Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 23:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Kamera, jaka? prosę o pomoc 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera, jaka? prosę o pomoc
Witam wszystkich!

Urodził mi się synek, i do końca tygodnia kupię kamerę, nie wiem jeszcze jaką, dlatego proszę o pomoc.

Użcie:
- imprezy rodzinne, pamiątki z wakacji, nagrywanie nocą - nie, może przy słabym oświetleniu (wieczór pszy ognisku)
- zdjęcia, jedynie do komputera, bez robienia odbitek itp
- filmy będą później obrabiane na komputerze amatorsko, znaczy jakieś ramki, przejścia między scenami, rozjaśnianie, przyciemnianie. Zatem chyba konieczna jest funkcja usuwania przeplotu.

Parametry:
3ccd - wyczytałem na googlu że daje niezłe polepszenie jakości, więc powinna mieć
hdv/hdd/dvd/minidv - nie mam zielonego pojęcia, zależy mi na kamerze na lata, a nie na czymś, co jest modne, i drogie.
in/out:wejście/wyjście DV, wyjście/wejścia Video, wyjście/wejście Audio, nie wiem jakie, ale jeszcze port do komunikacji z komputerem (?FireWire?)
regulacja automatyczna jak i ręczna - jak nabiorę wprawy przesiądę się z automatu na ręczny :)
zoom optyczny - starczy 10, ale im więcej tym lepiej, cyfrowy - nie ma znaczenia
format nośnika? - zależy mi, aby nagrany film, był nagrany, a nie w trakcie nagrywania wyskoczy błąd, czy coś takiego, np. na jednym z usg podczas nagrywania sesji na DVD, aparat nie zapisał lead-in leaD-out poprawnie , no i sesja poszła papa. Czy coś takiego też zdaża się w kamerach?

nie wiem co jeszcze dopisać, zależy mi na czasie.
Jeśli coś jest nie jasne odpowiem na wszystkie pytania.
generalnie kamerka z sony / panasonic / canon, jvc odpada, gdyż w wielu miejscach je krytykują.

cena, no tak do 7000, ale pare groszy w lewo czy prawo nie robi różnicy

środa, 19 lipca 2006, 09:32
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jesli chcesz montowac na kompie to strzez sie kamer nagrywajacych w mpeg2 (czyli na hdd i dvd) jest to format zapisu nielubiany przez programy edycyjne - zostaja Ci kamerki mini dv. 3ccd zapewni dobre kolory - najdostepniejsze sa Panasonic'i. Przeplot mozesz zlikwiedowac na komputerze ale przeplot nie przeszkadza w edycji efektow.

środa, 19 lipca 2006, 09:53
Nowy
Nowy

oki, to już mamy jakieś ograniczenie, fantastycznie, zatem kamery miniDV albo HDV, ze względu na łatwość obróbki, i super, zrobię zaraz tornado po typach kamer w tych modelach i dopiszę coś w stylu listy do wyboru. Jeśli są jeszcze jakieśmetody ograniczenia, chętnie usłyszę , Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.

środa, 19 lipca 2006, 10:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sprawdz tez konfiguracje komputera, czy podola podczas montazu hdv.

ps. kamery hdv nagrywaja na kasetkach mini dv :wink:

środa, 19 lipca 2006, 10:23
Nowy
Nowy

Komputer podoła :) a jak nie podoła to go podrasuję, ale p4 3.2 GHz, 1GB ramu, 200GB hdd, powinno starczyc, grafa to radeon z 128MB ram.

po przeglądzie mam do wyboru:
1. HDV: Sony HDR-HC1E
Sony HDR-HC3E

2.MiniDV: Sony DCR-HC1000E
Panasoniki z serii NV-GS (modele z 3ccd)

Canona wykluczam, gdyż najtańszy 3ccd to koszt nastu tyś.
Panasonika HDV nie znalazłem.

Czy warto na dzień dzisiejszy inwestować w HDV ?

środa, 19 lipca 2006, 10:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kamerki z HDV - to około 4000 - 5000zł minimalnie
a Panasoniki od GS180 - 2000zł, GS280 - 2500-3500zł, GS500 - 3500 w górę.

Panasonik robi kamerki HD (nawet full HD) nie HDV - ale 25000zł to myslę że będzie za drogo :)

środa, 19 lipca 2006, 10:55
Nowy
Nowy

A czym to się różni? HD vs HDV (ogólnie)? pytanie zasadnioczo ad acta, gdyż i tak 25 kilo kasy to za dużo :)

środa, 19 lipca 2006, 11:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A czym to się różni? HD vs HDV (ogólnie)? pytanie zasadnioczo ad acta, gdyż i tak 25 kilo kasy to za dużo :)

http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... hlight=hdv

malo napisane, ale moze troche rozjasni zagadnienie :wink:

środa, 19 lipca 2006, 12:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Skrótem HD określa się ogólnie obraz zarejestrowane w wysokiej rozdzielczości.
HDV jest natomiast standardem uzgodnionym przez kilkanaście firm zajmujących się tą tematyką. Można go w skrócie scharakteryzować następująco:
mały HDV 1280 próbek zarejestrowanych w 720 liniach poziomych progresywnie (kolejnoliniowo), częstotliwość odświeżania dla Europy 25 i 50 Hz dla USA i innych 30 i 60 Hz
duży format HDV 1440 próbek w 1080 liniach poziomych skanowanych z przeplotem ( na przemian dwa pola, pierwsze złożone z linii 1,3,5,7,9..itd do 1079 i drugie pole złożone z linii 2,4,6,8,10.. itd. do 1080. Częstotliwość wyświetlania ramek (pól) 50 Hz dla Europy i 60 Hz dla obszarów USA i pozostałych. Zapis na małej kasetce DV. Strumień małego HDV ok.19 Mb/s dla dużego ok 25 Mb/s
W necie na pewno można znaleść szczegółową specyfikację. Napisałem tyle ile pamiętam.

Pozdrawiam

środa, 19 lipca 2006, 13:53
Nowy
Nowy

jak dla mnie jasno i zwięźle wytłumaczone.

Na wikipedii, wyjaśniają że HVD do dysk holograficzny o poj. max 1TB, hmm brzmi ładnie, zaś formaty DV 270 minut, dla MiniDV 80 minut (tryb SP). Zaraz sprawdzę ceny nośników.

soniak HC3E porty:
Wejście audio NIE
Wyjście audio TAK
Wejście i.LINK™ (DV) TAK
Wyjście i.LINK™ (DV) TAK
Wejście i.LINK™ (MICROMV) NIE
Wyjście i.LINK™ (MICROMV) NIE
Wejście S-Video NIE
Wyjście S-Video TAK
Gniazdo USB TAK
Wejście wideo NIE
Wyjście wideo TAK

czy ktoś może wypowiedzieć się, czy te konkretnie porty wystarczają, czy np. jakiegośportu mu niesamowicie brakuje i ża
    uje że go nie ma?
    Brak audio in, znaczy chyba, że mikrofon soniak ma dobry czyż nie :?:

Laikowe pytanie Czy kamerka soniaka HDR-HC3E ma możliwość nagrywania klipów, rozumiem to tak: nagram imprezkę, później dalej nagram kota na dachu, później coś jeszcze i to wszystko nie jest jednym wielkim filmem ale stanowi rozłączne elementy, czyli każdy z filmików mogę osobno obejrzeć ?

tia

aktualnie waham się między Sony HDR-HC3E, a Panasonic NV-GS500, z tym że ten drugi to miniDV.

[ Dodano: Sro Lip 19, 2006 3:41 pm ]
Rany, jak ja kocham skróty :) HDV - high definition video, HVD - Holographic Versatile Disc
Kamery HDV nagrywają na taśmach DV więc temat dysków HVD ma się tu nijak
zatem podstawowa różnica między kamerkami miniDV a HDV to fakt, iż kamerki miniDV nie upchają zwykłej kasety DV bo jest za duża?

Jeśli się mylę poprawcie.

[ Dodano: Sro Lip 19, 2006 4:00 pm ]
Kamerka HDV soniaka HDR-HC3E niestety odpada, nie ma możliwości ustawiania opcji bieli, itp jest tylko pokrętło do ostrości (wyczytane na forum)

Pozostaje mi Panasonic, hmm tylko, że tu już nie ma HDV, jedynie miniDV (strona producenta)
ale za to matryca 3CCD.

hmm, zna ktośkamerę sony / canon / panasonic, o zapisie HDV, oraz matrycy 3CCD. cena poniżej 8000 ?

środa, 19 lipca 2006, 14:17
Bywalec
Bywalec

Ale żeby się cieszyć kamerką HDV to byś musiał jeszcze zmienić sprzęt audio (chyba że już masz).
Otóż ten super obraz w technologii HDV będzie widoczny tylko wtedy jak będziesz miał telewizor i odtwarzacz stacjonarny DVD>> w tej technologii czyli HDV >>>> a to są duże pieniądze na dzisiaj !!!.Bo oprogramowania do obróbki komputerowej-cyfrowej wideo to są np.:
Pinnacle studio, Ulead Video Studio itp....

środa, 19 lipca 2006, 17:52
Nowy
Nowy

Oki, przyjrzałem się kamerkom 3ccd, oraz soniakowi HDR-HDC1E
Najlepsze rozwiązanie: HDV + 3ccd + optyczna stabilizacja obrazu + nie droga nie istnieje.
Dlaczego wybrałem soniaka HDR-HC1E?
- cena w granicach moich możliwości
- format HDV
- zdjęcia lepsze niż z panasoniaka PV-GS500, ale... i tak nie najlepsze :twisted:
- wygląd, dopasowanie do ręki (bardziej mi pasuje od panasoniaka - rzecz gustu)
- parametry, możliwości ustawiania, memory stick, kasety minidv

oczywiste minusy:
- brak 3CCD

minusy nieoczywiste:
- brak wejścia analogowego i S-wideo - przydatne? nie mam pojęcia
- brak gniazda mikrofonowego - albo mic jest taki dobry, albo będę miał przewalone jak się zrypie :wink:

minusy nieistotne:
- cyfrowy stabilizator - optyczny jest lepszy, ale czy różnica jest duża? odp poniżej
http://groups.google.pl/group/pl.rec.fo ... 80af804881

To tyle, dzięki za wieeelką pomoc, wybrałem Sony HDR-HC1E, o swoich perypetiach będę pisał.

czwartek, 20 lipca 2006, 14:24
Nowy
Nowy

Jesli chcesz montowac na kompie to strzez sie kamer nagrywajacych w mpeg2 (czyli na hdd i dvd) jest to format zapisu nielubiany przez programy edycyjne.

Wszyscy wciąż to pisza co to znaczy że mpeg2 nie nadaje sie do edycji programy tego nie lubią :/
-To znaczy nie da sie tego w ogóle edytować??
-Da sie ale tylko niektóre programy sa z tym formatem kompatybilne jeśli tak to jakie ???

środa, 17 października 2007, 20:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]