Teraz jest niedziela, 27 maja 2018, 15:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Pomóżcie w wybraniu kamery dla amatorki!!! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pomóżcie w wybraniu kamery dla amatorki!!!
Witam wszystkich. Jeśli chodzi o kamery to kompletnie się na tym nie znam. Mam dwójkę dzieci, więc kamera by się przydała, najlepiej format miniDV z funkcją robienia zdjęć, bo aparatu też nie posiadam. Słyszałam jednak, że zdjęcia z kamery są gorszej jakości niż robione aparatem cyfrowym - doradźcie, czy szkuać kamery z funkcją foto, czy lepiej oddzielnie kupić aparat.
Do czego będę używać kamery:
Głównie do filmowania moich dzieci, które jak wiadomo z reguły są ruchliwe, od czasu do czasu chcę zrobić im zdjęcia.
Jakość zdjęć: do oglądania głównie na kompie, nadająca się do wrzucenia w internet np. przy wystawianiu aukcji.
Z tego co wyczytałam w różnych źródłach najlepsza by była z możliwością zapisu zdjęć na karcie pamięci, wtedy jakość zdjęć jest lepsza.
Gdzie będę używać kamery:w większości w domu ale i w plenerze, jakieś spotkania rodzinne, typu chrzciny, wakacyjne wypady itp.
Filmować zamierzam z ręki, czyli zoom optyczny jak wyczytałam wystarczy ok. 10x
Stabilizator obrazu obowiązkowy i przydałoby się polskie menu a przynajmniej instrukcja obsługi w j. polskim.
Cena na jaką sobie mogę pozwolić teraz to ok. 650zł Zakładam, że maksimum to ok 1200 zł.
Nie musi być to nówka, ale żeby mi posłużyła. Obecnie opierałam się na poszukiwaniu kamer na allegro. Jeśli macie gdzieś na oku tanią kamerę z tymi funkcjami w tym przedziale cenowym dajcie znać.
Marka: na pewno nie Samgung, bo na kamery tej firmy raczej użytkownicy narzekają. Biorę pod uwagę: Sony, Panasonic, Canon i JVC. Ale jak już zaznaczałam nie znam się na tym zupełnie i nie wiem, którego producenta kamery są najlepsze. Doradźcie, najlepiej podpowiedzcie jakieś konkretne modele i markę. Z góry dziękuję za pomoc. :wink:

czwartek, 18 stycznia 2007, 15:59
Stały bywalec
Stały bywalec

Od kilku lat mam amatorską Sony DCR-TRV16E. Sprawuje się bardzo dobrze, ma manualne ustawienia i wyraźny obraz. Co prawda karty pamięci nie posiada - ale to mała strata (nieazuważalna wręcz).
Nie wiem po ile można ją dzisiaj dostać (zaopatrzyłem się w nią jesienią 2002), ale jeśli gdzieś znajdziesz używaną, w dobrym stanie i w zadowalającym przedziale cenowym, to bardzo polecam.

czwartek, 18 stycznia 2007, 17:17
Nowy
Nowy

dzięki za podpowiedź, póki co na internecie nie mogę znaleźć tej kamery, ale będę ją miała na uwadze :)

[ Dodano: Pią Sty 19, 2007 11:50 am ]
Kamera, którą mi polecił Soullessman jest niedostępna, przynajmniej w internecie. Znów jestem w punkcie wyjścia :cry: A co sądzicie o kamerze JVC GR-DZ7E :?: Pomóżcie proszę :!:

czwartek, 18 stycznia 2007, 18:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]