Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 13:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Sony HC 46 vs Canon mvx 460 vs Panasonic NS-GS 180 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony HC 46 vs Canon mvx 460 vs Panasonic NS-GS 180
No właśnie, mam około 2000zł na kamerke i sobie zrobiłem porównanie tych trzech kamer. Dlaczego tych? Bo tutaj na forum o nich był najlepsze opinie ;)Niestety, po porównaniu nadal nie wiem co wziąść :( Moze ktoś doświadczony pomoże?

Sony: 1,1 mln pixeli, efektywnie 0,69mln ; zdjęcia 4:3 w rozdzielczosći 1152x864 o jakości 1mln pixeli, w 16:9 rozdzielczosć 1152x648 o jakosci 0,75 lmn pixeli ; zoom optyczny 12, zoom cyfrowy 800.
Canon: 1,3 mln pixeli, efektywnie 0,75 mln ; zdjęcia 4:3 w rozdzielczosći 1152x864 ; zoom optyczny 20, zoom cyfrowy 800.
Panasonic:0,8 mln pixeli x 3 (3CCD), efektywnie 0,4 mln x 3 ; zdjęcia 4:3 w rozdzielczosći 1760x1320 o jakości 0,5 mln pixeli x 3 ; zoom optyczny 10, zoom cyfrowy 500.

Panasonic nie ma trybu 16:9, ale mi to nie przeszkadza, bo i tak go nie będę używał. Są to kamerki miniDV (na foróm piszecie, że lepsza jakosc potem niż HDD), ponieważ będe głownie krecił filmiki z kumplami i obrabiał na kompie i to na kompie będą potem ogladane, nie na TV ;) Tylko jak z kasetami? Da się na jednej kasecie wiele razy nagrywać? One sa tak jak płytki CD-RW? Co radzicie?

PS: Oczywiście w moim porówaniu uwzględniłem też ręczną i automatyczną regulacje obrazu, stabilizacje obrazu, etc etc, ale nie podałem tu tego, bo wszystkie 3 kamerki to mają ;)

Ostatnio edytowano niedziela, 7 stycznia 2007, 11:46 przez Arce, łącznie edytowano 2 razy

środa, 27 grudnia 2006, 23:24
Nowy
Nowy

Uprzedziłeś mnie :) Właśnie chciałem założyć podobny temat.
Do tej pory byłem zdecydowany na Panasonica, jednak w jednym z postów był przykładowy filmik porównujący jakość filmu jego i Sony. Zdecydowanie bardziej podoba mi się filmik nakręcony przez Sony. Trochę mnie to zdziwiło bo wiele osób na forum twierdzi, że najsłabszy przetwornik 3CCD będzie lepszy od każdego CCD.
Nad Canonem się nie zastanawiałem, ale teraz chyba zacznę. Canon i Sony mają też dodatkową zaletę (dla mnie istotną), że mają wejście DV.
Na jakość robionych zdjęć przez kamery nie zwracam uwagi bo mam aparat cyfrowy.

To tyle ode mnie. Będę obserwował ten temat, może ktoś pomoże w podjęciu decyzji.

czwartek, 28 grudnia 2006, 11:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A może by dołożyć parę złociszy i kupić Panasonica NV-GS 280 ?

piątek, 29 grudnia 2006, 03:38
Nowy
Nowy

NV-GS280 kosztuje ponad 600-700 zł więcej, i nie bardzo wiem co dostaję za te dodatkowe pieniądze?

Jeszcze a propo's dziwnych cen: możecie mi powiedzieć co w osbie ma kamera Panasonica NV-DS60, że kosztuje 2000 zł? Może płace za lampe? Nie znam się za dobrze ale patrząc na dane techniczne powinna kosztować o połowę mniej.

piątek, 29 grudnia 2006, 09:39
Nowy
Nowy

Panasonic nie ma trybu 16:9, ale mi to nie przeszkadza

Jesteś w błędzie ,bo panasonic posiada tryb 16x9.

piątek, 29 grudnia 2006, 10:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wiele osób na forum twierdzi, że najsłabszy przetwornik 3CCD będzie lepszy od każdego CCD

I to prawda ale Sony nie ma CCD tylko CMOS

wdarius napisał(a):

Z tego co wiem Panas 180 nie posiada 16:9 (prawdziwego)

piątek, 29 grudnia 2006, 11:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trofik napisał(a):
wiele osób na forum twierdzi, że najsłabszy przetwornik 3CCD będzie lepszy od każdego CCD

wdarius napisał(a):

Z tego co wiem Panas 180 nie posiada 16:9 (prawdziwego)

A nawet jako użytkownik GS400 musze sie zgodzić że CMOS sie sonemu bardzo udał.
Co do wielokrotnego używania taśm, generalnie tak - można, z tym że dobrze jest kupować taśmy droższe. Nie chce tutaj wszczynać kolejnej wojny o wyższość nagrywania raz, od nagrywania wiele razy, ani o rodzaj taśmy, powiem tylko jak ja robie: używam taśm Panasonica, zarówno tych czarnozłotych DVM-YE (25zł za 60 min na allegro, 50zł w euro rtv), jak i niebieskich - DVM-FE(10zł na allegro w pięciopakach) i generalnie dropów na złotych jeszcze nie doświadczyłem, a nagrywam już chyba po 8razy na jedną. Przy niebieskich zaczęła jedna taśma sypać, więc do wymiany po prostu. Taśmy panasonica używam nie dlatego że taka kamera to taka taśma, po prostu takie mieli w sklepie jak testowałem kamerę, a słyszałem żeby sie potem już trzymać jednej marki.
Generalnie lada chwila usłyszysz jeszcze żę ta i ta kamera jest do kitu bo w słabym świetle to szumi i jest ble... Większość zaawansowanych użytkowników forum to wideofilmowcy pracujący na weselach, studniówkach itp, więc dla nich to robi wielką różnicę. Zadaj sobie pytanie, czy Tobie również.

piątek, 29 grudnia 2006, 11:30
Nowy
Nowy

Na pewno?
Sony HC46 - strona producenta

piątek, 29 grudnia 2006, 13:18
Nowy
Nowy

http://www.magazinevideo.com/comparatif ... 52-336.htm

Tu jest porównanie tych kamer. Jesli chodzi o zdjęcia, to panasonic bije na głowe canona i sony'ego. Jesli chodzi i film, to sam nie wiem, chyba ciut więcej szumów było na nagraniu panasonica, oceńccie sami.

Canon:
Obrazek

Sony:
Obrazek

Panasonic:
Obrazek

[ Dodano: Nie Sty 07, 2007 5:41 pm ]
Sorry za duble-post, ale właśnie wracam z Electro World, gdzie kupiłem za 1299zł (tak, to NIE pomyłka XD) Panasonica NV-GS 180 :D Dlaczego tak tanio? No cóż, ktoś u nich nawalił i mieli zą cene w systemie wpisaną, powinno być 1899zł :D Jestem 600zł do prozdu i mam na 100% najlepszą kamerke w klasie cenowej do 1300zł XD Jedyne co mi się nie podoba, to to,z ę musiałem do niej dokupić karte SD, pokrowiec i kabelek Firewire.

niedziela, 7 stycznia 2007, 11:48
Nowy
Nowy

Romcio napisał(a):

NV-GS280 kosztuje ponad 600-700 zł więcej, i nie bardzo wiem co dostaję za te dodatkowe pieniądze?

Stabilizator optyczny - wystarczy? Sam się pół roku temu zastanawiałem co kupić, ale jak przetestowałem w sklepie 180 i 280, to już się nie zastanawiałem.

Ale teraz ja ze swoim problemem. Otóż ostatecznie kupiłem wtedy Sony DCR HC90 i zadowolony jestem bardzo. Ale teraz potrzebuje coś tańszgo dla siostry i nie wiem, naprawdę.
Problem dotyczy stabilizatora. Wyżej wymieniony sonacz posiada wprawdzie cyfrowy, ale w mojej ocenie stabilizuje on nawet lepiej niż optyczny w Panasonicu 280. Panasonic 180 dla mnie odpada całkiem, bo tego się w ręku utrzymać nie da. Trzęsie jak nie wiem co. Ale tak sobie przeglądam, że Sonacze poniżej HC 90 też mają SuperSteadyShoot, więc może są warte uwagi? Niemniej o ile naczytałem się sporo pozytywnych opinii właśnie o Sony DCR HC90, to o niższych modelach juz nie bardzo. Prosze więc o uwagi, bo nie mam niestety akurat czasu żeby pochodzić i samemu porównać. Z góry thx. Aha, jeśli ktoś ma pytania co do dziewięćdziesiątki, polecam się :d

środa, 10 stycznia 2007, 01:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]