Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 10:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Ktory Canon ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Ktory Canon ?
Witam , mam prośbe o poradę w kwestii kupienia aparatu cyfrowego.
Co koledzy polecili by mi kupić, zakładając że ma to być:
po pierwsze - CANON,
Po drugie - Lustrzanka cyfrowa,
Po trzecie - nie interesuje mnie wyścig zbrojeń w megapixelach, wolę na przykład większy zoom optyczny, a co do Mpix, to wystarczy nawet 5 Mpix
Co do ceny to, oscylujmy około 2000 - 2500 zł
Dzięki z góry za rady.

poniedziałek, 19 marca 2007, 01:24
Stały bywalec
Stały bywalec

poniedziałek, 19 marca 2007, 14:16
Nowy
Nowy

Dziękuję bardzo za radę, poczytałem o tym aparacie i sporo pochlebnych opinii żeczywiście ma, tylko ... cena ;(
Ja mam do przeznaczenia na niego okolo 2000 zł a http://www.pcworld.pl/artykuly/38240.html i
http://www.zoom.idg.pl/artykuly/39413.html
poraziło mnie troszkę bo jest poza moim zasięgiem finansowym.
Zaraz szukam dalej bo może znajdę gdzieś go taniej.
A czy jakieś inne propozycje ?

poniedziałek, 19 marca 2007, 21:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tylko nie canon 300D, lepiej 350D albo Nikon D50....pozdro

[ Dodano: Pon Mar 19, 2007 8:57 pm ]
skąd Ty wytrzasnołeś te ceny 6000 :) to są ceny sprzed 3 lat:)
http://www.agito.pl/product/11696?cid=197

poniedziałek, 19 marca 2007, 21:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na początki przepraszam ,ale odpowiedź moja powinna znaleźć się na forum FOTO ;)

Generalnie to nie namawiam na lustrzanke cyfr. np.350/400D czy Nikon D40/50/70s/80 - są to świetne aparaty lecz potrzebne są do nich naprawdę dobre szkła! Tylko wtedy będziesz zadowolony z jakości zdjęć..żaden obiektyw kitowy ci tego nie zapewni..

Ja proponuje ci zaawansowany kompakt Panasonica LUMIC DMC-FZ50 cena to około 2160pln...posiada zakres ogniskowych co kilka obiektywów ;)

Niedajmy się zwariować.. lustrzanka za 2-2,5tys. to początek inwestycji..z czasem zaczynamy marzyć o jednym obiektywie, drugim, trzecim. I nie ma w tym nic złego dopóki robimy to świadomie a nie dlatego że ktoś wmówił nam wyższość lustrzanki.. Dziś zdjęcia z lustrzanki za 2.5 tys (z obiktywami kitowymi - do 1000pln) nie przewyższają jakością tych z kompaktu wartego 2tys..

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

poniedziałek, 19 marca 2007, 22:09
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dario jeśli uważasz,że nie warto kupowac lustrzanki to gratuluje :)
Mówisz,że jakość z dobrego kompakta jest lepsza :), a widziałeś fotki z kita nikona 18-70? Jeśli uwazasz,że sa do d....to też gratuluje spostrzegawczości:)Foty z lustra zawsze będą lepsze od kompaktu no może z wyjatkiem Canona D300:)pozdro

wtorek, 20 marca 2007, 10:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Canon 350 ma wiecej zaszumienia na fotach a do 300 mozna z powodzeniem wrzucic soft od 20 aparat wart ceny kup go z drugiej reki czesto mozna kupic od kogos kto pol roku go uzywal i jest gwarancja na niego jeszcze.
Cena 350 albo 400 ktore bardzo jak na aparaty lustrzane zle leza w dloni jes zbyt duza.

[ Dodano: Wto Mar 20, 2007 12:02 pm ]
Lustrzankowe kity sa slabe nipowiedziec beznadziejne,swiatlo ma wiele do zyczenia,zakladajac L 2.8 do canona jest niezle.
Switlo w amatorskich cyfrzakach jest w przedziale 2.6-3.8 i to jes wlasnie ta przewaga,innych korzysci niewidze.
Kupujac lustro trzeba zdac sobie sprawe ze to nikoniec potem kolej na lampe ob.makro itd.jak kupisz automata to te funkcje masz juz wbudowane.Tak wiec do uzytku domowego z nuta kreatywnosci polecam automacik z wyzszej polki z 10 krotnym optycznym.

wtorek, 20 marca 2007, 11:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

fotomnich - dokladie tak uwazam - jezeli gosc ma 2 tys zloty to co kupi??? Body - kitowy ciemny obiektyw a gdzie lampa zewnetrzna minimum 1000pln, a gdzie grip do lustra..ile zrobi zdjec na jednym akumulatorze.. z lustrem wydatków to nieskończona ilość.

Nie powiedzialem ze kompakt jest lepszy od lustra..Bo oczywiście nie jest! (ale gdybyś poszedł w plener o 23 wieczorem z tobra pełną obiektywow, body itd. wazaca w sumie 7 kg a kompaktem z zakresem podobnych ogniskowych co byś wybrał? (oczywiście mówimy to o zdjęcia amatorskich) Powiem tak - matka natura obdarzyla mnie nie mala postura..ale prowokowac nie bede ;))

Sam uzywam Canonow 5D/30D a obiektywy posiadam do nich jedynie 2szt.
1)70-200L IS f/2.8
2)17-40 L f/2.8

I to mi wystarczy... ale przelicz sobie koszta... jak zarabiasz to oczywiscie kupuj lustrzanke! Ale tak jak juz wczesniej mowilem zainwestowac trzeba w dobre obiektywy..

Canon 350D - bardzo dobry wybór, lepszy moim zdaniem od nowej 400D. Szumy ma znikome - w kościele pracowałem na ISO 800 i zdjęcia były bardzo dobre... Nie używałem nikonów.. wiem że D200 jest dobry.. Z niższej półki to D80.. później to już pozostaje 350D Canona.

Pozr!

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

wtorek, 20 marca 2007, 20:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dario masz rację. Tylko mi się wydaje,że zawsze lepiej mieć lustrzankę z kitem niż kompakta. Mam tu na myśli Nikona z kitem 18-70 naprawde doskonaly obiektyw(większe możliwości). Np. d50 + 18-70. D70 bym nie kupił, miałem i się pozbyłem, straszne szopki były w szczególności z sb i balansem bieli,natomiast d50 robi całkiem fajne fotki.
Pisałeś o D200 owszem fajny ale tylko korpus resztę masz poprawioną w d80 więc nie ma sensu przepłacać za solidny korpus, no chyba,że ktoś będzie mocno go eksploatował w terenie:deszcz, kurz itp.
Właśnie niedawno nabyłem d80 balans super i dużo poprawionych rzeczy, polecam...!
Pozdrawiam
ps.to chyba nie jest forum foto ;)

wtorek, 20 marca 2007, 22:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]