Teraz jest sobota, 20 października 2018, 15:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sony HDR-HC3 z USA 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sony HDR-HC3 z USA
Wiatam
Mam mozliwosc zakupienia kamerki HDR-HC3 z USA po dosc ciekawej cenie (ok. 690$ nowa czywiscie). Tylko mam pytanko czy jest sens sie interesowac sprzetem z USA poniewaz tam maja NTSC a u nas jest PAL. Czy taka kamerka bedzie u nas dzialala bez problemu (po zrzuceniu materialu na kompa a pozniej na plytke DVD). Czy jednak nie ryzykowac i lepiej kupic gorszy model w kraju.
Ewentualnie moze polecanie jakas kamerke do ok. 700$

Polecam stronke http://www.pricerunner.com wyszukuje najnizsze ceny sprzetu w USA

Prosze kogos o wypowiedzenie sie w tej materii;)

Pozdrawiam

poniedziałek, 24 lipca 2006, 15:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poszukaj sprzętu PAL. Taka opcja także istnieje ;)

poniedziałek, 24 lipca 2006, 16:45
Bywalec
Bywalec

wiem ze istnieje...ale w tym momencie cena nie jest az taka atrakcyja:( a jak mam zaplacic 150zl mniej w stanach to wole jednak u nas i miec w razie "w" 100% gwarancje itd.

wiec prosze o jakas opinie odnosnie sprzetu NTSC z usa

poniedziałek, 24 lipca 2006, 17:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

jesli biezesz dla siebie i uzywasz prywtnie, bedziesz montowal w kompie lub uzywal z kaset mysle ze bedzie ok bo jedyny problem w przypadku hdv w ntsc to ilosc klatek/s - jesli bedziesz uzywal zarobkowo - to odpusc za duzo problemow przy konwersji z 1080i/60 na 1080i/50

poniedziałek, 24 lipca 2006, 21:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Klip nagrany z czeęstotliwością 60 Hz znacznie lepiej się ogląda jak 50 Hz-owy dlatego że pzy 60 hertzach oko nie widzi migotania. Dlatego w Stanach nigdy nie było 100 Hz telewizorów, wystarczyły 60 Hz. Teraz jest dobra okazja aby Europa przeszła na 60 Hz-owe odświeżanie przy telewizji wysokiej rozdzielczości. Brzmi to jak herezja, ale proszę zwrócić uwagę że wzystkie monitory komputerowe LCD zaczynają odświeżanie od 60 hertzów. Również telewizory LCD i plazmowe podnoszą częstotliwość odświeżania pomimo że sa sterowane 50 Hz strumieniem. Było by trochę roboty z zasobami archiwalnymi ale wykonały by to procesory.
Jednak jedna czy kilka kamer 60 Hz nie jest w stanie wymusić takich rozwiązań.
Dobrym rozwiązaniem jest zakup w Stanach kamery Z-1. Ma ona wtedy opcję nagrywania HDV zarówno 1080i/50 jak i 1080i/60.

Pozdrawiam

poniedziałek, 24 lipca 2006, 22:30
Bywalec
Bywalec

kamere wylacznie bede uzywal na uzytek wlasny...wiekszosc planuje chamikowac na dvd i ogladac na kompie (zadnych VHS...video juz nawet nie mam). Mam dosc nowe TV (plazma i CTR) wiec problemu ze starochem tez chyba nie mam.
Takze z tego co rozumiem i z innych odszukanych starych postow raczej nie powinienem miec problemu z tym NTSC (pod warunkiem nie laczenia materialu z PAL oraz wrzucenia na VHS).

Pytanie nr 2
Moze jednak za cene ok 700$ kupic lepiej 3CCD (np. PV-GS500 lub jakis inny)...

zalezy mi na jak mozliwie najlepszym obrazie i jak najmniej szumow...poradzcie co za takie pieniadze uda mi sie wyrwaz ze stanow

Pozdrawiam

wtorek, 25 lipca 2006, 08:58
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

jesli twoj TV ma wyjscie HDMI - to nie bedziesz nawet chcial ogladac niczego innego. Mysle ze w obecnej sytuacji nie ma sensu kupowac nic innego - no chyba ze wlasnie wchodzace do sprzedazy nowe kamery SONY w standardzie AVCHD. Rok temu HC3 kosztowalo tyle co te kamerki a sa one bardziej zgodne ze standartem BR
http://www.camcorderinfo.com/content/So ... DR-SR1.htm

wtorek, 25 lipca 2006, 09:52
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

The HDR-SR1 will be available in September for $1,500

względnie tanio, u nas pewnie za dwa razy tyle...
ale za to FullHD 1080i, a nie HDV.

wtorek, 25 lipca 2006, 10:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

:)
The HDR-SR1 will be available in September for $1,500

względnie tanio, u nas pewnie za dwa razy tyle...
ale za to FullHD 1080i, a nie HDV.

Wszystkie te kamerki sa Full HD 1080i (HDV tez) tylko HDR-SR1 koduje w formacie Mpeg4 z kodekiem H264 - co zapewnia lepszy obraz przy bitrate 2 razy mniejszym niz Mpeg2 w HDV dostepnym w HC1, HC3 i FX1. HC3 rozciaga 1440 px do 1920 a SR1 prawdopodobnie bedzie natywnie krecilo w 1920.
HDR-SR1 zapisuje w formacie natywnym dla Blueray pozatym format ten daje sie juz edytowac na wielu sciezkach postprodukcyjnych (FCP)

nas cena bedzie wynosila na wstepie ok 6000 zl - podobnie jak startowa cena HC3 bo to ten sam przedzial cenowy.

Wszystkim tym kamerom mocno brakuje trybu progresywnego 720p o 1080p nie wspominajac - ale czyms sprzet profesjonalny musi sie roznic od amatorskiego - i mysle ze bedzie to wlasnie ta literka P

wtorek, 25 lipca 2006, 10:54
Bywalec
Bywalec

A ktora kamerka jest lepsza: Sony HDR-HC3 czy Panas NV-GS250??

Widzialem filmiki umieszczone na necie w wedlug mnie panas (chociaz byl maly ekran). Na filmie z HDR-HC3 za chodzacymi ludzmi byly takie poziome paski (to chyba szumy jak sie nie myle).

Czy HDR-HC3 ma optyczna stabilzacje obrazu??

Prosze o jakas wypowiedz w tej kwestii.....HDV czy moze 3CCD

wtorek, 25 lipca 2006, 11:51
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

1) to PRZEPLOT - obie te kamerki maja przeplot tylko przy 1080 moze byc mniej widoczny na duzym ekranie
2) nie ma - tylko cyfrowa
3) ja wchodze w HDV a raczej AVCHD, jesli idzie o sprzet amatorski to przepasc nawet w stosunku do 3ccd w SD

Jak chcesz zgrywac HDV do SD? konwertujac do SD? Twoj telewizor ma HDMI?

wtorek, 25 lipca 2006, 12:03
Bywalec
Bywalec

hmm...chyba zaczynam powoli lapac o co chodzi...

nie...nie mam w TV HDMI (samsung PS42V)...myslalem ze jesli sie kupi kamere z HDV to obraz poprostu jest bardzo dobry (bez wzgledu czy jest to TV czy komp), a tu trzeba miec jeszcze do tego odpowiedni sprzet do odtwarzania. Gdzies wyczytalem w poscie ze z HDR-HC3 mozna tez zrzucic "normalny" material (nie w najwyzszej jakosci tylko jak DV...na kompa...nie wiem czy w dosc dobrze to wytlumaczylem). Wiec skoro nie mam "odpowiedniego" sprzetu do ogladania HDV to chyba nie ma sensu kupowac...moze lepiej kupic 3ccd??

Chyba ze jakosc HDV zrzucona "normalnie" bedzie taka sama jak z 3ccd??

Reasumujac:
70-80% tego co nagram bede ogladal na kompie (monitor 19" LCD) wiec poradzcie czy w tym momencie jest sens kumpodac HDR-HC3 czy moze NV-GS 250 lub jakis inny 3CCD

wtorek, 25 lipca 2006, 13:52
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

idealnym dla mnie rozwiązaniem byłaby kamera tania z 3ccd, AVCHD, odłączalny 100GB HDD 2,5" + karty SDHC, wyjścia: HDMI i USB2.0+DV wejscia:HDMI i DV i 5 kanałowy mikrofon, która miałaby tryby 720p i 1080i. Na dokładkę może stabilizator optyczny i ze 3 klawisze programowalne dla balansu bieli i może ostrości. No i musiałaby mieć spory odłączalny wyświetlacz LCD z 6".

wtorek, 25 lipca 2006, 14:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie masz zadnego gniazda cyfrowego? nawet DVI-D?
Kamera w HDV nawet przy konwersji w dol zapewni ci super szczegolowy obraz w proporcjach 16:9.

Ja juz nie pchalby mie w stara technologie - swiat bedzie tylko szdl do przodu a nie cofal sie. Za moment okaze sie ze kupiles jeszcze cos nowego a ten Panaonic z 3ccd bedzie nie ogarnial tematu.

Ja czekam na profi kamere z 3xCMOS

wtorek, 25 lipca 2006, 14:57
Bywalec
Bywalec

Nie masz zadnego gniazda cyfrowego? nawet DVI-D?
Kamera w HDV nawet przy konwersji w dol zapewni ci super szczegolowy obraz w proporcjach 16:9.

DVI-IN akurat mam :D (w TV i kompie)

Wiec to wystarczy zeby miec "prawie jak HTV" :wink:

wtorek, 25 lipca 2006, 15:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona