Teraz jest poniedziałek, 28 maja 2018, 03:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Używany analog za 500-600 zł. Jaki???? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Używany analog za 500-600 zł. Jaki????
Witam,
Ostatnio zdecydowałem się na zakup kamery. Ponieważ ma mi ona służyć tylko do filmowania okazyjnego ( dziecko, wycieczki, imprezy itp.) nie chcę wydać na nią dużej kasy. Zauważyłem na allegro. że za 500-600 zł można kupić kamerkę analogową. Tutaj moje pierwsze pytanie. Jestem zupełnym laikiem w temacie kamer więc prosze się nie śmiać. Kamera Hi8, 8mm czy vhs-c. Inne formaty odpadają. Który z tych formatów najlepszy? Poszperałem trochę po allegro i znalazłem kilka kamer. Czy mogę prosić o poradę czy warto kupować coś takiego jeśli tak, to którą z nich.
Podaję linki do allegro.
http://www.allegro.pl/item120544524_kam ... lnej_.html
http://www.allegro.pl/item120558054_kam ... _bcm_.html
http://www.allegro.pl/item119516542_sam ... _l650.html
http://www.allegro.pl/item121432651_kam ... m_hi8.html
http://www.allegro.pl/item121428840_kam ... ratis.html
Proszę o pomoc. Napiszcie czy warto w coś takiego inwestować. Będzie to moja pierwsza kamera i nie chcę wydać 2000 zł nakręcić 3 filmy i położyć do szafy. Dlatego rozważam zakup tańszego sprzętu.
Pozdrawiam,

sobota, 19 sierpnia 2006, 13:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli filmy będziesz odtwarzał z kamery, lub przegrywał na kasety VHS, to warto kupić. Jeśli planujesz obróbkę komputerową, to musisz uwzględnić zakup karty, lub konwertera A/C do zgrania filmu na dysk. W takim przypadku moim zdaniem taniej będzie kupić prostą kamerę cyfrową.

Pozdrawiam

sobota, 19 sierpnia 2006, 17:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli filmy będziesz odtwarzał z kamery, lub przegrywał na kasety VHS, to warto kupić. Jeśli planujesz obróbkę komputerową, to musisz uwzględnić zakup karty, lub konwertera A/C do zgrania filmu na dysk. W takim przypadku moim zdaniem taniej będzie kupić prostą kamerę cyfrową.

Pozdrawiam
Święta racja kup jakiegos cyfrowego samsunga z marketu (w auchan ostatnio byly ponoc po 700 zeta) lub canona (800-900)-> cena allegro http://www.allegro.pl/item122062487__ca ... ncja_.html <- Maly budzet ale zdecydowanie odpusc sobie meczenie sie z analogiem, zacznie brakowac kaset nie dlugo :D bo tego nikt nie bedzie produkowal

sobota, 19 sierpnia 2006, 18:44
Nowy
Nowy

Dzięki wielkie Panowie właśnie o taka odpowiedź mi chodziło. Będę używał kamerki prawie wyłącznie z kompem. Dlatego jeśli odradzacie analoga to posłucham. Kolega podał mi link do kamery Canon MV89. Czy jest to kamerka, która posłuży mi przez jakiś czas czy jakieś odpustowe badziewie. Oczywiście rozumiem, że za takie pieniądze nie kupię super sprzetu z kosmicznym wyposażeniem., ale chodzi mi raczej o jej awaryjność. Ta akurat aukcja bardzo mi dpowiada, gdyż mogłbym odebrać osobiście bo jestem z okolic Ostrowca. Warto wydać 750 zł i się po nią przejechać? Proszę o szybką odpowiedź.
A może lepiej policytować coś takiego co radzicie? http://www.allegro.pl/item121035220_pan ... n_bcm.html
albo http://www.allegro.pl/item119651897_jvc ... m_x25.html
Pozdrawiam,
Kamil

niedziela, 20 sierpnia 2006, 08:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie potrafie okreslic jak bardzo awaryjna jest canon, nie potrafie oniej nic powiedziec poza tym ze jest najblizej twojego przedzialu cenowego :] Zabawka to napewno nie jest, zeby ja dluzej eksploatowac dokupilbym sobie tylko po czasie przewijarke do kaset (o ile zamierzasz wiecej filmowac) to znaczaco odciazy mechanizm kamery i wplynie na jej żywot :)

Sa chyba jeszcze tansze modele canonow. Co do aukcji ktore podales to ten panasonik pewnie bedzie ciemny w cholere, takze krecenie wewnatrz przy jakiejs znosnej jakosci odpada raczej, wszystko bedzie podbite o 12-19db a to da ci zaszumiony obraz :/ A ta JVC... nie mam pojecia szczere mowiac zadnego o tej kamerze.

Ostatnio edytowano niedziela, 20 sierpnia 2006, 09:37 przez kubanczyk, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 20 sierpnia 2006, 09:22
Nowy
Nowy

Zauważyłem, że ta kamerka nie ma stopki pod lampę ani wbudowanej lampy. Czy mie będzie problemów z filmowaniem w pomiesczeniach? Niby minimalne oświetlenie 2 luxy ale ja tak do końca w to nie wierzę. Warto popolować na coś z wbudowaną lampą lub ze stopką na lampę?

niedziela, 20 sierpnia 2006, 09:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zauważyłem, że ta kamerka nie ma stopki pod lampę ani wbudowanej lampy. Czy mie będzie problemów z filmowaniem w pomiesczeniach? Niby minimalne oświetlenie 2 luxy ale ja tak do końca w to nie wierzę. Warto popolować na coś z wbudowaną lampą lub ze stopką na lampę?
Wiesz kazda rzecz, kazdy detal i ceny ida w gore... wydaje mi sie ze warto zebys siadl wzial dlugopis i kartke w rece i policzyl ile mozesz wydac maxymalnie jeszcze raz... I zacznij zastanawiac sie dopiero wtedy nad zakupem, bo juz i tak przekroczyles budzet o 200 zloty wiec moze i bedziesz mogl przekroczyc jeszcze jakis prog :)

WArto przysiasc i zastanowic sie realnie ile masz kasy... Czasem warto poczekac i miesiac dwa z zakupem jakims jezeli ma sie okazac ze np za 2 miesiace bedziesz wstanie wydac 1500 a nie 800 (tak przykladowo strzelam :P )

niedziela, 20 sierpnia 2006, 09:40
Nowy
Nowy

qqs napisał(a):
Wiesz kazda rzecz, kazdy detal i ceny ida w gore... wydaje mi sie ze warto zebys siadl wzial dlugopis i kartke w rece i policzyl ile mozesz wydac maxymalnie jeszcze raz... I zacznij zastanawiac sie dopiero wtedy nad zakupem, bo juz i tak przekroczyles budzet o 200 zloty wiec moze i bedziesz mogl przekroczyc jeszcze jakis prog :)

Warto przysiasc i zastanowic sie realnie ile masz kasy...

Przy dobrych układach przekroczyłem budżet tylko o 100 zł bo zaproponowałem sprzedającemu cenę 700 zł :lol: To już maksymalne naciągnięcie mojego budżetu, będe to musiał jakoś zrekompensować np. nie pijąc piffka przez miesiąc :lol: Wielkie dzięki kubanczyk naprawdę bardzo mi pomogłeś i otworzyłeś oczy na "cyfrówki". Do tej pory parałem się raczej fotografią i niech kto mówi co chce ale nawet najlpeszy aparat cyfrowy nie zrobi takich zdjęć jak średniej klasy lustrzanka analogowa. W kamerkach chyba jest inaczej. :? Powiedz jeszcze jak to jest bo w tej samej cenia widziałem na allegro taką ze stopką pod lampę. Warto? Czy ten Canon wystarczy?
Pozdrawiam,

niedziela, 20 sierpnia 2006, 09:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powiedz jeszcze jak to jest bo w tej samej cenia widziałem na allegro taką ze stopką pod lampę. Warto? Czy ten Canon wystarczy?
Pozdrawiam,
Lampa to dodatkowy wydatek ale to mozna przebolec, inny problem to pobor mocy i teraz tak jezeli bedziesz duzo filmowal z lampa no to napewno musisz dokupic dodatkowy akumulator bo cie krew zaleje ciaglym doladowywaniem i zwiazanymi z tym przerwami w filmowaniu. Wbudowane lampy w kamery czesto za przeproszeniem gówno daja. Napewno jezeli zamierzasz filmowac ognisko domowe, spotkania ze znajomymi w pomieszczeniach zamknietych warto sie zastanowic nad lampka ale ona oswietli ci i tak te 1-2metry przed kamera nie wiecej, wieksza moc wiekszy akumulator, itd i ciagle koszta wzrastaja :P

Jezeli przewidujesz kamery uzywac glownie do nagrywania sobie wakacji, wyjazdow w plener wycieczek to lampa bedzie zbedna. Mimo wszystko koszty zakupu i eksploatacji sprzetu cyfrowego i tak w czasie wyjda cie mniej niz analoga na dzien dzisiejszy.

Jezeli bedziesz zastanawial sie jeszcze nad kupnem jakiegos uzywanego sprzetu to jak juz to tylko sony ale kamery video wg mnie sa czyms takim czego nie powinno sie kupowac uzywanego.

niedziela, 20 sierpnia 2006, 09:57
Nowy
Nowy

Jeszce raz wielkie dzieki kubanczykrozwialeś wszelkie moje wątpliwości.
Pozdrawiam,

niedziela, 20 sierpnia 2006, 10:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]