Teraz jest sobota, 20 października 2018, 04:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jaką kamerę do 2500 zł? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaką kamerę do 2500 zł?
Witam wszystkich. Poczytalem sobie troche forum i wzialem sobie do serca wszystkie rady uzytkowników. Chcialbym sie jednak zapytac jaka kamere polecacie do pracy glownie z filmem amatorskim. mam juz niejaka wiedze z Adobe Premiere i AE, mam kamere analogowa sony, ale na tym sie po prostu nie da pracowac. Nakrecilem juz kilka filmikow, ale chce sie wziac za to troszke powazniej. Potrzebuje kamery do 2500zl (moze byc troszeczke wiecej jezeli trzeba), ktora mialaby wszystko to, co ulatwia prace:
- manualny balans bieli
- manualna ostrosc
- manualny czas otwarcia przeslony
- ew. manualna ilosc klatek na sekunde
- Nie jestem pewien czy potrzebne mi sa trzy matryce, wiec CCDx1 lub CCDx3 (doradzcie w tym wzgledzie)
- dobra optyka
- zoom cyfrowy nie gra roli, optyczny na przyzwoitym poziomie

Doradzcie mi co jeszcze sie moze przydac. Nie ukrywam, ze oddaje sie w wasze rece (a raczej moja kase).
Do tego prawdopodobnie bede musial dokupic jakis statyw i troche akcesoriow, ale moze znajdzie sie jakas promocja z pelnym zestawem. Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.

wtorek, 13 lutego 2007, 13:03
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Panasonic GS 280 - ma wszystko łącznie z 3CCD, ustawieniami ręcznymi (balans bieli np. z białej kartki), ale z menu nie pierścieniem (tanie kamery nie mają pierścienia)
+ stabiliator optyczny i optyka LEICA
i kosztuje około 2500zł

Naprawdę dobra i polecana kamera.

Manualna ilość klatek na sekundę - HEHE - ZAPOMNIJ.

wtorek, 13 lutego 2007, 19:23
Nowy
Nowy

dzieki wielkie za odpowiedz. szczerze powiedzawszy nie chcialem sugerowac zadnego modelu, ale dokladnie o tym samym myslalem. chcialem jednak wiedziec czy polecacie moze cos innego. Z tego co widze pierwsza kamera jaka zostala polecona, to wlasnie ta, ktora wybralem ;).

W zwiazku z tym bardzo bym prosil o jeszcze jakies inne opinie, a jednoczesnie chcialbym sie zapytac, czy ktos wie gdzie mozna ta kamere kupic najtaniej. Moze jakas promocja?

wtorek, 13 lutego 2007, 20:33
Nowy
Nowy

dzis wlasnie kupilm te kamerke. dalem za nia 2390 PLN. Do tego aku CGA-DU21 (zastepczy) za 79 zl, karta pamieci SanDisk II Plus 1 GB (140 zl) i 5 kaset miniDV Panasonica za 9,50 szuka. Calosc okolo 2650 PLN. Do tego w sklepie typu MM kupilem kabelek FireWire 4-6 Thomsona za 29,90 PLN.

Jak narazie testuje i bawie sie i jestem zachwycony. Dokupilem sobie nawet Pinnacle Studio 10 Plus, zmontowalem tym pierwsza w zyciu plytke DVD (wraz z edycja materialu). Jestem naprwede zachwycony. Jakosc materialu tez duzo lepsza niz sie spodziewalem, tzn: na kompie i LCD 19" jest sredniawo, ale po zgraniu materialu na plytke DVD i odtworzenie jej (LG DVD162 + telewizor LCD Sharp LC-20S4E) na TV oczy wyszly mi z orbit. Obraz naprawde zyleta, nie mam sie do czego przyczepic.

Polecam ten sprzet.

PS: Zamierzam dokupic jeszcze jedna baterie i szybka ladowarke do aku.

PS2: Kupilem w http://www.digital24.pl - odbior osobisty. Gosciu ze sklepu mily, uprzejmy, pozwolil sprawdzic sprzet, krecac kawalek materialu.

wtorek, 13 lutego 2007, 22:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]