Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 14:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 EasyPix DV3010 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post EasyPix DV3010
Witam!
Jako, ze zblizaja sie swieta, postanowilem poszperac w internecie i poszukac jakiegos prezentu (dla siebie ;)). Natknalem sie na allegro na pewna kamere cyfrowa, za kuszaca cene, raczej od pewnego sprzedawcy. I mam takie pytanko do Was, specjalistow, czy co kolwiek slyszeliscie, jakies opinie, czy moze ktos z Was ma kamere Easypix DV3010? Jakby co, to tutaj przedstawiam szczegoly, ktore byly pokazane na aukcji, odnosnie tego sprzetu:

Max. Rozdzielczosc 10 MP

Sensor CMOS 3,2MP

LCD Monitor 2,4” LTPS TFT LCD

ISO Czulosc Auto

digitalny Zoom 8x

Mikrofon/Glosnik Tak, wintegrowany (mono)

Objektyw F3,0

Szybkosc migawki 1/15 - 1/8000 sek.

Pamiec wbudowana 32 MB

Pamiec obcjonalna SD / MMC bis zu 2 GB

Zblizenie Portret 70cm - 1,4m / Krajobraz 1m - nieskonczonosc.

Macro 19cm - 21cm

Audio & Video Clip 30 Bps@ 640x480 (1,8Mbps)

Format Videocompresji MPEG4 Xvid, *.AVI

Zdjecia seryjne 5 Zdjec

Samowyzwalacz 10 Sek.

Kompatybilnosc Windows 98/SE/ME/2000/XP, Mac. Os 9.0

Rozmiary/Waga 95 x 71 x 34mm / 142g

Blysk Odleglosc 0,5 - 1,5m

Ustawienia blysku wylaczony / auto

Menu jezykowe D / E / F / ES / IT / POR / JAP / KOR

Lacza USB 2,0

Zasilanie 2x AA Baterie lub obcjonalnie akumulatorki AA

Wydaje mi sie, ze jednak malo konkretnych informacji zostalo tam przedstawionych. Zalezy mi na plynnym nagrywaniu filmow w dosc dobrej jakosci, oraz robieniu ladnych, o duzej rozdzielczosci zdjec. Mam jeszcze do Was kolejne pytanie, mianowicie ile minut filmu o rozdzielczosci 320x240 (bo pewnie w takiej da sie nagrywac tamta kamera) zmiesci sie na 1GB pamieci?
Jesli ocenilibyscie jednak, ze nie jest to zbyt atrakcyjny towar, jaka kamere polecilibyscie mi zamiast tej (za w miare rozsadna cene - gdzies do 500 zeta).
Pozdrawiam!

Edit:
w manualu kamery doczytalem jeszcze, ze jesli chodzi o filmy, to:
VGA 640x480 / QVGA 320x240, 30fps
a zdjecia:
3720x2790 (10M Pikseli)
2048x1536 (3M Pikseli)
1024x768 (800k Pikseli)

poniedziałek, 11 grudnia 2006, 17:31
Moderator
Moderator

Jest to aparat cyfrowy z funkcją robienia filmów. Film z takiego aparatu niestety nie nadaje sie specjalnie do wyświetlania w odbiorniku TV - porównaj rozdzielczość LINK, a formaty zapisu - divxopodobne - nie nadają się specjalnie do dalszej edycji. Nie dyskwalifikuje to zakupu jako aparatu, czy też kamery do robienia filmów jakości "internetowej" na komputer.

EDIT Wiesz Drosed chciałem napisać dokładnie tak samo, ale jak zobaczyłem cenę - coś koło 300 zł, to złagodniałem :wink: .

Ostatnio edytowano poniedziałek, 11 grudnia 2006, 23:13 przez kotin, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 11 grudnia 2006, 18:17
Nowy
Nowy

Kiedyś kiedy jeszcze zielonego pojęcia nie miałem o sprzęcie foto/video zakupiłem taki aparacik Mustek gsm@rt LCD 2. Myślałem że mi jest potrzebny taki zwykły bez bajerów. Okazało się, że i tych bajerów nie miał, ale jakość była fatalna, choć proporcjonalna do ceny. Zainwestowałem trochę kasy w sprzęt Canona i służy już przeszło rok (aparat).

Tak samo w przypadku kamer. Już lepiej kupić coś firmowego, chociażby używanego, lecz sprawdzonego.

poniedziałek, 11 grudnia 2006, 22:30
Nowy
Nowy

mam ta kamerke i szczeze musze powiedziec ze jest do bani

zdjecia tylko wychodza w dzien filmowanie tez w dzien i na zawnatrz ta kamerka nie sluzy robieniu zdjec w pomieszczeniach oraz filmowanie w pomieszczeniach :/

ale za to pstryka fajne zdjecia na zewnatrz nawet dobrej jakosci i przedewszystkim zaleta tego aparatu jest male zurzycie pradu dwie bateria zurzyly sie dopieo po zrobieniu 400 zdjec najwyzszej jakosci oraz wykonaniu 10 filmow lacznej dlugosci okolo 25 minut mialem tylko jedna karte 1 gb ;/

jesli chodzi o zum w aparacie to tylko przycisk lepiej nie rob na nim zdjec ^^ bo nie wychodza za fajne

podsumowanie :

jesli masz jechac na wycieszke krazjoznawcza i nie bedziesz robil zdjec w jaskiniach czy tez w budynku to ten aparat jest dobry

mi on teraz sluzy jako kamera web XD jesli masz jakies pytanie odnosnie tej kamerki pisz na gg 5589101 odpowiem na pytanie :)

piątek, 7 grudnia 2007, 20:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]