Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 15:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kamera cyfrowa do 1300 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera cyfrowa do 1300
Witam
Szukam amatorskiej kamery cyfrowej do filmowania różnych imprez, widoków, przygód wakacyjnych, po prostu potrzebuje zwykłej cyfrowej kamery dla laika. Najlepiej żeby można było zgrać film do komputera, robić zdjęcia no i fajnie by było gdyby kosztowała do 1300zł. Nie chce się radzić sprzedawców w sklepie bo przecież oni już z góry mają nażucone co mają powiedzieć. Prosze wszystkich forumowiczów o pomoc.

poniedziałek, 5 czerwca 2006, 18:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

każdą którą kupisz (oprócz samsunga) w tej cenie, to będziesz zadowolony, parametry tych kamerek są b.zbliżone, gorzej z dobrymi zdjęciami (niska rozdzielczość - polecam jednak do zdjęć 'cyfrzaka' już od 3,2 mpix), bo jesteś jak mówisz 'amator'
pozdrawiam

poniedziałek, 5 czerwca 2006, 21:19
Nowy
Nowy

Dzięki za odpowiedź. :D A jakieś sugestie modeli? Z tego co wiem to samsung jest kiepski a sony to automatyczna zabawka, choć mi właśnie taka jest potrzebna. A jaki typ proponujecie :?:

poniedziałek, 5 czerwca 2006, 21:28
Bywalec
Bywalec

Co do Sony to się akurat mylisz:) Ja też od jakiegoś czasu jestem na kupnie kamery i po przeczytaniu mnóstwa artykułów i opinii na różnych forach i grupach dyskusyjnych wnioski nasuwają się następujące: Sony i Panasonic to firmy które mają najlepszą reputację w dziedzinie kamer, Canon i JVC polecane są dla mniej wybrednych, zaś Samsung jest wart swej potocznej nazwy :) ("szajsung"). Szkoda że prawie w ogóle nie ma opinii o kamerach Sharp'a....

Pozdr. Marek

wtorek, 6 czerwca 2006, 11:02
Nowy
Nowy

Czyli Sony albo Panasonic?! A typ Digital8,minidv,czy cos innego. Chodzi głównie o to żeby można było zgrywać filmy łatwo do komputera i móc je przerobić. A co do zdjęć to trudno :? może być bez w końcu mam aparat :)
Podsumowująć: Powiedzcie jakie powinny być parametry ile pixeli, jaki zoom itp?
ps. co myślicie np o tym http://skapiec.pl/site/cat/18/comp/78544_cena/
pozdrawiam

wtorek, 6 czerwca 2006, 16:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pierwsze co to nie patrz na pixele tylko na wielkosc przetwornika . Czym wiekszy tym lepiej . Najbardziej popularnym nosnikiem jest MiniDV a wiec taki ci tez polecam wybrać. Jezeli bierzesz kamere z duzym zoomem to zostaw troche kasy na statyw bo bez tego ani rusz . A jaki zoom wystarczy ? Myśle ze 10x jest juz wystarczający . A co do tego Soniacza to mysle ze w tej cenie moze być

wtorek, 6 czerwca 2006, 19:40
Nowy
Nowy

Statyw już mam a co do zooma to mam w domu analoga 18x no i tyle napewno wystarcza choć 10 chyba też wystarczy.
Na oku mam :
[glow=red]Sony:
DCR-HC23E
DCR-HC17E
DCR-HC24E
DCR-HC35E[/glow]

Ostatnio edytowano środa, 7 czerwca 2006, 13:33 przez meason, łącznie edytowano 3 razy

wtorek, 6 czerwca 2006, 19:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A tak w ogóle to chyba kupie sony bo te panasonicki to kloce

kloc nie kloc, ale dobry ;)

wtorek, 6 czerwca 2006, 20:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 6 czerwca 2006, 20:07
Nowy
Nowy

kloc nie kloc, ale dobry ;)

No właśnie ważne żeby była dobra...
Oto ostatczna wersja kamer na które mnie stać:
Canon MV790
JVC GR-D320
Canon MV900
Sony DCR-HC23E
JVC GR-D340
Sony DCR-HC24E
Sony DCR-HC35E
Panasonic NV-GS17
Panasonic NV-GS27

Prosze o pomoc w wybraniu stąd najlepszej

PS co do Sony DCR-HC35E to na cyfrowe.pl jest napisane że robi a na agito że nie :evil:

środa, 7 czerwca 2006, 15:04
Nowy
Nowy

Bierz Sonego ! Dobra cena, świetny obraz (zdecydowanie lepszy niż w Canonie MV6iMC - wiem bo miałem :D ), prostota obsługi, mozliwosc przedluzenia gwarancji, bardzo fajny dotykowy ekran co pozwala na naprawde wygodne poruszanie sie po menu - ciezko by mi sie bylo odzyczaic teraz od niego 8), standardowa bateria spokojnie starcza na godzine filmowania na otwartym LCD - jak na razie nie mam potrzeby dokupywac aku, do tego fajnie wyglaga i ma ciekawe funkcje odtwarzania filmu - mozna zwolnic, przełaczac klatka po klatce do przodu i do tyłu , jest tez automatyczne wyszukiwanie wolnego miejsca na tasmie po ogladaniu (po warunkiem ze nie wyciagniemy kasety) :D Sony 24 i 35 to prawie to samo, różnia sie tym że 35 ma mozliwość wrzucenia zmontowanego filmu spowrotem na kasete i ma dodakowo stacje dokująca. Jesli wejscie DV jest Ci zbedne bierz 24 ! Ja mam 35 bo uwazam ze fajnie jest miec filmy archiwizowane na miniDV :D

A tak na marginesie to na zdjęcia robione kamerami z tego segmentu to raczej sie nie nastawiaj - od zdjęć jet aparat :D

Pozdrawiam

środa, 7 czerwca 2006, 21:41
Nowy
Nowy

Post Sony HC35E
Witam.
Chciałbym się podpiąć pod ten temat bo jestem zainteresowany wlasnie taka kamerą za 1300-1500zl.Chciałbym poza takim "domowym" używaniem(święta,imprezy rodzinne wyjazdy itd.) ZACZĄĆ kręcić filmy ze scenariuszem (takie amatorskie;) bo spodobało mi się właśnie takie filmiki choć kręciłem je na aparacie Canon Powershot a520(który może nagrać 30 sek w najlepszej jakości)- a montowałem to w windows movie maker ale efekty mi się nawet podobały(oczywiście nie komentuje jakości tych filmów) chciałbym właśnie kupić kamerę do podobnych celów i tu moje pytanie czy hc35e to dobry wybór?Czy nie będzie mi brakowało wejścia mikrofonowego(bo z tego co przeczytałem na sony.pl to nie ma tam takiego wejscia)Podkreśle że jestem początkujący w temacie więc nie potrzebuje odrazu 3ccd ale żeby obraz był dobry(dźwięk najlepiej tez;) żebym mógł nagrać na kompa i montować jakimś pinnacle czy innym premiere.No i mam tak okolo 1500 ale chciałbym statyw do tego.Czekam na odpowiedź na pytanie czy ta kamera jest dla mnie odpowiednia?Czy może coś innego?
Dzięki i pozdrawiam
Tomek

czwartek, 15 czerwca 2006, 07:15
Nowy
Nowy

Musisz sie zastanowic czy dodatkowy mikrofon jest Ci niezbedny ! Kamery o ktorych tu gadamy bardzo ladnie dzwiek zbieraja ( kazdy najcichszy dzwiek jaki jest w stanie "usłyszec" dookola), natomiast mikrofon zbiera to co Ty chcesz :) Z tego co wiem to Canon MV960 ma wejscie na mikrofon, nie wiem jak reszta modeli

czwartek, 15 czerwca 2006, 13:42
Nowy
Nowy

Post HC35E
Tzn najbardziej boje się o szum pracującej kamery czy kasety(w moim aparacie dzwiek to trragedia i slychac szum nie wiem czego bo tam przeciez kasety nie ma nic sie nie obraca-chyba-;)
A czy w kamerach sony jest wogole jakis filtr wyciszajacy np wiatr tak jak w panasach?
I jeszcze jedno pytanie bo znalazlem gdzies na jakiejsstronce mikrofon do kamer sony z jakąś inteligentną stopką akcesorii czy cos w tym stylu czy on by działał(bo w opisach kamer nie widziałem nic o zadnej stopce??
Zastanawiałem sie jeszcze nad panasoniciem gs27 (ma mikrofon z zoomem)ale pzreczytałem że słabą baterię ma(30 min nagr) a na sony podobno mozna 60 min z lcd otwartym nagrywac to by bylo ok.

czwartek, 15 czerwca 2006, 14:05
Nowy
Nowy

Przyznam ze nie wiem czy sa w Soniakach jakies filtry tego typu :) Kamera pracuje cichusienko - przy TOTALNEJ ciszy moze minimalnie sie nagra odglos kasety ale to tak jak mowie przy maxymalnej ciszy !!! A co do wiatru to mysle ze nawet w najlepszej kamerze jak sie odwrocisz pod wiatr to Ci porzadnie zaszumi :) Jesli chcesz kamere do amatorskiego uzytku to mysle ze mozesz dac sobie spokuj z mikrofonami zew. bo dzwiek jest zbierany bardzo dobrze
Aha, Sony nie posiada goracej stopki :)

czwartek, 15 czerwca 2006, 17:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona