Teraz jest środa, 24 października 2018, 07:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Co zamiast Panasonica NV-GS140 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Co zamiast Panasonica NV-GS140
Witam Szanownych Grupowiczów,

Od roku jestem użyszkodnikiem Panasonica NV-GS140. Nie jestem do końca zadowolony z zakupu. Kręcę wyłącznie "na pamiątkę" wspomnienia z podróży, maksymalnie 3-4 razy do roku oraz imprezki rodzinne, ale naprawdę w liczbie minimalnej. A więc kamera jest używana przeze mnie bardzo rzadko. Mimo tego, że w wideofilmowaniu jestem totalnym amatorem potrafię dostrzec wady sprzętu i materiału końcowego (jestem z zawodu fotografem).

Ale do rzeczy. Chcę pozbyć się wspomnianej wyżej kamery i zamienić ją na coś ciekawszego. W obecnym sprzęcie przeszkadza mi brak stabilizacji optycznej (na zarejestrowanym materiale widać wyraźnie trzęsącą się rękę, czy ruchy kamery przy większych przybliżeniach). 3CCD, które Panas zachwala troszkę mnie zaskoczyło, raczej negatywnie. Wg mnie nie ma żadnej różnicy pomiędzy kamerą z 3CCD i bez (oczywiście tej samej klasy). Może się myle, w końcu jak już wcześniej wspomniałem jestem laikiem.

Czy możecie Szanowni Grupowicze polecić dobry sprzęcik, z którego będę zadowolony i nie będę musiał myśleć za rok o jego sprzedaży? Nie chciałbym wydawać kroci, powiedzmy do 2500-3000 zł.

Najważniejsze elementy:

- stabilizacja optyczna
- prawdziwe 16:9, a nie czarne paseczki jak w 140
- możliwość rejestracji zdjęć to już norma, ale dla mnie może tego nie być
- format zapisu MiniDV (żadnych DVD, HDD itp.) - materiał idzie do obróbki, później do MPEG2

Wcześniej użytkowałem:

Sony HC-14 - przez 6 miesięcy - porażka (pomiędzy kolejnymi ujęciami nagrywał się dźwięk silniczka z powodu bliskiego umiejscowienia mikrofonu przy mechaniźmie kasety). Mam trochę stracha przez Sony, jednak w wyższych modelach chyba takie cyrki się nie zdarzają.

Panasonic NV-DS8 - to była kamerka! Żałuję, że ją sprzedałem. Kupiłem ją bodajże pod koniec 1999 roku i przyznam szczerze, że materiał końcowy nie odbiegał jakościowo obecnym "wynalazkom". Wada to przede wszystkim gabaryty i brak monitora LCD.

Ufff.

Ale się rozpisałem. Mam nadzieję, że znajdą się fachowcy, którzy doradzą ciekawe rozwiązanie. Bardzo nas Was liczę.

czwartek, 26 października 2006, 21:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hmm, a moze gs280? Pelny tryb 16:9 widescreen, optyczna stabilizacja, rejestracja zdjec na karcie SD, zapis miniDV.

czwartek, 26 października 2006, 22:22
Nowy
Nowy

hmm, a moze gs280? Pelny tryb 16:9 widescreen, optyczna stabilizacja, rejestracja zdjec na karcie SD, zapis miniDV.

No tak, tylko że na tym forum odradzają ten model... ponoć to jakaś gorsza wersja 250ki...

czwartek, 26 października 2006, 22:30
Bywalec
Bywalec

Hm mialem podobny dylemat, i byłem strasznie napalony na gs-400,(lata temu) pózniej zobaczyłem ze panasonic zrobil cięcia i wypuscił okrojone modele 500, 300, 280 gs.I jak zobaczyłem za jaką cene jest gs 280, ogromnie sie napaliłem na nią , optyczny, 3 ccd, 16:9 jak wspomniał kolega.Niedawno była promocja w saturnie na sląsku za 1890 jakos tak .. Ale poczekałem, trafiła w moje łapki (pożyczona 280) i filmowałem chrzest dla znajomego jak znajde chwilke to pokroje i zamieszcze kawałek , w każdym razie odradzam przez duuuuze O. Jakośc słabiutka, kolory ładne nawet za ładne jednym słowem sztuczne za kolorowe, ostrośc żadna jak bys nałozył filtr blur,stabilizacja kicha, a czułosc o pożal sie panie szum taki że hej, po prostu koszmar. Wczesniej dla tego samego znajomego kręciłem wesele na soniaku nie pamiętam modelu (staruszek jakis)sprowadzana z usa malutka , jedyne co zapamiętałem to ze miala oznaczenie na korpusie z boku 1,1 megapikseli i powiem jedno .Klasa wyżej, ostrośc czułosc i nawet stabilizacja mimo ze elektroniczna a nie na soczewkach dużo lepsza ..Sony ponoć ostanio dostało jakąs nagrode za cyfrowa sta.obrazu.
Więc jesli chodzi o taki pułap cenowy polecam, ale sprawdz przed zakupem sony hc-96. można nabyc za 2400.
Dodam tylko że pracuje na 2100 i pd-170 więc moze nie będe sie do nich odnosił :) spory przedział klasa/cena ale..
Ja osobiście poluje teraz na canonka hv-10( full hd) cudo obraz lepiej ostrzy niż fx1 , w co nie mogłem uwierzyc( http://www.dvinfo.net/conf/showthread.php?p=537641 )
http://videosan.web.fc2.com/HV10docs/hv10vsfx1.html , czułosc słabsza ( sporo , ale jak na taki sprzet)no i kolorki w koncu tam juz osławione 3ccd. Ale mimo to zabija, troche wygląd nie powala.. ale liczy sie efekt końcowy..no to rozwiązanie canona z autofokusem czad i cena też nie najgorsza.
Kilka filmików jak ktoś by chciał, polecam i pozdrawiam.
http://videosan.web.fc2.com/HV10docs/

piątek, 27 października 2006, 01:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hm mialem podobny dylemat, i byłem strasznie napalony na gs-400,(lata temu) pózniej zobaczyłem ze panasonic zrobil cięcia i wypuscił okrojone modele 500, 300, 280 gs.I jak zobaczyłem za jaką cene jest gs 280, ogromnie sie napaliłem na nią , optyczny, 3 ccd, 16:9 jak wspomniał kolega.Niedawno była promocja w saturnie na sląsku za 1890 jakos tak .. Ale poczekałem, trafiła w moje łapki (pożyczona 280) i filmowałem chrzest dla znajomego jak znajde chwilke to pokroje i zamieszcze kawałek , w każdym razie odradzam przez duuuuze O. Jakośc słabiutka, kolory ładne nawet za ładne jednym słowem sztuczne za kolorowe, ostrośc żadna jak bys nałozył filtr blur,stabilizacja kicha, a czułosc o pożal sie panie szum taki że hej, po prostu koszmar

chyba pozyczyles jakis dojechany egzemplarz... ja uzywam tej kamery i i nie mam problemu z ostroscia, stabilizacja - przyznam ze srednia, ale ujdzie (nie nagrywam nic na kacu) :wink: , a co do kolorow to juz nie przesadzaj, sa naprawde dobre.

piątek, 27 października 2006, 10:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]