Teraz jest niedziela, 20 maja 2018, 16:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy warto kupić Panasonic NV-GS180 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czy warto kupić Panasonic NV-GS180
J.W. warto ją kupić czy ma dobry obraz jeśli ją ktoś ma nie sie podzieli wiedzą i powie czy obraz jest krytalicznie czysty!Pozdrawiam POMOCY!

niedziela, 27 sierpnia 2006, 12:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

juz bylo o tym, troche wysilku a znalazlbys... Jesli nie masz kasy na gs280, to warto kupic te kamere.

niedziela, 27 sierpnia 2006, 12:38
Bywalec
Bywalec

Mam taką kamerę. Obraz dobry, natomiast stabilizacja elektroniczna zdecydowanie gorsza niż w Sony i Canon. (Z innymi nie miałem okazji porównać). Przy 16x9 stabilizacja nie działa wogóle. W tej sytuacji wszystko krecę na statywie (monopod)

niedziela, 27 sierpnia 2006, 21:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Czy warto kupić Panasonic NV-GS180
symeon napisał(a):
J.W. warto ją kupić czy ma dobry obraz jeśli ją ktoś ma nie sie podzieli wiedzą i powie czy obraz jest krytalicznie czysty!Pozdrawiam POMOCY!

Przy takich wymaganiach, to rozczarują Cię wszystkie urządzenia do nagrywania obrazu ruchomego poniżej 10000PLN :lol:
Krystalicznie czysty obraz, ciekawe co to jest :mrgreen:

Pozdrawiam

niedziela, 27 sierpnia 2006, 21:32
Nowy
Nowy

Czyli co w tym Gs 180 obraz nie jest lepszy niż w soniaczach przecież ta kamera ma przetwornik 3CCD czyli obraz powinien bys o niebo lepszy od pozostałych kamer cyfrowych z przetwornikiem 800 pikseli! Czy po za obrazem i gorszą stabilizacją ma jeszcze jakieś wady?!Jak myślicie cena jeszcze jej spadnie poczekać trochce czy nie?!Bo o ile wiem to hit zawsze póżniej jest tańczy niż na początku !?

niedziela, 27 sierpnia 2006, 22:34
Nowy
Nowy

To i ja sie podlacze pod ten temat i nie bede zasmiecal forum dodatkowym watkiem. Otoz...

...w zwiazku z narodzinami potomka rozwazam zakup kamery w celu uwiecznienia jego pierwszych krokow - niby moge krecic "fajne" filmy na moim Sony DSC P93A, ale to raczej polsrodek.

Chcialbym MiniDV z mozliwoscia robienia zdjec cyfrowych oraz z ustawieniem formatu nagrywania z 4:3 na 16:9. Ze wstepnych kandydatow do posiadania wybralem:

Sony (http://www.sony.pl/view/ShowProduct.act ... CAM+MiniDV) ---> 2180 PLN

Panasonic NVGS-180 (http://panasonic.pl/oferta.php?prod=2866) ---> 1890 PLN

Co prawda w opisie na stronie Panasonic'a nie ma wzmianki, ze kamera ta ma tryb 16:9 ale dzisiaj w Saturnie bawilem sie nia chwile i w ustawieniach jest przelaczenie z 4:3 na 16:9 (chyba, ze to tylko ustawienie LCD).

No dobrze, co mi Koledzy Szanowni podpowiedza? Sony ma obiektyw CarlZeiss, Panasonic ma Leica i przetwornik 3CCD. Cenowo oba sa podobne. Sony odpowiadal by mi z uwagi na mozliwosc uzywania kart Memory Stick, Panasonic obsluguje SD, ktorych nie uzywam. A teraz Wasze ZA i PRZECIW (ewentualnie inne propozycje)

Pozdrawiam,
Marcel

poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 00:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

chcesz nagrywac dzieciaka to bedziesz nagrywal w domu, takze panas za ciemny wg mnie, Sony HC94 :] i bedziesz zadowolony

poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 00:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co prawda w opisie na stronie Panasonic'a nie ma wzmianki, ze kamera ta ma tryb 16:9 ale dzisiaj w Saturnie bawilem sie nia chwile i w ustawieniach jest przelaczenie z 4:3 na 16:9 (chyba, ze to tylko ustawienie LCD)

to jest taki sztuczny tryb 16:9, bo i tak w rzeczywistosci nagrywa w 4:3 tyle ze z pasami gora/dol.

poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 01:08
Nowy
Nowy

marcel.worst napisał(a):
Co prawda w opisie na stronie Panasonic'a nie ma wzmianki, ze kamera ta ma tryb 16:9 ale dzisiaj w Saturnie bawilem sie nia chwile i w ustawieniach jest przelaczenie z 4:3 na 16:9 (chyba, ze to tylko ustawienie LCD)

to jest taki sztuczny tryb 16:9, bo i tak w rzeczywistosci nagrywa w 4:3 tyle ze z pasami gora/dol.

No wlasnie przejzalem reszte watkow i wychodzi na to, ze Panasonic pomimo 3CCD niestety w trybie 16:9 (ucinanym zreszta :-) ) nie ma stabilizatora obrazu. Statyw mam, ale srednio mi sie usmiecha ganiac za malym na statywie.

Wlasciwie jak tylko zaczalem myslec o kamerze to wybor padl wlasnie na Sony - mam taki dziwny podzial, ze wszystko co nieruchome (tv, dvd, amplituner sa Panasonica) a wszystko co mobilne Sony (cyfrowka, walkman - oprocz samochodu bo tam Pioneera :) )

Ogolnie mam coraz wiecej ZA Sony:
- prawdziwy tryb 16:9
- obsluga kart MS Pro

Hmmm....

[ Dodano: Pon Sie 28, 2006 2:12 pm ]
kubanczyk napisał(a):
chcesz nagrywac dzieciaka to bedziesz nagrywal w domu, takze panas za ciemny wg mnie, Sony HC94 :] i bedziesz zadowolony

Troche mnie cena (3200) odstrasza :)
Szukam kamery w granicach 2k.

poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:07
Bywalec
Bywalec

Kamerka GS 180 nie jest złym sprzętem, jednak zdecydowanie polecam GS 280. GS 280 posiada już OIS (optyczny stabilizator obrazu), który jest o klasę lepszy od elektronicznego oraz co najważniejsze GS 280 ma już szkiełka Leica Dicomar (GS 180 niestety nie). Poza tym zdjęcia na karcie SD mozna wykonywać w 3.1 Megapixelowej rozdzielczości. Drugią wygodną mozliwością jest fakt, że zdjęcia można robić nawet podczas filmowania w czasie zapisu na tasmie :) Co do szkiełek to obiektyw Leica w GS 280 jest zdecydowanie jaśniejszy od oferowanego w GS 180 i zdjęcia nawet w domu przy pokojowym świetle wychodzą OK. Poza tym obie te kamerki posiadają bardzo łatwy dostęp do wszystkich funkcji co daje mozliwość bezproblemowego dokonywania zmian w konfiguracjach podczas filmowania. Polecam GS 280

poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:23
Nowy
Nowy

Kamerka GS 180 nie jest złym sprzętem, jednak zdecydowanie polecam GS 280. GS 280 posiada już OIS (optyczny stabilizator obrazu), który jest o klasę lepszy od elektronicznego oraz co najważniejsze GS 280 ma już szkiełka Leica Dicomar (GS 180 niestety nie). Poza tym zdjęcia na karcie SD mozna wykonywać w 3.1 Megapixelowej rozdzielczości. Drugią wygodną mozliwością jest fakt, że zdjęcia można robić nawet podczas filmowania w czasie zapisu na tasmie :) Co do szkiełek to obiektyw Leica w GS 280 jest zdecydowanie jaśniejszy od oferowanego w GS 180 i zdjęcia nawet w domu przy pokojowym świetle wychodzą OK. Poza tym obie te kamerki posiadają bardzo łatwy dostęp do wszystkich funkcji co daje mozliwość bezproblemowego dokonywania zmian w konfiguracjach podczas filmowania. Polecam GS 280

Ciekawa propozycja, ale w obu przypadkach (Panasonic i Sony) wchodzimy juz w koszty 3k PLN. Niestety, daje mi to do myslenia, ze oba modele o ktorych mysle, sa niestety naj ubozszymi wersjami podstawowymi. A juz sie raz tak przejechalem wybierajac najtanszy ampliutuner Panasonica, ktory nie byl w stanie dogonic osiagow mojego starego Technicsa). Wniosek chyba jest taki, ze trzeba poczekac az stanieja drozsze wersje, albo dozbierac kase :)

poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:35
Bywalec
Bywalec

DCR-HC44E w sklepach internetowych kosztuje nieco ponad 1700 zł a HC94 ok. 2500 zł (jeśli się boisz tak kupować to poszukaj, może jest taki z którego będziesz mógł odebrać osobiście)

Ja mam HC44E i nie narzekam: nie jest to może cudo, ale w ciemniejszych pomieszczeniach zachowuje się lepiej niż się spodziewałem: w każdym razie w zwyczajnie oświetlonym pokoju (światło dzienne, nawet pod wieczór) nie jest najgorzej. Szumy pojawią się przy sztucznym, niewystarczającym oświetleniu.

Panoramę (16/9) ma pełną aczkolwiek wyświetlacz nie pokazuje dokładnie całego kadru (obcina lekko po bokach), co w niczym tak naprawdę nie przeszkadza.

Okiem amatora: moim zdaniem kolory w Sony (głównie czerwienie) są lekko stłumione, ale mi to akurat pasuje (np. dzięki temu twarze nie są przynajmniej przekolorowane). Niebieski (np. niebo) jest naturalny, a zielenie (trawa, drzewa) wyglądają dosyć "żywo", aczkolwiek - podobnie jak widzimy to gołym okiem - przy dużym słońcu wpadają lekko w żółcie.

poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 15:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Panasonic GS 280 posiada prawdziwy tryb 16:9, do tego rewelacyjny optyczny stabilizator obrazu a w Media Markt cena jej wynosi 2,6tys.zł.

poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 18:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Troche mnie cena (3200) odstrasza :)
Szukam kamery w granicach 2k.
2400 :] a nie 3200 :) gdzis ty znalaz tak droga ta kamere

http://www.maximedia.pl/?c=kamery_cyfro ... _dcr_hc94e

poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 20:56
Nowy
Nowy

Po cenach Maximedii zabiliscie mi cwieka.
To teraz naprawde nie wiem czy Panasonic 280 czy Sony 94... EH! :)

poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 21:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona