Teraz jest środa, 17 października 2018, 22:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jaki model Sony z HDD polecacie?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki model Sony z HDD polecacie??
chcialem kupic dcr-sr90e,ale nigdzie nie mozna jej dostac :(
wiec moze model 70e-co prawda parametry gorsze,ale tez ujdzie.
musi to byc kamera z twardzielem.
co polecacie,moze macie swoje typy.pomozcie!!

środa, 13 grudnia 2006, 18:22
Nowy
Nowy

Przepraszam, że wpisuję się z moim postem do tego tematu ale mam podobny dylemat co autor wątku. Poszukuję kamerki z HDD. Waham się pomiędzy Sony a Panasonic (a może jednak inna?). Kwota jaką mam zamiar przeznaczyć na zakup to nie więcej niż ok 3.000 zł. Zastosowanie kamerki: amatorskie użytkowanie do nagrań spotkań rodzinnych, wakacji czy pierwszych kroków dzieciaczka, które mam nadzieję pojawi się w niedługiej przyszłości :).

1. Przeglądałem sporo wątków i znalazłem tam wiele niepochlebnych opinii na temat kamer z HDD, głównie ze względu na problemy z późniejszą obróbką filmów. Może mi ktoś wyjaśnić z czym dokładnie są związane te problemy?
2. Ile czasu potrzeba przy kamerkach DV na: zgranie filmu na hdd, przetworzenie i wypalenie na DVD? Nie wliczam czasu przeznaczanego na obróbkę filmu.
3. Czy jeżeli złapię "bakcyla" i będę chciał się jednak trochę pobawić przy obróbce filmów, to standard MPEG-2 mi to całkowicie uniemożliwia? Jeżeli nie to jakie programy mogę wykorzystać w tym celu i jaki komputer do tego będzie niezbędny (obecne posiadam core 2 duo; 2Gb ram)?
4. Czy kamerka SR50E wystarczy do takiego użytku jak opisałem wcześniej? Czy raczej szukać okazji i kupić SR90E? Czy 3CCD warte jest zainwestowanie tych dodatkowych pieniędzy? A może jednak poszukać jakiegoś Panasonica? Która firma posiada w swoim sprzęcie lepsze obiektywy i lepszy system stabilizacji obrazu? Bo jak rozumiem to głównie określa jakość kamerki. Na co jeszcze zwracać uwagę przy doborze sprzętu do moich wymagań?
5. Które kamery Sony i Panasonic z HDD nagrywają w PAL, a które w NTSC?

Przepraszam za przydługi post i może laickie pytania ale jestem totalnym amatorem w tym temacie :).

Pozdrawiam,
Marcin

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 11:35
Nowy
Nowy

chyba nikt nie potrafi nam odpowiedziec :(
postaram sie odpowiedziec chociaz czesciowo na twoje pytania.
kamery z kasetami dv nie kompresuja tak znacznie (albo nawet wcale) jak kamerki z hdd,iwec przy edytowaniu moze nastapic pogorszenie jakosci;chociaz nie powinno jesli nie bedzie zmieniac sie formatu nagrania na inny.
sr90e jest lepsza od 50e,bo ma wiecej megapikseli, a to ma wplyw na jakosc nagrania.
z tego co wiem to Panas nie ma jeszcze w swojej ofercie kamer z hdd; ma jedynie kamery z kartami pamieci do 4 GB. Moglby sie postarac i wprowadzic kamery z hdd,bo mam duzo sprzetu Panasa i jestem zadowolony,wiec jego kamerki tez powinny byc niezle. Sony wprowadza juz natomiast kamery HD HDD,z 5 megapikselami.
i z tego co slyszalem,to chyba wycofuja sie z modelu sr90e-nie dlatego ze jest zly,tylko ze wzgledu na jakosc.ale ten najnowszy model kosztuje teraz ok 5000 :(
wydaje mi sie ze kamery maja opcje wybory standardu pal albo ntsc,a jesli nie to chyba ze wzgledu na to ze zyjemy w Europie,to obsluguja standard pal.

jesli znasz chocby troche angielski,to powinno pomoc ci w wyborze.
Kod:
http://www.amazon.com/Sony-DCR-SR100-Handycam-Camcorder-Optical/dp/B000E1B29I/sr=1-1/qid=1166460879/ref=sr_1_1/105-8822013-5185264?ie=UTF8&s=photo

ja chce ja miec,tyle ze nigdzie narazie jej nie mozna kupic.
pozdro!

3GP XXX NA KOMÓRKĘ
http://xxx4yourmobile.blogspot.com

NAJNOWSZE MP3
http://best-mp3s.blogspot.com/

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 18:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jezeli nie macie zamiaru obrabiac filmu po nagraniu to dobre rozwiazanie DVD lub HDD, natomiast jesli bedzie dalsza ewentualna obrobka, to miniDV.
Jesli chodzi o HDD to pozniejsza edycja materialu moze byc utrudniona poniewaz plik nagrany ma format mpeg-2, a programy do obrobki slabo sobie z tym radza.

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 20:15
Bywalec
Bywalec

Niedawno tez stalem przed takim samym wyborem. Po wielu godzinach na forum stwierdzilem ze wybiore jednak mDV. i teraz nie zaluje. Mysallem ze nic nie bede obrabial i nic montowal. Jednak po paru nagraniach sprubowalem cos pomontowac - efekt od tygodnia siedze po nocach i dlubie cos w nowych proejktach. Kamere mam od 15tego grudnia a juz mam jakie 6h materialu nagrane!
wiec tak jak koledzy mowia - JESTES PEWIEN ze nie bedziesz montowal tylko "surówke" bedziesz zgrywal na dysk - bierz HDD
jesli chcesz sie bawic w montowanie, poprawianie i skracanie to wybieraj mDV.
pS. jak wybierzesz to pierwsze zastanow sie kto bedzie chcial obejzec te dlugie tasiemce bez zaplanowanej akcji i z wieloma pomylkami kamerzysty ?
Pozdrawiam

środa, 27 grudnia 2006, 00:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]