Teraz jest niedziela, 20 maja 2018, 23:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kamera nie tylko do filmowania 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Kamera nie tylko do filmowania
Witam !
Posiadam bardzo dużą kolekcję materiałów video zarejestrowanych na taśmach VHS. Czas ucieka, z roku na rok ich jakość jest coraz gorsza, więc przyszło mi do głowy, aby owe nagrania umieścić kiedyś na płytach DVD. Doszedłem również do wniosku, iż w moim przypadku nie opłaca się kupować specjalnej karty służącej do zrzutu obrau na dysk twardy peceta, a dowiedziałem się tutaj, że taką operację wykonać można posiadając kamerkę z wejściem analogowym video i wyjściem cyfrowym firewire na komputer. W tej konfiguracji kamera służyłaby mi jako przetwornik analogowo cyfrowy. Czytałem na forum iż jest to najbardziej optymalne i dające zadowalającą jakość zrzuconego materialu rozwiązanie. Dodam jeszcze, że kiedyś bawiłem się w nagrywanie na komputer za pomocą zwykłej karty TV, lecz efekty w postaci kiepskiej jakości wynikowej bardzo mnie zniechęciły.
Pomóżcie mi proszę wybrać najbardziej do tego celu nadający się model kamery. Z jednej strony chciałbym, aby obraz VHS podczas tej operacji nie stracił na jakości, a z drugiej nie stać mnie na niepotrzebne przepłacanie.
Dodatkowe pytanie: czy cena owej kamerki będzie mieć wpływ na jakość zrzucanego materiału ( tylko w przypadku nagrań pochodzących z taśm VHS). Jestem laikiem jeśli chodzi o kamery cyfrowe i nie mam pojęcia czy to dużo czy za mało, ale mój budżet na zakup wynosi 1500zł.
Z góry dziękuję za odzew :)

wtorek, 6 lutego 2007, 11:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W tej cenie nie znajdziesz, chyba że używane http://allegro.pl/item164265722_hit_pro ... d2_5_.html
Nowe
http://www.hoopla.pl/product_info.php/c ... arl_Zeiss/ http://www.topmarket.pl/kamery_cyfrowe/JVC_GR_X_5.php

wtorek, 6 lutego 2007, 17:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam jvc gr-d73e już dwuletnią kamerkę która też ma wszystkie in/out. Nawet używana, spokojnie do takich celów się nadaje. Jest to ten sam 'starszy brat', może gdzieś kupisz za ok. 500zł? Rok temu zgrywałem swoje VHS'y i wypalałem na DVD. Użyłem tylko dodatkowo przejściówki (euro-chincz) za ok.9zł, która pozwoliła połączyć magnetowid z kamerką i zgrać materiał VHS.
pozdrawiam

wtorek, 6 lutego 2007, 20:07
Bywalec
Bywalec

A jak oceniłbyś jakość zgrywanego materiału VHS do DVD ? Czy była zauważalna jakaś strata ?

czwartek, 8 lutego 2007, 01:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A jak oceniłbyś jakość zgrywanego materiału VHS do DVD ? Czy była zauważalna jakaś strata ?

witam

Jakość DVD uzyskana z VHS była dla mnie dobra. Dużo zależy od samej taśmy VHS, czy nie było jakiś pasków, załamań, innych szumów. Strata na pewno jakaś jest, ale DVD dużo 'wygładziło', tak że finalnie było ok.
pozdrawiam

czwartek, 8 lutego 2007, 07:27
Bywalec
Bywalec

Z własnego doświadczenia wiem, iż zrzucanie obrazu za pomocą analogowego łącza generuje duże straty, słyszałem natomiast, że za pośrednictwem kamery czy jakiegokolwiek innego przetwornika A->C strat żadnych nie ma, a obraz zripowany wydaje się nawet lepszy od oryginału.
Chciałbym również dowiedzieć się czy istnieje zależność typu: lepszej jakości kamera, czyli lepszy na jej wyposarzeniu przetwornik, przekłada się na lepszej jakości efekt ripowania.
Pytanie dla ekspertów: czym w ogóle kierować się (jakie parametry, nazwa podzespołu, itp) przy wyborze kamery przenaczonej również do zabawy VHS ?
Pytam jako całkowity laik w tym temacie...

czwartek, 8 lutego 2007, 12:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]