Teraz jest środa, 23 maja 2018, 03:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 WASZE ZDANIE O KAMERACH NA KARTY PAMIĘCI DO 1000ZŁ 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post WASZE ZDANIE O KAMERACH NA KARTY PAMIĘCI DO 1000ZŁ
jakie jest wasze zdanie o kamerach na karty pamięci do 1000zł. wiem oczywiście że jakość bedize trochę gorsza od minidv do tysiaka ale zależy mi na łatwym i szybkim zrzuceniu filmu do komputera. także przemawia za nimi ich niewielki rozmiar w przeciwieństie do innych kamer. czy są to dla was tylko zabaweczki czy można by tym nakręcić jakiś amatorski filmik. jaką kamerę doradziliście by mi kupić o takiej wielkiośi żeby zmieściła mi się do kieszenie w spodniach, oczywiście bocznej kieszeni. pytam naprawde powaznie bo zależy mi na małych rozmiarach, a minidv nie są takie zbyt małe, chyba że są modele na kasetki minidv o jakich nie słyszałem?
[/b]

czwartek, 1 lutego 2007, 00:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: WASZE ZDANIE O KAMERACH NA KARTY PAMIĘCI DO 1000ZŁ
50rubel napisał(a):
jakie jest wasze zdanie o kamerach na karty pamięci do 1000zł. wiem oczywiście że jakość bedize trochę gorsza od minidv do tysiaka ale zależy mi na łatwym i szybkim zrzuceniu filmu do komputera. także przemawia za nimi ich niewielki rozmiar w przeciwieństie do innych kamer. czy są to dla was tylko zabaweczki czy można by tym nakręcić jakiś amatorski filmik. jaką kamerę doradziliście by mi kupić o takiej wielkiośi żeby zmieściła mi się do kieszenie w spodniach, oczywiście bocznej kieszeni. pytam naprawde powaznie bo zależy mi na małych rozmiarach, a minidv nie są takie zbyt małe, chyba że są modele na kasetki minidv o jakich nie słyszałem?
[/b]

witam
Mógłbyś podać więcej szczegółów, o jakich modelach myślisz?
pozdrawiam

czwartek, 1 lutego 2007, 09:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

moglbys nie uzywac CAPS LOCKA i nie krzyczec na forum! panie rubel - boze ludzie to juz wogole zaniedlugo zadnych zasad nie bede przestrzegac

czwartek, 1 lutego 2007, 10:19
Moderator
Moderator

Widziałem kiedyś w necie opis takiej kamery systemu PAL, ale nie miałem jej w ręku. Moje zainteresowanie tym systemem zapisu spadło do zera po doczytaniu że formatem zapisu, (co z drugiej strony - logiczne), jest mpeg4.

PS Taki system zapisu kamer wysokiej rozdzielczości, ma więcej sensu. W tym wypadku jest "z czego tracić jakość" przy montażu, więc jeżeli ktoś ma naprawdę silny komputer... :wink:

czwartek, 1 lutego 2007, 10:35
Bywalec
Bywalec

http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=1458 tylko co to jest 6 Mbps/CBR co to znaczy to CBR ???

http://www.allegro.pl/item159271704_kam ... _hit_.html w tym modelu stosuje sie przy zdjeciach zapewne interpolacje ale video normalne. może mi ktoś powiedzieć dlaczego piszą tkaie cos: Format Videoi - AVI (MPEG4) ???

http://www.allegro.pl/item161859956_kam ... a_1gb.html

http://www.allegro.pl/item161861396_kam ... a_1gb.html

http://www.allegro.pl/item160951397_hit ... ratis.html

co myślicie o tych modelach??
według mnie ten model http://www.allegro.pl/item160951397_hit ... ratis.html jest całkiem całkiem

czwartek, 1 lutego 2007, 15:33
Moderator
Moderator

Jestem sceptyczny, bajki zawsze konczą się przed ślubem, a takie kamery przed itd...
"zapisujące ikrystaliczny obraz i przestrzenny dzwięk na kartach SD, dzięki czemu w pare chwil zapis może znaleźć się na twardym dysku komputera płycie CD, DVD, itd.."
No dobrze, tylko co zrobisz potem z:
"-- Zapis w formacie MPEG-4
-- Strumień zapisu danych 3Mbs, 30 Klatek/s w najwyższej rozdzielczości 640x480 pixels SHQ"
...jak już będziesz miał to na dysku?

czwartek, 1 lutego 2007, 16:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jakie jest wasze zdanie o kamerach na karty pamięci do 1000zł. wiem oczywiście że jakość bedize trochę gorsza od minidv do tysiaka ale zależy mi na łatwym i szybkim zrzuceniu filmu do komputera. także przemawia za nimi ich niewielki rozmiar w przeciwieństie do innych kamer. czy są to dla was tylko zabaweczki czy można by tym nakręcić jakiś amatorski filmik.

witam
A więc do rzeczy. Już powinno cię zastanowić to:

format MPEG4:
Superpodwyższona 320 x 240 (QVGA)/15 kl./s
Podwyższona 320 x 240 (QVGA)/12 kl./s
Normalna 176 x 144 (QCIF)/12 kl./s
Ekonomiczna 176 x 144 (QCIF)/6 kl./s

Zapis: VGA 640x480 30 fps
Jakość zapisu: normalna, wysoka, bardzo wysoka

Jakość tych formatów jest zadowalająca np.przy przesyłaniu przez internet, lecz do zrobienia pełnego DVD (720x576) i oglądania na stacjonarkach jest niewystarczająca. Tak więc jakość jest w tych sprawach nie do zaakceptowania. Poza tym obróbka takich formatów w NLE daje mizerny efekt (trzeba rozkompresować i du........żo stracić na jakości). Dobry bajer na prezent dla wujka czy cioci.
pozdrawiam

czwartek, 1 lutego 2007, 16:17
Bywalec
Bywalec

"Dobry bajer na prezent dla wujka czy cioci." dobre dobre
po prostu zależy mi na małym rozmiarze kamery. znacie może jakieś kamery minidv o bardziej "kieszonkowych rozmiarach" ????

czwartek, 1 lutego 2007, 16:35
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

zapomnij o tych wynalazkach - straszny szrot - pieniądze wyrzucone w błoto - mogą co najwyżej służyć jako zabawka dla małego dziecka. Dla starszego juz nie bo się będą z niego rówieśnicy nabijać.

Jedynie panasonic - ale obawiam się że jego nie kupisz poniżej 1000zł

czwartek, 1 lutego 2007, 18:06
Moderator
Moderator

Jedynie panasonic

Tak rzucone hasło przypomniało mi wspomnienia z młodości. Widziałem wtedy podobne. Na czerwonym tle plakatu oprócz profilu wodza rewolucji, widniał równie lakoniczny napis "Lenin w październiku".
Ludziska chwycili bluesa i dopisywali - "a koty w marcu" :wink:
No dobra, do rzeczy - 50rubel nie ma porządnej kamery poniżej tysiąca złotych mieszczącej się w małej kieszeni. Powiększ kieszeń.
pozdrawiam

piątek, 2 lutego 2007, 09:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]