Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 10:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Może troche nietypowe pytanie :) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Może troche nietypowe pytanie :)
Nie wiedziałem w który dział to wrzucic prawdę mówiąc :) Chodzi mi to to ,że chciałbym wybrac kamerę , która oferuje maksymalną możliwą jakość rejestracji obrazu , ale zachowując minimalne możliwe ...wymiary :) Już tłumaczę : chciałbym po prostu zając się kręceniem fabuł , ale czasami chciałbym również wziąć ją na wakacje i nagrać coś na np plaży , podczas zwiedzania czy inne - niekoniecznie tłukąc sie ze steadycamem :) Oczywiscie sprytni znajdą mi rozwiązanie : kup małą i dużą , ale na to już wpadłem , ale nie chce robić z domu składowiska :) . Opcja ze swykłym statywem naramiennym i tak jest dla mnnie przy wzroscie 174 oraz niezbyt atletycznej sylwetce i tak dosyć męcząca :) na fotkach oczywiście widac jak wygląda dana kamera , ale ni huhu na temat jej wymiarów , bądź przynajmniej jakegoś odnośnika do innego przedmiotu codziennego użytku :) Może własnie tutaj znajdę poradę . Zaznaczam - warunki finansowe nie grają tutaj raczej roli , co nie oznacza że mam budżet średniej klasy filmu produkcji USA :) Więc Panowie i Panie :) Do dzieła - doradzać ...Dziekuje za atencję :) Pozdrawiam ze Szczecina

PS .. Cholerka , byłbym zapomniał :) Tylko MiniDV :)

czwartek, 15 lutego 2007, 21:14
Moderator
Moderator

Jakie niespotykane wymagania :!: Może zeszłoroczna "nowość" LINK , dziś do dostania, o ile jeszcze jest na stanie - za około 3 tys. zł. Może trochę większa pięćsetka Panasonica? Tylko tak naprawdę myślę że przy Twoich wymaganiach, to poczekaj do następnych wakacji z zakupem czegoś porządnego i kup kamerę pracującą w wysokich rozdzielczościach. Cena pewnie będzie już podobna i wymiary pewnie też.
pozdrawiam

PS Doszukałem się, nie wiedziałem ze ktoś jeszcze to sprzedaje: LINK - to pewnie by był Twój ideał - gdyby nie zastrzeżenia j.w.

czwartek, 15 lutego 2007, 22:33
Nowy
Nowy

Dzieki za odpowiedź :) no to może teraz uścislijmy troszeczkę , chociaż nie wiem czy nie powinienem tego zrobić wczesniej :) ... HD - hmmm moze i opcja , ale mysle ze dopóki tak naprawdę nie stanie się standartem ( u nasz w Polsce ) a to jeszcze mysle ze 2-3 latka , nie ma potrzeby sie w to wbijać - chociaż niewątpliwie pokusa jest , ale sama technologia bo nowa podbija cenę , później bedzie duzo taniej . Poza tym ... spojrzałem na te linki i ... czy nie są może jednak trochę za małe ? Bardziej chodziło mi może o coś gabarytowo podobne miedzy :HDR-FX7E ,XL2 - myślę ze najblizej ideału byłaby VX2100 , ale moge sie mylic , bo nie mam mozliwości wzięcia jej w łapki :) ... może coś ciut mniejszego ... cholerka , temat naprawdę dla mnie trudny i ważny zarazem . I nie wiem czy nie plote bzdur teraz ... ale kto pyta nie bładzi ...

czwartek, 15 lutego 2007, 22:55
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

zdecyduj sie: mala czy krecaca dobrze?
Canon XL czy VX2100 to duze kamery, choc b.jasne
Mozesz wybrac cos ciemniejszego Panasonic DV30, Sony A1E
bierz jednak ze stabilizacja optyczna i niech ma swoje wymiary
B.malutka zle sie prowadzi i jest b.ciemna robiac straszne drobpy w ciemnych pomieszczeniach

czwartek, 15 lutego 2007, 23:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

panasia avx-100 już pewnie nie znajdziesz - chyba że używkę ... a szkoda bo to fajna kamerka

piątek, 16 lutego 2007, 00:11
Moderator
Moderator

Poza tym ... spojrzałem na te linki i ... czy nie są może jednak trochę za małe ?

Przepraszam że źle odczytałem Twoje preferencje. Oczywiście że w takich warunkach propozycje jeesoo są trafione w dziesiątkę, jednak będę się tłumaczył, bo mam inny trochę punkt widzenia. Jako typowy amator, oprócz jakości obrazu cenie wakacyjny wypoczynek. Przygodę z filmowaniem zaczynałem od Digital 8 i... to moim zdaniem kamera zbyt duża na wakacje. Kiedyś o mało nie umarłem ze śmiechu jak przeczytałem na pewnym forum przycinek - ty masz amatorską kamerę - do posiadacza Sony 2100. Wyobraziłem sobie gościa na plaży z tą kamerą :mrgreen:. Boję się że jeżeli Sony DCR-PC1000E nie będzie odpowiednia do Twoich planów zawodowych, to z kolei inne kamery będą męczące na urlopie. Chociaż - pasjonat zniesie wiele :D .
pozdrawiam

piątek, 16 lutego 2007, 09:50
Nowy
Nowy

Dzieki bardzo za odpowiedzi :) no coż , czas sie ruszyć i cos jednak z propozycji wybrac :) Pozdrawiam serdecznie

piątek, 16 lutego 2007, 12:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]