Teraz jest środa, 23 maja 2018, 10:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kamera dla ornitologa 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera dla ornitologa
Witam.
Jestem z zamiłowania ornitologiem. Chciałbym kupić jakąś kamerę cyfrową.. ale
jestem zupełnie "zielony" w temacie... :( Powiedzmy, że mogę wydać maksymalnie jakieś 2500-3000 zł.
Zależy mi na trzech rzeczach:
1. Jak największym zoom'ie optycznym.
2. Stabilizatorze obrazu.
3. Małych rozmiarach kamery.
Być może na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę, ale nie bardzo wiem na co. Zdaję sobie sprawę, że duży zoom optyczny, to słaba rozdzielczość, ale zdjęć raczej nie bedę tą kamerą robił...

Prosiłbym o pomoc w doborze czegoś dla mnie odpowiedniego.
PS. Myślałem np. o tym:
http://www.samsung.com/pl/products/came ... _d364w.asp
albo JVC GZ-MG21 (niestety na stronie JVC nie ma dokładnej specyfikacji, ale
jest to model z 32-krotnym zoom'em optycznym i twardym dyskiem 80 GB).
Oczywiście może być coś zupełnie innego.

wtorek, 30 maja 2006, 11:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z mojego doswiadczenia odradzilbym kupno kamery samsunga.
Jesli bedziesz chcial w jakis sposob montowac to co nagrasz, to lepiej kupic kamere na kasetki miniDV.
Widzialem ostatnio w MM nieduza kamere panasonica z zoomem optycznym 30x, ale chyba nagrywala na plytki dvd :?
Piszesz ze przy zoomie optycznym jest slaba jakosc... To raczej przy cyfrowym tak sie dzieje, ale pamietaj ze i tak musisz uzywac statywu jesli bedziesz filmowal z zoomem swoje zainteresowania ;)

wtorek, 30 maja 2006, 12:13
Nowy
Nowy

Prze słabą jakość rozumiałem małą liczbę pikseli.
A dlaczego odradzasz Samsunga ? Ten model, który podałem, jest na kasety miniDV...

wtorek, 30 maja 2006, 12:24
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja do swojej kamery dokupiłem telekorwerter 2-krotny. czyli mam zoom optyczny około 40 razy. Optyka musi być jasna, obiektywy dużej średnicy. Kamera im cięższa tym bardziej stabilna :) Statyw koniecznie duży, stabilny, z głowicą olejową. Pozdrawiam.

wtorek, 30 maja 2006, 18:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A dlaczego odradzasz Samsunga ? Ten model, który podałem, jest na kasety miniDV...

te z ktorymi mialem do czynienia maja fatalna jakosc obrazu (nie pamietam modeli)

panmino napisał(a):
Ja do swojej kamery dokupiłem telekorwerter 2-krotny. czyli mam zoom optyczny około 40 razy

ile kosztuje?

wtorek, 30 maja 2006, 19:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Oryginalny sony typu HG (pewnie "high grade", cokolwiek to znaczy) można kupić za 100$, np w adorama.com, ale ktoś to musi ze Stnów przywieźć, u nas taki Tele kosztuje około 800zł.

wtorek, 30 maja 2006, 20:47
Nowy
Nowy

Hmmm... No nie wiem.... Chodzenie gdzieś ze statywem raczej odpada... Zresztą ptaki raczej nie będą czekać, aż sobie gdzieś statyw ustawię.. :) Miałem nadzieję, że cyfrowy stabilizator obrazu wystarczy...
W takim razie może kupić jakąś z mniejszym zoom'em, ale za to lepszą rozdzielczością ?

Pozdrawiam: Leesior

środa, 31 maja 2006, 11:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmmm... No nie wiem.... Chodzenie gdzieś ze statywem raczej odpada... Zresztą ptaki raczej nie będą czekać, aż sobie gdzieś statyw ustawię.. :) Miałem nadzieję, że cyfrowy stabilizator obrazu wystarczy...
W takim razie może kupić jakąś z mniejszym zoom'em, ale za to lepszą rozdzielczością ?

nawet jakbys mial optyczny stabilizator obrazu i zoom optyczny 30x, to i tak obraz troche bedzie sie trząsł. Chyba ze masz reke jak statyw ;)
Mysle ze z 20x zoomem opt. (tak okolo) i stabilizatorem optycznym kamerka wystarczy. Mozesz przeciez sobie wlaczyc cyfrowy zoom. I najpierw kamera zbliza optycznym a pozniej cyfrowym wspomaga. Z cyfrowego korzystaj do 2-3x (zaraz po optycznym) bo pozniej juz widac pikselki male...

środa, 31 maja 2006, 13:59
Stały bywalec
Stały bywalec

Bez statywu ani rusz. Mam doświadczenie w tej materii. Na ptaka się poluje, zna się jego miejsce bytowania itd...

środa, 31 maja 2006, 14:48
Nowy
Nowy

Tak. Np. przelatujące zimą jemiołuszki, albo dzwońce, które siedzą przeważnie w koronach drzew, albo płochliwe wilgi itd....:)
W każdym razie serdeczne dzięki Wszystkim za pomoc. Ponieważ ze statywem nie zamierzam chodzić, więc kupię kamerę z zoom'em 15 (góra 20x), ale za to z większą rozdzielczością.

czwartek, 1 czerwca 2006, 19:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

...ale za to z większą rozdzielczością.

mam nadzieje ze nie sugerujesz sie napisem na kamerze, np. 3,1 mega pixel...? Bo to jest rozdz. do robienia fotek, a nie nagrywania.

czwartek, 1 czerwca 2006, 19:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Filmowanie z dużym zoomem tylko ze statywu i z pilotem jeśli statyw jest niższej klasy. Ptaki w locie na tle nieba tylko w trybie manualnej expozycji. Jednym słowem potrzeba dużo czasu na ustawienia sprzętu i expozycji. Szybkie filmowanie bez statywu z dużym zoomem będzie trzęsieniem nieczytelnego obrazu.

Pozdrawiam

piątek, 2 czerwca 2006, 01:10
Stały bywalec
Stały bywalec

nie jestem wprawnym kamerzysta, i przy 10x krotnym zoomie to na tv prawie nic nie widac, bardziej oczy bola niz warte jest ogladanie tego obrazu. Tak wiec zastanawiam sie jak chcesz utrzymac kamere z zoomem 20x, a o 30 to juz nawet nie mowie. Mala kamerke cyfrowa minidv to raczej powinno sie to wybic z glowy. profesjonalny kamerzysta, ktory od kilku lat sie tym zajmuje to i moze da rade tak sie bawic, majac wieksza i ciezsza kamerke, ale za 3tys zl to chyba poszukujesz malej cyfrowki ktora lata potem po niebie jak wrobelek.

A propo czy ktos juz probowal jakos obciazac kamere? np w miejsce gdzie wkrecamy statyw to np dokrecic jakis obciaznik? czy cos takiego zdaje egzamin?

a moze bylo to juz na forum? poszukam...

piątek, 2 czerwca 2006, 09:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post leesior
leesior - Statyw obowiązkowo, najlepiej z głowicą olejową lub inną miękką (już od 100zł)!!!

Z ręki nie utrzymasz stabilnie na zoomie nawet ze stabilizacją włączoną. Nie sugeruj się rozdzielczością bo to kit producentów!!!
Ważne parametry to rozdzielczość użyteczna podczas filmowania.
Jasność obiektywu.
Zoom optyczny - tobie się przyda.
Masa kamery niekoniecznie - można dociążyć.
Stabilizator optyczny (OIS) jak w panasie GS 250, 280, 300, 400, 500

JVC z dyskiem odradzam bo mają kiepską jakość obrazu a wygórowana cena to cena za nowinkę jaką jest dysk twardy.
Najtańsze samsungi to porażka jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów i geometrię.
pozatym tu masz fajne testy kamer: http://www.videomax.ru/tests/ po rosyjsku niestety, ale nazwy modeli po ludzku.

piątek, 2 czerwca 2006, 10:50
Nowy
Nowy

Statyw odpada.

A co sądziecie o tej:
http://www.sony.pl/view/ShowProduct.act ... CAM+MiniDV

Można kupić już za 2400 zł, a parametry podbne jak ta:
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2865

piątek, 2 czerwca 2006, 11:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona