Teraz jest środa, 23 maja 2018, 12:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Ktorą wybrac- JVC GZ-MG67 z HDD czy SONY DCR-HC94 miniDV 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Ktorą wybrac- JVC GZ-MG67 z HDD czy SONY DCR-HC94 miniDV
Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy przy wyborze kamery. Troche juz poczytalem,rozgladalem sie i mam w glowie te dwa modele jak w tytule.
Co sadzicie o kamerach z twardym dyskiem.Czy bylby to dobry wybor? Porownujac ja do Soniaczka 94E.
Czy jesli material bedzie nagrywany na dysku w jvc to niema tam strat na jakosci??
Piszcie prosze co sadzicie odnosnie wyboru,bo mam juz niewiele czasu na kupno ;-)
pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

p.s a moze panasonic nv-gs280???

poniedziałek, 13 listopada 2006, 00:59
Moderator
Moderator

Post Re: Ktorą wybrac- JVC GZ-MG67 z HDD czy SONY DCR-HC94 miniDV
miloniu napisał(a):
Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy przy wyborze kamery. Troche juz poczytalem,rozgladalem sie i mam w glowie te dwa modele jak w tytule.
Co sadzicie o kamerach z twardym dyskiem.Czy bylby to dobry wybor?
pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

p.s a moze panasonic nv-gs280???

Nie wiem jak jest z tym "trochę już poczytałem" tym bardziej w świetle tego:
miloniu napisał(a):
ale z kasety miniDV jest ciezej zgrac material na kompa niz z twardego dysku JVC, zgadza sie??
a czy jakosc obrazu jest naprawde niegodna uwagi??

- ciężej? Zgrywa, przechwytuje się tak samo, tylko mpeg2 z dysku kamery jest bardziej kłopotliwy w montażu, niż DV z kasetki.
- jakość obrazu; Zaryzykuję opinię że zanim nauczysz się rozróżniać obraz z trzech wymienionych kamer, to czas będzie kupić nową :wink: . Faktem jest jednak możliwe pogorszenie obrazu, po montażu w komputerze w wypadku mpeg2 z kamery z dyskiem.
Wracając do tematu to im bardziej jesteś zainteresowany montażem, tym mniej się interesuj kamerami z twardym dyskiem i DVD. Jeżeli kręcisz "na gotowo" to rób co chcesz, tylko potem nie narzekaj :P
pozdrawiam

poniedziałek, 13 listopada 2006, 09:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli zainteresowałeś się filmowaniem i kamerą, to wcześniej czy póżniej zainteresujesz się montażem. Kupuj więc kamerę na kasety, bo jak napisał wcześniej kotin, będą kłopoty przy montażu i jakość się pogorszy.

Pozdrawiam

poniedziałek, 13 listopada 2006, 09:44
Nowy
Nowy

"troche poczytalem" znaczy mam juz niemale pojecie. Uzylem okreslenia ze sie ciezej zgrywa majac na mysli,ze z kamery DV zgrywa sie material bit po bicie i trwa to tyle czasu ile sam material. Natomiast w przypadku JVC z dyskiem zwyczajnie kopiujemy z dysku na dysk, co przy USB 2.0 trwa znacznie znacznie szybciej.

Dzieku za porady,czekam na dalsze opinie odnosnie wyboru mojej kamerki.

Moze cos dokladniejszego napiszecie,jakies spoastrzezenia co do wymienionych modeli????

poniedziałek, 13 listopada 2006, 20:57
Moderator
Moderator

"troche poczytalem" znaczy mam juz niemale pojecie. Uzylem okreslenia ze sie ciezej zgrywa majac na mysli,ze z kamery DV zgrywa sie material bit po bicie i trwa to tyle czasu ile sam material. Natomiast w przypadku JVC z dyskiem zwyczajnie kopiujemy z dysku na dysk, co przy USB 2.0 trwa znacznie znacznie szybciej.

Nie próbowałem, ale idąc dalej, pewnie się da zrobić projekt na podpiętym do komputera dysku z kamery, więc przechwyt w ogóle by nie był potrzebny :wink: . Tyle że to dalej niczego nie zmienia. Z kamery DV możesz nagrać płytę w locie, też mało czasu zajmie. Montaż filmu w komputerze, a też jak switkowski1 zakładam że "chwycisz bakcyla", trwa wiele razy dłużej niż jego obejrzenie i męczysz się w tym czasie z mpeg2, masz też gorszą jakość. Po co? Zdążysz się jeszcze pomęczyć gdy przejdziesz na HDTV, czy inne tam nowomodne formaty, zapisywane właśnie głównie w mpeg2. Co do kamery, to na forum utrwaliła się właśnie opinia że tylko Panasonic 280-ka, lub Sony 96, poczytaj tu: LINK, kup i baw się miło.

wtorek, 14 listopada 2006, 00:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]