Teraz jest czwartek, 18 października 2018, 12:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 XL2 czy FX1? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post XL2 czy FX1?
Pragnę serdecznie powitać wszystkich bo jestem tu nowy... pytanie takie samo jak w temacie. Widzę że jest tu spora grupa doświadczonych osób więc nie powinno być problemów ;) liczę na obiektywne odpowiedzi bez chwalenia canona i sonego. Jak narazie miałem do czynienia wyłącznie z FX1 a wcześniej z XL1s i stąd ten problem. A po co kamera? Przede wszystkim do realizacji moich prjektów... są to najczęściej filmy, prezentacje firm i innych instytucji ale zdarzają się również wywiady. Z HDV najprawdopodobniej będę korzystał tylko w ostateczności a zależy mi najbardziej na jak najlepszym odwzorowaniu obrazu czyli... jakości. Jeśli o czymś zapomnaiłem to pytajcie - czekam na szybka odpowiedz :)

Pozdrawiam
Jarek
13procent.com

piątek, 2 marca 2007, 18:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wcześniej z XL1s

Hmm ja rowniez siedzialem na XL1 i na esce tez i szczerze mowiac od tej pory nienawidze CANONA i nie wyobrazam sobie jak moglyb wydac grube nascie tysiecy na sprzet tej marki. Pewnie jestem uprzedzowny no ale bywa.
Przede wszystkim bylo milion tematow o obydwu kamerach, nie mam wiec zamiaru ani cytowac wypowiedzi innych ani powielac swoich. Zwroce jednak uwage na to ze porownujesz 2 calkowicie inne kamery. W XL1 najlepsze byly wejscia XLRowe, calkiem niezly mikrofon efektowy i wymienna optyka (tylko kto wymienial obiektywy??) Ja osobiscie nie zdecydowalbym sie na zadna z tych kamer, wolalbym cos w stylu PD150-170 a jesli juz koniecznie HD to moze przycisnac pasa i Z1??
Radze Ci uzyc funkcji "szukaj" i poprzegladac forum... Po to posty nie sa kasowane, zeby mozna bylo do nich wracac i czytac, nie poruszajc tych samych kwestii po raz setny.

piątek, 2 marca 2007, 18:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do tych celów również radzę kamery Sony PD-170 lub Z1.
Maciejooo gdzie widziałeś w fabrycznym wyposażeniu kamery Canon XL1 gniazda XLR ?

sobota, 3 marca 2007, 02:27
Bywalec
Bywalec

No właśnie zaciekawiła mnie oferta sony - pd170 :) Czekam tylko na jakiś materiał z tej kamery i postaram się znaleźć osoby która takową posiada.

Może jeszcze jakaś propozycja?

sobota, 3 marca 2007, 12:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może jeszcze jakaś propozycja?

A proszę bardzo, Panasonic AG-DVX100B :D

sobota, 3 marca 2007, 12:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chcąc mieć w tych Canonach gniazda XLR należało dokupić nową podpórkę, która te gniazda posiadała.

sobota, 3 marca 2007, 13:42
Bywalec
Bywalec

zgadza się... ta z której korzystała posiadała adapter...

Z tego co widziałem na forum przeprowadzono na jakieś zagranicznej stronie test xl2, fx1 i panasonica... może ktoś się ustosunkuje?

niedziela, 4 marca 2007, 01:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niedziela, 4 marca 2007, 02:35
Bywalec
Bywalec

Właśnie o ten mi chodziło... może jakieś komentarze? ;)

niedziela, 4 marca 2007, 03:30
Bywalec
Bywalec

Jaroslavus napisał(a):
wcześniej z XL1s

Hmm ja rowniez siedzialem na XL1 i na esce tez i szczerze mowiac od tej pory nienawidze CANONA i nie wyobrazam sobie jak moglyb wydac grube nascie tysiecy na sprzet tej marki. Pewnie jestem uprzedzowny no ale bywa.
Przede wszystkim bylo milion tematow o obydwu kamerach, nie mam wiec zamiaru ani cytowac wypowiedzi innych ani powielac swoich. Zwroce jednak uwage na to ze porownujesz 2 calkowicie inne kamery. W XL1 najlepsze byly wejscia XLRowe, calkiem niezly mikrofon efektowy i wymienna optyka (tylko kto wymienial obiektywy??) Ja osobiscie nie zdecydowalbym sie na zadna z tych kamer, wolalbym cos w stylu PD150-170 a jesli juz koniecznie HD to moze przycisnac pasa i Z1??
Radze Ci uzyc funkcji "szukaj" i poprzegladac forum... Po to posty nie sa kasowane, zeby mozna bylo do nich wracac i czytac, nie poruszajc tych samych kwestii po raz setny.

Witam,
z tego postu wynika, ze malo wiesz o Canon'ach (moge nawet przypuszczac, choc nie musi to byc prawda, ze pracujesz na AUTO - dla tego wybierasz sony...ktora lepiej sprrawuje sie w tej funkcji)
Jezeli chodzi o Canon, to bije na glowe Sony pod wzgledem kolorystyki i głebi obrazu ( w sony obraz jest bardzo plaski,z mala iloscia polcieni, kolory twarzy lekko sinawe - mozna to probowac korektowac ustawieniami)

Jezeli chcesz robic News'y itp, to sony moze Ci sie sprawdzic...jednak jak ktos zleci Ci wykonanie filmow o tematyce turystycznej (pokazac piekno krajobrazu) i zrobisz to SONY, to zostaniesz wysmiany...bo takim obrazkiem nie zachecisz nikogo do wykupienia wycieczki itp.

Nie rozumiem tez o co chodzi z zaciskaniem pasa i kupowaniem Z1?? Ta kamera daje ten sam obraz co FX1...roznica w mechanice (DVCam) Za Cene Z! lepiej juz kupic FX1 plus dysk twardy...

Jezeli chodzi o moja subiektywna ocene testu, to wygrywa Panasonic 100 bedac delikatnie przed XL2.FX1 na samym dole.

Pozdrawiam,
Rafał

niedziela, 4 marca 2007, 15:36
Nowy
Nowy

Jeśli chcecie zobaczyć możliwości CANONA XL 2 zapraszam do odwiedzenia strony:
http://www.dvcreators.net/canon-xl2/

poniedziałek, 12 marca 2007, 08:47
Nowy
Nowy

Ja czytałem dużo przed kupnem kamery i zdecydowałem się na Panasia DVX. Nie ma kamer bez wad, ale warto zwrócić uwagę (z plusów :) ) na progresywny tryb 25 klatek i na kształt, jak i wagę kamery. Jeśli HD to tylko JC GY-HD101E lub nowy model Sony'ego (A1E ?), który zaczyna wyglądać na coś co może dać dużo możliwości wymagającemu użytkownikowi.
A tak BTW: Ja mimo wszystko śmiem twierdzić, że do każdej kamery idzie się przyzwyczaić, bo każda ma wady i zalety.

Pozdrawiam,

Janek O.

czwartek, 5 kwietnia 2007, 12:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Hmmm szczerze powiem ze teraz to juz kompletnie nie wiem nic :/ Na poczatku zastanawialem sie nad kupnem Sony Z1 bo czytalem ze ma swietna jakosc obrazu i jest kamera profesjonalna, po czym przeczytalem ze Sony FX1 nie wiele sie rozni od Z1 wiec mysle po co przeplacac. Bylem nastawiony konkretnie na kupno Sony FX1 ale teraz wyczytalem ze te kamery jednak nie sa takie dobre, teraz doszedl Sony PD170 i DV100 :/ i teraz to juz kompletnie jestem w kropce bo nie wiem co wybrac. Kamery bede uzywac do krecenia filmow oraz daj boze teledyskow. Prosze o pomoc co wybrac. Aha co do systemu HD to wyczytalem ze nie ma sensu z niego korzystac ale z drugiej strony biorac na przyklad takiego Sony FX1 ktory jest kamera HDV to tez wyczytalem ze w systemie MiniDV sprawuje sie ponoc bardzo slabo :/ Prosze o pomoc i rozjasnienie lekko tematu. pozdrawiam

PS: zalezy mi maxymalnie na jakosci obrazu !!!

piątek, 6 kwietnia 2007, 21:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmmm szczerze powiem ze teraz to juz kompletnie nie wiem nic :/ Na poczatku zastanawialem sie nad kupnem Sony Z1 bo czytalem ze ma swietna jakosc obrazu i jest kamera profesjonalna, po czym przeczytalem ze Sony FX1 nie wiele sie rozni od Z1 wiec mysle po co przeplacac. Bylem nastawiony konkretnie na kupno Sony FX1 ale teraz wyczytalem ze te kamery jednak nie sa takie dobre, teraz doszedl Sony PD170 i DV100 :/ i teraz to juz kompletnie jestem w kropce bo nie wiem co wybrac. Kamery bede uzywac do krecenia filmow oraz daj boze teledyskow. Prosze o pomoc co wybrac. Aha co do systemu HD to wyczytalem ze nie ma sensu z niego korzystac ale z drugiej strony biorac na przyklad takiego Sony FX1 ktory jest kamera HDV to tez wyczytalem ze w systemie MiniDV sprawuje sie ponoc bardzo slabo :/ Prosze o pomoc i rozjasnienie lekko tematu. pozdrawiam

PS: zalezy mi maxymalnie na jakosci obrazu !!!
do filmów i do klipów to moze cos z canonów... przy w prawie na manualu mozna sobie calkiem niezle wypracowac ładny obraz. Gdybys tak jeszcze przedzial cenowy podal :

sobota, 7 kwietnia 2007, 01:45
Nowy
Nowy

Ja jako stary DVXowiec będe forsował za Panasiem. Hmm czy Canon lub Sony mają progresywne 25 klatek? :P Otóż w tej cenie nie ... :D

A jeszcze coś ciekawego dotyczącego wszystkich kamer w tym przedziale = XL2/DVX100/FX1/etc - tutaj przyład niejakiego Navitasa z innego forum - co się da zrobić jak się ma adapter z obietktywami fotograficznymi - http://www.navitasstudios.com/films/canonxl2letus35.wmv (link do tematu: http://forum.kamera-akcja.pl/viewtopic.php?t=1864 - jeśli nie wolno skasujcie panowie adminowie :) )

sobota, 7 kwietnia 2007, 14:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona