Teraz jest sobota, 20 października 2018, 04:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 PANASONIC gs400 vs. gs500 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PANASONIC gs400 vs. gs500
zastanawiam się nad kupnem którejś z tych kamerek. naczytałam sie na forum i w ruskich testach ( :D ) o obu tych modelach. z wszelkich porownan wynika ze gs400 jest lepsza. z zwiazku z tym 2 pytania:
1. czy w uzytkowaniu widoczna jest duza roznica miedzy tymi 2 modelami??
2. GDZIE JESZCZE MOZNA DOSTAC NOWĄ gs400 na gwarancji?????????

Pozdrawiam

wtorek, 1 sierpnia 2006, 21:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie używałem kamery 500 ale 400 miałem okazję sam mam 250 i pierwsze co mi nasówa się to jest jaśneijsza i mneij szumi . Druga sprawa jest większa ma większy czytelneijszy LCD 3,5CALA!!!. Ja szukałbym 400!!!

wtorek, 1 sierpnia 2006, 23:13
Nowy
Nowy

przeszukałam sklepy internetowe. sprzedawcy chyba dość frywolnie korzystają z wycofania gs400 z rynku - sprzedają kilka ostatnich sztuk a ceny wahają się od 4900zl do... 9000zl za tą samą kamerę (tylko w róznych sklepach). SIC!!!

[ Dodano: Sro Sie 02, 2006 2:35 am ]
Jeszcze jedno pytanie: jak wyglada sprawa z wyjsciami/wejsciami AV, DV i S-video? czesto sie tego uzywa? skoro dostep do gs400 jest taki utrudniony to lepiej wladowac kase w gs500 czy skromniej wziąć gs280? a moze gs 250??

środa, 2 sierpnia 2006, 00:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja posiadam GS400. Też się wachałem między 500 a 400, ale się zdecydowałem na 400 i tej decyzji nie żałuję. Odnśnie wejść/wyjść to GS400 posiada IN/OUT cyfrowe DV i IN/OUT analogowe AV, w związku z czym może służyć jako konwerter analogowo-cyfrowy, natomiast GS500 z tego co pamiętam nie posiada IN AV. GS400 jest dużo lepsza niż GS500, wystarczy różne opinie na ten temat poczytać. Ja jestem bardzo zadowolony. Kupiłem ją sprowadzaną z Włoch za 3900 bez gwarancji. Nową już bardzo trudno będzie znaleźć, ale proszę szukać.
Dla mnie te wejścia/wyjścia są bardzo potrzebne do montażu filmu.

środa, 2 sierpnia 2006, 08:15
Bywalec
Bywalec

zdecydowanie GS-400. 500 jest okrojona. Jeśli czytałeś fora, to już wiesz czego w niej nie ma :)

środa, 2 sierpnia 2006, 09:24
Stały bywalec
Stały bywalec

Mam 400 i bardzo sobie ją chwalę, kupiłem praktycznie w ostatnim momencie, gdy już wprowadzili 500. Podejrzewam, że jest problem z zakupem tego modelu i nie sądzę aby cokolwiek się zmieniło przed wprowadzeniem kolejnego modelu przez Panasonic (mowa o "lepszym" w tej cenie).
Nie wiem czy "okrojona", to dobre słowo. Nie pamiętam dokładnie jakie były różnice ale wydaje mi się, że chodziło przede wszystkim o dostęp manualny do niektórych funkcji kamery NV-GS400.
Jakby co o 400 mogę coś powiedzieć.
Pozdrawiam
Michał.

Dodano 10-08-2006:
Tak jak sądziłem praktycznie dane kamery różnią się wyglądem i sposobem dostępu (do funkcji) niż funkcjonalnością (patrz załącznik). To co się rzuca na pierwszy rzut oka to brak pierścienia w 500 (nie wszędzie o tym piszą). Tak więc zastanów się czy manual jest Ci bardzo potrzebny i dokonaj wyboru.POWODZENIA

poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 18:45
Bywalec
Bywalec

Post ciąg dalszy wątpliwości
sprawdziłem przez http://www.skapiec.pl jak to teraz wygląda;

400 - od ~6400 zł i praktycznie niedostępna
500 - od ~3800 zł i bez problemu

wobec powyższego i Waszych odpowiedzi, uważam, że różnica w cenie jest absurdem i zdecyduję się raczej na 500. Z tego co wyczytałem nie ma zauważalnej różnicy w jakości obrazu, która jest dla mnie najważaniejsza.
pozdrawiam!

wtorek, 31 października 2006, 14:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: ciąg dalszy wątpliwości
grez napisał(a):
Z tego co wyczytałem nie ma zauważalnej różnicy w jakości obrazu, która jest dla mnie najważaniejsza.
pozdrawiam!

Nie ma przy dziennym świetle, lecz różnica w filmowaniu na sali jest kolosalna. GS500 z tego co wiem nie posiada ustawień manualnych Picture adjust oraz zebry a także regulacji pierścieniem przysłony, migawki i manual zoomu, co w zastosowaniach do filmów ślubno-weselnych ją praktycznie dyskwalifikuje.O braku ustawień dźwięku i blokadzie ekspozycji nie wspomnę.

wtorek, 31 października 2006, 14:53
Bywalec
Bywalec

Post ale...
... jak to się ma do porównania, które zawarł w postaci załącznika jeden z kolegów? szczerze mówiąc nie widze tam informacji o różnicach, które wymieniasz... poza tym raczej nie bedę jej wykorzystywał zarobkowo do kręcenia wesel.

wtorek, 31 października 2006, 15:19
Nowy
Nowy

cóż, o róznicach naczytałam się multum. porownywalam gs 250, 280, 400 i 500. we wszelkich sondazach 400 wychodzi na 1 pozycje :) w 500 brakowalo np konwertera analogowo-cyfrowego, na ktorym mi zalezalo. Zreszta, jesli chodzi o wybor modelu to kazdy musi to dostosowac do swoich potrzeb - nie ma tez sensu kupowac super wymyslnej kamery jesli nie bedzie sie zupelnie korzystalo z jej funkcji.

Dla mnie gs 400 to mistrzostwo w tym przedziale cenowym. A co najwazniejsze - udalo mi sie kupic taką kamerę za okolo 3000zl :) odrobine uzywana, ale bez wad i jeszcze na gwarancji.
Posiadam ją szczesliwie od kilku miesiecy i jestem zachwycona - wszystko sie przydaje: manual, konwerter, duzy wyswietlacz. Poręczne wymiary, kształt i waga. Jakosc nagran swietna (oczywiscie pod warunkiem ze ktos umie poslugiwac sie taką kamerą). A pomyslec ze kiedys latałam z wielkim ciężkim analogowym Panasoniciem na ramieniu.... To jakby przesiąść się z Volkswagena Transportera do najnowszej Corvette'y C6 :)

wtorek, 31 października 2006, 16:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dokładnie tak. Mam GS400 i mam dostęp do GS500 i różnica ogromna. Na automacie nie ma żadnej na manualu znacząca. Głównie chodzi o pierścień na który nie można przypisać tak jak w GS400 przesłony. Poza tym jak napisał wyżej Star brakuje ustawień Picture adjustment oraz zebry a przez to nie ma władzy nad kolorystyką nasyceniem czy kontrastem oraz nad prześwietleniami. Poza tym sterowanie joystickowe przesłoną to makabra, mam takie w GS180 i mnie dobija na maxa ;) Poza tymi mankamentami mniejszy ale zawsze to mały wyświetlacz 16x9 i po przełączeniu w 4x3 jest naprawdę niewielki w porównaniu do GS400.

Ale podsumowywując : "z braku laku dobry i kit" :wink:

wtorek, 31 października 2006, 18:55
Bywalec
Bywalec

z tego co piszecie, 500 jest pozbawiona kilku "profesjonalnych" funkcji - czyli w przypadku amatora można powiedzieć, że jakość uzyskiwanego obrazu jest porównywalna?

czwartek, 2 listopada 2006, 15:56
Nowy
Nowy

porównać do siebie mozna wszystko :) i zawsze cos wychodzi korzystniej. Oczywiscie ze jakos obrazu jest porownywalna bo obie kamery maja 3CCD i skladane sa z tego samego typu czesci. Przy gs400 jesli troche poglowkujesz i zapoznasz sie ze wszystkimi funkcjami i bajerami to nagranie wyjdzie lepsze - a to dlatego ze dzieki manualowi bedziesz mogl sobie kontrolowac wszystkie sprawy zwiazane z kiepskim oswietleniem, kolorami, balansem bieli itp. Aczkolwiek przestrzegam, ze dla amatorów poznawanie tej kamery "na wylot" moze byc trudne i odrobine żmudne.

Podsumowując:
wybierz gs500 jesli:
- jestes troche leniwy i chcesz korzystac z full automatu zamiast bawic sie w ustawienia manualne
- chcesz zaoszczedzic pieniążki
- wazniejsze jest CO filmujesz niz JAK filmujesz (i male niedociagniecia w jakosci obrazu Ci nie przeszkadzają)
- nie masz zadnych starych nagran na VHS (i nie chcesz zgrywac ich na DVD)

wybierz gs400:
- jesli nie boisz sie dolozyc kilku stów i miec cos najlepszego w swoim przedziale cenowym
- jestes perfekcjonista
- jestes twórczy i chcesz miec kontrole nad obrazem ( :lol: )
- poza treścią cenisz tez formę
- masz nagrania z dziecinstwa na VHS i chcesz je uniesmiertelnic na DVD.

poniedziałek, 6 listopada 2006, 18:31
Nowy
Nowy

Kupilem dzisiaj gazetke CHIP TEST nr 11/2006, w ktorej to nasi rodzimi eksperci tworza na podstawie wlasnych testow tzw. rankingi kamer.

I tak: w przedziale kamer w cenie pow. 2000 zl , miejsca zajely kolejno:

1. Panasonic Nv Gs 500
2. Sony DCR PC 350 E
3. Panasonic Nv Gs 400
4. Sony DCR HC 90

Bardzo ciekawe sa to wyniki, zwlaszcza w konfrontacji z opiniami pojawiajacymi sie na tym forum odnosnie ww kamer.

Zastanawiam sie na ile miarodajne sa te testy i czyje opinie sa bardziej istotne : tych "testujacych", czy tych "uzywajacych" ? 8)

wtorek, 7 listopada 2006, 22:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie wiem jak to wygląda w tym przypadku, ale swojego czasu czytałem test w którejś z gazet stricte komputerowych, chyba w komputer świecie i zwycięzcą w teście dysków twardych była konstrukcja tragicznie głośna, mierna jeśli chodzi o szybkość, ale za to.... można było w stanie spoczynku obciążyć ją 150G i nic sie dyskowi nie będzie, produkty konkurencji wytrzymują tylko 100G, toż to niedopuszczalne, w końcu każdy z nas codziennie rano wyrzuca dysk z 99 piętra wierzowca i ważne jest czy dysk wytrzyma przeciążenie przy upadku...
proponuje dokładnie sie przyjrzeć na co zwracano uwagę...
Jak dla mnie gs500 ma nad gs400 jedną jedyną przewagę: lcd 16/9. Zaleta przynajmniej na papierze, bo nie miałem z nią do czynienia i nie wiem nic o czytelności tego wyświetlacza a to bardzo ważne.

wtorek, 7 listopada 2006, 22:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona