Teraz jest piątek, 19 października 2018, 11:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Wybór kamerki 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Wybór kamerki
Chciałbym prosić kogoś aby naświetlił mi sprawę wybiru kamerki, oczywiście czytałem forum wnikliwie no i przeglądałem strony rosyjskie jednak jestem słaby w tych tematach i wiele nie kumam a chodzi mi o wybór między następującymi czterema lub inną proponowaną przez was:
HDR-SR1E - HDR-HC3 - NV-GS500 - GR-DF570
kręcił będę w pomieszczeniach dziecko rodzina , w kościołach rodzinne imprezy dla siebie i kopia dla rodziny, przedszkole dla siebie, teren otwarty i plan dobrze oświetlony jak zima na nartach, zarabiać na tym nie będę,mam trochę czasu więc chcialem się pouczyć i pobawić hobbystycznie.Moje za i przeciw
HDR-SR1(5100pln) matryca cmos jakość Hd system AVCHD dysk trawdy 4 godz materialu z przesyłem 15Mb/s przeciw to ilość materiału i cena gdyby niałe leżeć w szafie ale nie poto kupuje
HDR-HC3(4400pln) jasność 1,6 przetwornik 1/8 podobnie jak wyżej tylko kasetki- większa pojemność materiału łatwiejsza edycja komputerowa przeciw to cena
NV-GS500(3400pln) przetwornik 3ccd,jasność 1,6 matryca 1/4,7 OIS stabilizacja,łatwa obróbka dv, tańsza niż powyższe
GR-DF 570 tania (1700pln) kamera o jasności obiektywy 1,2 przetwornik 1/4 1,3mpix przeciw to jakość obrazu, zabawka?

Czy materiał hd po konwersji na dv jest lepszej jakośći niż dv panasonica i jvc? tzn czy widać gołym okiem na ekranie zwyklego telewizora różnicę obrazu?
Wielkie dzięki za porady i konkretne informacje.

czwartek, 12 października 2006, 08:50
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

jeśli tylko cię stać to HDR-SR1 - brzynajmniej biorąc pod uwagę możliwości... pozatym ta kamera rejestrje również w miniDV PAL, więc gdybyś chciał coś na szybko kręcić to nie musisz koniecznie w HD. Jednak imprezy okolicznościowe to lepiej na przyszłośc nakręcićw HD, druga sprawa - czy posiadasz komputer zdolny obrabiać HD w miarę bezstresowy sposób? (spore wymagania sprzętowe)

czwartek, 12 października 2006, 10:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
Dzięki za radę, generalnie to mam kompa P4 AbitVT7, dysk sata 160 512ddr xp pinncle9 karty do zgrywania nie mam ale kupie jeszcze nie wiem jaką.

Gdybś mi mógł powiedzieć czy materiał nagrany jako hd i konwersja kamerą do dv jest lepszej jakości niż kamery nvgs500 tzn czy na telewizorze widać różnicę jakości materiału dv panasa i sr1.

Gdybym miał jednak coś więcej kręcić to mogło by się okazać że muszę mieć przy sobie laptopa na który musiał bym przerzucać materiał - ile czasu trzeba na przekopiowanie materiału na laptopa?

Jak jest z obróbką materiału hd generalnie - trwa długo czy nie , jest problem z edycją czy nie, czy taki komp wystarczy do edycji i ile czasu trwa konwersja gotowego materiału z dv do avi lub dvd,czt pinnacle wystarczy jako edytor czy może addobe. Wiem że jak przerzuce na kompa materiał jako hd to i tak trzeba go konwertować do dv bo obróbka jest podobno łatwiejsza.

Muszę się przyznać że zrobilem dla szwagra jego wesele jakąś starą kamerą i nieźle mi to wyszło a jest w rodzinie kilka wesel więc mógłbym dla siebie zrobić sobie pamiątkę.[/scroll]

czwartek, 12 października 2006, 16:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]