Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 00:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Jaka kamera za 5-6 tys - do kęcenia wesel na początek 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Jaka kamera za 5-6 tys - do kęcenia wesel na początek
Już jakiś czas zajmuje się filmowaniem wesel. Robiłem to do tej pory zupełnie przy okazji,bardziej dla przyejmności. Chciałbym się rozwinąć i zainwestować w lepszy sprzęt. Sony VX 2100 to dla mnie na początek za dużo( na taki sprzęt jeszcze musze zarobić). GS 400 byłby odpowiedni ale jest nieosiągalny. W gre wchodzą oczywiście tylko kamery DV. DCR-HC3 wydaje się być jeszcze wypasioną mydelniczką(choć mogę się mylić)która raczej się do tego celu nie nadaje. 6 tys to dla mnie absolutnie górna granica. Używane też nie wchodzą w gre. Proszę o pomoc znających temat kolegów.
A co myślicie o tym: http://www.allegro.pl/item143191539_oka ... ecam_.html

wtorek, 21 listopada 2006, 22:04
Nowy
Nowy

Też się podepnę pod temacik jeśli możńa :) Ja jestem absolutnie początkujący - nie znam się wogóle na sprzęcie profesjonalnym, kilka filmików ktrótkometrażowych zrobiłem na programie Pinnacle Studio 9 ale z wykorzystaniem podstawowych funkcju w tym prgramie i na zupełnie kiepskim sprzęcie (cyfrówka za 1000zł). Postanowiłem wziąść się do roboty i zacząć filmować wesela i podobne temu imprezy. Ale zastanawiam się nad sprzętem (używanym bo na nowe mnie nie stać) zastanawiam się nad: SONY VX2000 (za okolo 6000zł) canon XM2 (podobna cena) oraz nie wiem jak stoi sytuacja z canonem XM1 czy jest to dobry sprzęt oraz jeśli już kupię kamerę to czy potrzebne są dodatkowe akcesoria typu dodatkowa lampa i akumulatorki... czy coś jeszcze? Proszę o pomoc i doradztwo. Pozdrawiam serdecznie

niedziela, 26 listopada 2006, 20:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ehhh chłopaki..tyle razy ten wątek był poruszany na tym forum, że już zliczyć nie można.. A prawda jest taka, że nie znajdziesz tu jednej konkretnej odpowiedzi ;)

Pozdrawiam!

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

niedziela, 26 listopada 2006, 22:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeżeli zależy ci na wciskaniu kitu dla przyszłych klijentów to można nawet zacząc samsungiem. VX 2100 to niezbędne minimum to tego typu roboty. Nie masz dużego doświadczenia , będziesz popełniał dużo błędów dobra i pewna kamera napewno ułatwi ci pracę. W tej cenie można kupić tylko używaną kamerę ale jest to bardzo śliski zakup np. xm1, gs 400. Miałem te kamery i na początek mogą wystarczyć ale na krótki początek. Polecam raczej dołożyć i kupić nowego vx-sa.

niedziela, 26 listopada 2006, 23:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kazdy napewno bedziesz chwalił swój produkt
NA canona to ja bym nie liczył bo z opinii uzytkowników jest to kamera awaryjna nawet bardzo. GS mozna kupic tylko uzywanego poczciwa kamera potrzebuje tylko wiecej swiatła i film bedzie wtedy ok. vx 2000 to napewno najlepszy produkt w tej kategori cenowej do 6 Tys potrzebje mniej swiatła, mozna nia krecic w półmroku.
Co do samej kolorystyki obrazu jedni wola canona jedni panasia inni sonego.
Zawsze mozna isc do serwisu i sprawdza ile kamera ma przepracowane godzin.
Z uzywanymi wiadomo jak jest tego typu kamer nie kupuje sie do krecenia urodzin własciwie do krecenia imprez no chyba ze kogo stac ot tak na taki wydatek. jaki morał ze kamera ma na bank za soba wiele imprez a ile jeszcze moze podziałac to ryzyko kupujacego. Czesci nie sa tanie usługi tez. byle jaki pierdół to wydatek od 500 zł
Decyzja nalezy do kupujacego. bo ja osobiscie wpłaciłbym 6000 zł i reszte wział na raty i miał problem z głowy gwarancja produkt nowy.
Pisze dlatego ze kupiłem nowego VX i po miesiacu sa z nim problemy a zeby nie gwarancja to juz bym był w plecy ok 2200zł
łatwy rachunek VX 2000 = 6tys + jakas awaria to juz mam nówke VX 2100 tak dla przykładu
Pozdrawiam

niedziela, 26 listopada 2006, 23:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

To rzeczywiście pech.Osobiście używam tej kamery od 2 lat z dobrym skutkiem.Wcześniej XM1 z równie dobrym.Nie wiem co to awaryjność w Canonach, być może miałem szczęście, a z drugiej strony to gdyby takie były awaryjne to Canona nie było by na rynku... :D

poniedziałek, 27 listopada 2006, 01:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja canona nigdy nie miałem bazuje tylko na tym co czytałem na forach.
Wg opini uzytkowników 80% ma problemy z mechanika, gdzie np w sony czy panasonic takich awarii praktycznie nie ma

poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:53
Nowy
Nowy

Jeśli chodzi o mnie to ja się zdecyduję na sony vx2000 lub vx2100 tylko czym one się różnią (oprócz wyglądu)?
A w ogóle to kamera to nie wszystko... do tego trzeba jeszcze dokupić oświetlenie i dodatkowe baterie, jakie są najlepsze aby spokojnie bez stresów można było nakręcić całe wesele. No i jeszcze to światło jak to ma wyglądać (może jakiś link)?
I ostatnie pytanie czy można od tej kamery podłączyć jakiś mały mikrofonik (przyczepiany do ubioru) aby można było nagrywać ew. życzenia od gości. Pozdrawiam

poniedziałek, 27 listopada 2006, 20:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja bym polecał JVC GR-PD1. Nie tak dawno można ją było wyrwać za ok. 6 tyś. zł. Z tym że nie jest to kamerka dla początkujących, trzeba zapomnieć o automacie; wszystko w manualu.

poniedziałek, 27 listopada 2006, 23:56
Nowy
Nowy

Oj to nie... ja chcę kamerę która będzie robiła jasne zdjęcia, dobrze zbierała łos i miała poprawny obraz (bez rozmywania) i to wszystko na ustawieniach automatycznych ew.. półautomatycznych - to są cechy które mnie interesują :) wiem że są to wygórowane (za tak niską cenę... dla mnie ta suma jest ogromna) ale poco kupować coś co będzie beznadziejne )oczywiście mówię tu o kamerach z niższej półki nie o tym JVC ;) i tylko będzie wstyd dawać komuś film (z moim doświadczeniem to kamera gra główną rolę) więc chyba VX2000 - a może macie jakieś inne propozycje kamery która robi jasne zdjęcia i dostosowuje dobrze dźwięk i obraz... może Panasonic GS-400? Kilka postów na ten temat czytałem i chyb ateż jest dość dobrą kamerką, czy jest jakaś istotna różnica między kamerami GS-400 a VX2000? (chodzi mi o jasność itd.)

wtorek, 28 listopada 2006, 11:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

VX 2000 to z cała pewnością propozycja bardzo czułej kamery z dobrym obrazem, co nie znaczy że inne sobie nie poradzą przy reportażach przy odpowiedniej wprawie(czyt.doświadczeniu).

wtorek, 28 listopada 2006, 16:11
Bywalec
Bywalec

Bardzo chwalone kamerki NV-GS-400 są dostępne tutaj http://www.kupujemy.pl/items/_kameracyf ... s400/_/0/_ :wink:

Nie warto wydawać kasy ,żeby poszpanować VX 2100 itp.do sfilmowania wesela.GS-400 do tych celów jest idealnym rozwiązaniem(moim zdaniem :wink )

Pozdrawiam wszystkich a zwłaszcza początkujących w tym fachu :lol:(

niedziela, 7 stycznia 2007, 22:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]