ) zeby obraz nie wygladał jak z komórki :lol: Widzialem na allegro za 1800 zł NV-GS180 ale ona chyba nie nagrywa za dobrze w słabym oswietleniu , jezeli sie myle to mnie poprawcie . I tak wogole mozliwe ze bym mogl od kolegi kupic starego Panasonica NV DA1 za około 1000+ zł i nie wiem ktora z tych kamer jest lepsza : NVDA1 czy NV-GS180 bo czytałem tu jak sie ludzie zachwycali ze te DA1 jest stare ale niby bije na głowę nowoczesne kamery ze wzgledu na wielkosc przetwornika ( 1/3 ) ale tez czytalem na forum kalisz foton czy jakos tak ze jednak słabo nagrywa w dzien , ze kolory jakies przeżółcone i sam nie wiem komu wierzyc ;) Widziałem obraz z DA1 ale niestety za bardzo porownac do nv-gs180 nie moge bo nie widziałem za duzo filmikow z niej ( tzn jak nagrywa w pomieszczeniach wieczorem itp. ) A moze coś innego bedzie lepsze ? ;)
I takie pytanko na koniec : macie moze jakas strone z porównaniem 1CCD vs. 3CCD bo widziałem poszczegolne zdjecia z kamer NV-GS35 i NV-GS75 krecone w swietle dziennym i nie widziałem za bardzo roznicy :/

Z gory dzieki za wszystkie, sensowne i na temat ,odpowiedzi ;)

Greets

Ostatnio edytowano czwartek, 11 maja 2006, 17:33 przez crstone, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 11 maja 2006, 14:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

od dwóch lat posiadam JVC GR-D73. Od początku nie miałem z nia problemów natury technicznej, tzn. podłączenia do PC przez IEEE1394(firewire). Mam winXP+sp2 w systemie. firewire jako karta PCI z kabelkiem za 60 zł. USB używam tylko jako webcam'a i do 'zrzutu' zdjęć z 'cyfrzaka'. Do pracy przy filmikach tylko port firewire, bo programy do edycji video korzystają (prawie)wyłącznie z tego portu. Kamerka ta niezbyt dobrze radzi sobie w nocy bez dodatkowego światła, ale która za te pieniązki robi to lepiej. Poza tym posiada porty we/wyj i to mi się najbardzej w niej podoba. Bo wyobraźcie sobie, że nagrywam mat.video, zrzucam na PC, edycja z napisami, dźwiękiem i przejściami i z powrotem przegrywam na kamerkę. Puszczam komuś film na TV, bo np. nie ma 'jeszcze DVD'. nie mówie o wypaleniu na dvd, to dzisiaj już standard. Dalej, zakupiłem na allegro za 9 zł, przejściówkę euro na cinch i za jej pomocą poprzegrywałem swoje filmy z kaset VHS i wypaliłem na dvd, nawet nie potrzebowałem tv do podglądu. Proponuję zainteresować się taką kamerką, która posiada możliwości in/out (czyli przesył danych w obie strony). nie napalać się na możliwości robienia zdjęć, (kamerka do filmowania, a cyfrówka do zdjęć), zoom cyfrowy do niczego nie jest potrzebny(chyba że ktoś lubi pikseloze), gadżety w stylu NIGHT VISION, NIGHT LIGHT, to tylko bajer techniczny nic więcej, szukajcie takiej która ma dużo nastaw manualnych np:balans bieli czy też migawki. Ogólnie w tej cenie kamerki są b.podobne do siebie, jakość filmów jest bardzo zbliżona
dużo tego mojego ględzenia, ale takie sa moje refleksje po dwóch latach amatorskiego kręcenia nie tylko kamerą
pozdrawiam kolegów po 'fachu' e-mail robus2000@wp.pl (gdyby ktoś coś chciał)

czwartek, 11 maja 2006, 14:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Musiałes kopiowac swoja wypowiedz z innego tematu :roll: :?: Nie sadze ze ta wypowiedz uswiadomila mi ze 1. NV-GS180 slabo nagrywa przy low-light 2.NV-DA1 jest lepszą kamerą od NV-GS180 3.Nie ma wiekszych roznicy miedzy 1CCD a 3CCD w jakosci obrazu

pozdrawiam :wink:

czwartek, 11 maja 2006, 14:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

rozumiem że 'dziękujesz za wszystkie odpowiedzi' , bez obrazy
pozdrawiam

czwartek, 11 maja 2006, 14:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

racja , powinienem dopisac że na temat :roll: A moze teraz ktos serio odpowie :| ?

czwartek, 11 maja 2006, 17:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]