Teraz jest czwartek, 18 października 2018, 11:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jaka kamera do 1500 pln? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaka kamera do 1500 pln?
Witam,
Jestem amatorem, kilka lat temu posiadalem kamere VHS i kręciłem imprezy okolicznościowe, wakacyjne podróze itp. Typowe domowe nagrania. Co moglibyście polecić, bardzo proszę o opinie osób posiadających dane kamery, czyli jakie są wrażenia z użytkowania, a nie suche fakty z ulotek. Na forum znalazłem temat w którym Sony Sony DCR-HC24E jest uznawana za całkiem dobry sprzęt. Czy cos w tej cenie znajdę lepszego? Ewentualnie trochę droższego? Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

środa, 29 listopada 2006, 18:15
Nowy
Nowy

Post jaka kamera?
Podpinam sie do wątku, też zastanawialem sie nad Sony 24 ale bardzie moze Sony 23 który niewiele się różni od 24 a jes ok 200-300 PLN tańsza. Obecnie jestem na etapie albo Sony 105E/205E albo DC RSR 30 za 2000PLN co o tym sądzicie? Jakie praktyczne róznice +/- zauwazacie z praktycznego punktu widzenia?
pomóżcie w wyborze.Proszę.

środa, 29 listopada 2006, 19:37
Nowy
Nowy

Hej! 3 dni temu zakupiłem Sonego 23. Jest rewelacyjny.

Wszystko sprawnie chodzi, intuicyjny jest i bardzo wysokiej jakości. Szczegóły dopiero jak otworzę na gwiazdkę (otwierałem dla testu, 30 minut testowałem).

Może przydrogo, zapłaciłem za niego 1050 zł w ElectroWorld, lecz nie żałuję tego, bo sklep sprawdzony.

poniedziałek, 11 grudnia 2006, 22:33
Moderator
Moderator

Tak się tylko zastanawiam głośno. Już sa za sporo mniej niż 5000 zł kamery filmujące w wysokich rozdzielczościach. Za rok, dwa, trzy naprawdę do TV plazmy, czy LCD dojdzie nam odtwarzacz - też w tych nowych formatach i film nagrany dziś "zwykłą" kamerą będzie wyglądał dosyć paskudnie. Będziemy chcieli ją sprzedać i jak to w życiu stracimy z 60% jej wartości. Czy nie lepiej więc dla domowego użytku kupić świadomie byle co, ale dwa razy taniej? Wcale się nie upieram przy tym LINK modelu i sklepie. Są najzupełniej przypadkowe.
Nie upieram się też że mam rację, bo licząc nowy komputer do montażu, nowy program pod HD..., to faktycznie może lepiej pofilmować jeszcze porządnie w SD, może tylko w 16:9 i z dźwiękiem 5:1, lub z pieknym obrazem z 3 ccd? Tak się tylko zastanawiam głośno. :wink:

EDIT Widzę że niżej Drosed bardzo słusznie przestrzega przed podejrzanymi kamerami w stylu "cośtamPIX". Bardzo słusznie! Nawiasem mówiąc kamerka za 700 zł z mojego linku to - Kamera wideo Canon MV890 zapisuje film i zdjęcia na kasetach MiniDV.
Swoją drogą ciekawe czy nie pomyłka w cenniku :mrgreen:

Ostatnio edytowano wtorek, 12 grudnia 2006, 22:38 przez kotin, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 11 grudnia 2006, 23:07
Nowy
Nowy

Lepiej już kup choćby tego Canona. Wynalazki takie jak EasyPix i inne to raczej nie są dobre. Jak kupisz to będziesz tego żałował, ponieważ lepiej zainwestować i mieć jako taki obraz niż spikselowany, rozmyty i ciemny.

wtorek, 12 grudnia 2006, 15:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W cenie do 1500 zł to szukałbym Panasonica NV-GS75 ale może być ciężko trafić. Jeśli nie to dołożyłbym 200 zł i szukał NV-GS180. Będziesz miał kamerkę 3CCD ze stopką pod ewentualną lampe lub zewnętrzny mikrofon. Dokupisz sobie ewentualnie pojemniejszą baterię ok. 4 godz kręcenia (i tak cię to czeka czego byś nie kupił) i bedziesz zadowolony.

wtorek, 12 grudnia 2006, 16:55
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

o jakosci kamery swiadczy obraz nagrywany przy slabym swietle
do domowych potrzeb, wakacje potrzebujesz malej kamery
popieram Panasonica 180, dobrze aby byla stabilizacja optyczna (chyba dopiero 280 ma)
przy kreceniu w ciemnych pomieszczeniach staraj sie dostarczyc kamerze wiecej swiatla

wtorek, 12 grudnia 2006, 22:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]