Teraz jest środa, 24 października 2018, 07:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Mam do wydania około 24000 tys. na srodki trwałe 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Mam do wydania około 24000 tys. na srodki trwałe
Witam

Otwieram w najbliższym czasie działalność gospodarczą związaną z filmowaniem wesel itd. Do tej pory pracowałem na kiepskim sprzęcie.
W tej chwili mam do wydania 24000 zł na środki trwałe i potrzebuje kupić przede wszystkim kamerę, komputer i oprogramowanie. Do tej pory robiłem większość rzeczy na studio 9, ewentualnie liquid do lepszych efektów.
Myślałem o sony vx2100E a za resztę pieniędzy komp i resztę osprzętu. Doradzicie bo nie mam jeszcze doświadczenia jeżeli chodzi o sprzęt.

piątek, 9 marca 2007, 08:27
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

polecam takie zakupy: kwoty szacunkowo

sony vx 2100 - 9000-10000zł
jako zapasowa panasonic GS 280 - 2000zł (obowiązkowo zapasowa)
oświetlenie, statywy, filtry uv, polaryzacyjny, obiektyw szerokokątny, może jakiś tani steady cam.

Reszta komputer:
Programy - wszystko legalne - około 5000zł
Windows XP PRO (w viste się jeszcze nie pakuj nie ma wszystkich sterowników, ale dobrze jest kupić xp z opcją na vistę)
Adobe Premiere (jeśli potrafisz używać), jeśli nie zainstaluj 30 dniowe i zobacz kilka programów - porównasz i wybierzesz najodpowiedniejszy (przed zakupem komputera !!! - niektóre programy w wersji OEM są duzo tańsze)

Procek im szybszy tym lepiej - obowiązkowo dwurdzeniowy Intel

Pamięć im więcej/szybszej tym lepiej - 2-4GB

Dysk duży conajmniej 300GB

Karta Firewire (dobra) - nie kupuj tych najtańszych mogą sprawić niespodziankę i np gubić klatki....

Płyta główna - tu nie oszczędzaj - nie wybieraj przebajerowanej ale markową mocną, stabilną - też są w cenie.

Grafika - wszystkie nowe karty sprawują sięidentycznie jesli chodzi o filmy - polecam coś typu Palit 7600GT - szybka i niedroga - 400-600zł zależnie od sklepu.

Zasilacz - markowy 500W max z APFC żebyś się kiedys nie zdziwił że dyski wyparowały bo poszło przebicie.... to się oczywiście nie zdarza często, ale lepiej się zabezpieczyć, zwłaszcza jeśli chcesz pracować zawodowo.

Monitor - polecam dwa jednocześnie - 17" kineskopowy i 22" LCD
kineskop do pracy z nakładką - prawidłowo oddaje kolory filmu, natomiast duży lcd do montażu - wygoda+oczy nie bolą

to tyle moich propozycji...

zamiast VX2100 możesz pomyśleć o jakiejś kamerce HD ale są one (te nieprofesjonalne) dużo ciemniejsze i co za tym idzie wymagają silniejszego oświetlenia na sali weselnej, co będzie powodowało zepsucie atmosfery wesela bo światło będzie waliło gosciom po oczach.

z kolei profesjonalne HD są dużo droższe niż masz do wydania wogóle. :) i wymagają drogich dodatków do komputera. Programy przystosowane do montowania HD są trochę droższe bo nowsze....

Jeśli kupujesz sprzęt na 3-4 lata to lepiej wydaje mi się VX2100 (9000zł) lub bardzo dobrą PD170 (ale sporo drozsza jest - 14000zł).

piątek, 9 marca 2007, 09:05
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tak własnie zastanawaim się po co ta zapasowa? Mam w domu 1 przetwornikową kamerkę sony kupioną ze 3 lata temu.
Czy nie lepiej zamiast zapasowej dolożyć kasy do kamery i kupić Sony DSR-PD170 lub Canon XH-A1 obydwie (14.000 zł )

O komputerze tak myslałem zeby wydać z 5000 tys. (proceor dwurdzeniowy, monitor LCD 19). I pytanie

Oprogramowanie: windows (okolo 500 zł), worda, Studio 10 MediaSuit ( około 400 zł ) co zostanie to w planach moze Avid Liquid 7 (2200) i dreamweaver 8 ( 1600 zł ) do robienia stron dla młodych ze słubu i wesela.
czyli początkowo na oprogramowanie około 1500 zł ( windows,word, studio 10 )

Karta firewire moze: Pinnacle Studio MovieBoard 500 PCI (koło 400 zł)

tylko zastanawiam sie po co dwa monitory (" kineskop do pracy z nakładką ") ?? . może jestem laik w tych sprawach ale dopiero się uczę. Póki co robiłem montaż na jednym ekranie.

jakby tak zliczyć to:
kamerka 14000
komputer 5000
oprogramowanie ze 2000 zł
karta firewire 400 zł
da nam razem 21400 zł.

nie mam pojecia jezeli chodzi o (oświetlenie, statywy, filtry uv, polaryzacyjny, obiektyw szerokokątny, może jakiś tani steady cam.
Nie wiem czy warto kupować oświetlenie przy tej klasie kamer?
Steadicam mam zamiar kupić, jakiś tani.

No chyba ze nie pchać sie w droższa kamerę a te 4 tys. przeznaczyć w akcesoria do kamery, lepszy komp i ten dodatkowy monitor?

ps. podam test tych dwóch kamer http://www.fxsupport.de/14.html oraz http://www.fxsupport.de/15.html

piątek, 9 marca 2007, 12:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]