Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 04:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 kamera do 4k 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post kamera do 4k
Do jutra musze zdecydowac sie na zakup kamery. Mam na nia do wydania 4000 PLN i chciałbym dowiedzieć się co Wy byście wybrali na moim miejscu?

Najbardziej zastanawiam się nad Panasonic GS500. Jednak naczytalem sie wiele opini niezbyt pochlebnych na jej temat i nie wiem czy jest warta tych pieniedzy?
Gs400 niestsety już nigdzie nie znajde, wiec...?

Czy gs500 jest warta te 4000PLN czy moze lepiej zaoszczedzic 1,5PLN i kupic np. gs 280? - czy jest znaczaca roznica miedzy tymi modelami?

środa, 28 czerwca 2006, 12:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dobra cena na kamerę NV GS 500 - dostaniesz za 3930 zł z gwarancją Panasonic Polska.
http://www.videozona.ru/video_tests/gs500/

porównujac test tych kamer i korzystajac z własnych analiz ja wybierałbym GS 500
sprawdź
pozdrawiam

środa, 28 czerwca 2006, 12:55
Bywalec
Bywalec

Ok, dziekuje za odpowiedz, jednak przegladajac testy i parametry coraz bardziej zastanawia mnie fakt czy oplaca sie doplacac do 500-tki?

Mam filmiki na ktorych jest porownanie gs 500 i gs300 (nie wiem czy gs300 jest odpowiednikiem gs280 w USA?) ale jezeli tak to musze przyznac ze roznica w jakosci obrazu dla mnie (chociaz badz co badz laika) jest praktycznie malo zauwazalna. Tzn. wiadomo ze kolory 500-tki sa bardziej ostre ale jest to roznica przynajmniej dla mnie jako amatora naprawde niezbyt duza, dlatego wciaz nie wiem czy warto doplacic te 1,5K do gs500?

Moze poza sama jakoscia obrazu gs280 jest jeszcze teoretycznie w czyms znaczaco gorsza? Nie gra dla mnie roli ze 500 robi lepszew zdjecia (ma wieksza rozdzielczosc) bo kamere kupuje do filmowania (od zdjec jest aparat) ma minimalnie wiekszy zoom optyczny (co i tak jest chyba tylko chwytem marketingowym).

Wyczytalem tez ze 500 ma lepszy stabilizator obrazu, czy to prawda? Jezeli znacie jeszcze jakies znaczace roznice pomiedzy gs500 a 280 ktore beda istotne dla badz co badz filmowania czysto amatorskiego to prosze napiszcie! Z gory dziekuje.

środa, 28 czerwca 2006, 13:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zoom opt. 10x jest wystarczajacy. gs 500 ma wiecej aktywnych pikseli i dlatego obraz jest ostrzejszy, posiada pierscien regulujacy ostrosc i nie wiem co tam jeszcze ;)
Ja posiadam gs280 i nie narzekam. Da sie nagrywac dobre filmy.

środa, 28 czerwca 2006, 14:34
Bywalec
Bywalec

Moze ktos jeszcze sie wypowie, bardzobym prosil gdyz do jutra musze podjac decyzje, a wiem ze na tym forum ludzie znaja sie na rzeczy ;)

środa, 28 czerwca 2006, 18:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]