Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 10:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 JVC GZ-MG135 Everio czy Sony DCR-SR32E 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post JVC GZ-MG135 Everio czy Sony DCR-SR32E
chyba jednak kupię kamerę na HD; w tej cenie nie znalazłem innych, ale chciałbym poznać Waszą opinię; zalezy mi na duzym zoomie i na pilocie, a więc tu muszę coś wybrać; jakie inne parametry przemawiają za którąś z tych kamer?

dodatkowe pytanie:

-w jakim formacie zapisuje się tam film?
-co z kopiowaniem: wystarczy dany zapis skopiować na kompa, a potem od razu na DVD, czy trzeba cos z tym robic?
-czy materiał skopiowany na kompa od razu mozna np. pocięty na sceny wrzucić na stronkę www, itp.?

pozdrawiam

czwartek, 5 kwietnia 2007, 17:37
Moderator
Moderator

Post Re: JVC GZ-MG135 Everio czy Sony DCR-SR32E
TomFF napisał(a):
chyba jednak kupię kamerę na HD;
-w jakim formacie zapisuje się tam film?

Za odpowiedź w tym wątku LINK , nawet podziękowałeś koledze robus2000. Przestałeś nagle wierzyć w Jego kompetencje? :mrgreen:
TomFF napisał(a):
-co z kopiowaniem: wystarczy dany zapis skopiować na kompa, a potem od razu na DVD, czy trzeba cos z tym robic?

Nie trzeba, ale większość tu obecnych robi edycję i authoring, a niektórzy postprodukcję i takie tam...
TomFF napisał(a):
-czy materiał skopiowany na kompa od razu mozna np. pocięty na sceny wrzucić na stronkę www, itp.?

pozdrawiam

Lepiej dokonać konwersji do WMV, lub mpeg4 i pochodnych.

PS Przestałem się wstydzić swojej lekko uszczypliwej odpowiedzi w tamtym wątku. Dalej nie czytasz.

czwartek, 5 kwietnia 2007, 18:54
Bywalec
Bywalec

Wybaczcie, czytałem tamte odpowiedzi, ale jakoś sie pogubilem; w niczyje kompetencje nie przestałem wątpić;

po prostu mam mętlik w głowie i mało kasy, a to wybór na dłużej; ciągle cos znajduje i zalezy mi na Waszej opini, która poparta jest jak mniemam doświadczeniem

Kotin, ale nie wypowiedziałeś sie chyba co do tych kamer z tematu...

czwartek, 5 kwietnia 2007, 22:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: JVC GZ-MG135 Everio czy Sony DCR-SR32E
Matriał wystarczy skopiować na kompa i wypalić DVD.
Wymienione przez Ciebie kamery to podobna liga. JVC posiada panoramiczny LCD, Sony nie. Ponadto JVC 135 jest niewiele droższy od 130, a oferuje trochę więcej, chociażby pilota w zestawie.
Porównania poszczególnych modeli możesz dokonać na stronie: http://www.cyfrowe.pl

piątek, 6 kwietnia 2007, 09:19
Moderator
Moderator

Kotin, ale nie wypowiedziałeś sie chyba co do tych kamer z tematu...

Prawda :oops: , bo dla siebie kupił bym Sony DCR HC 96 E (bo ma wejścia analogowe), tu na forum dobrą sławą cieszy się w podobnej cenie Panasonic NV GS 320 (następczyni 280-tki). Wielu kolegów twierdzi że ma ładniejszy obraz i że to ważniejsze. Którą jednak z nich byś nie kupił, będziesz "musiał" użyć komputera i programu edycyjnego, lub nagrywarki stacjonarnej do utworzenia płytki DVD. Zapewniam Cię że po przejściu paru nawet prostych zabiegów w komputerze - niech to będzie tylko wycięcie zbędnych scen i dodanie gdzieś muzyki, film da się wreszcie obejrzeć normalnie - a nie na przyśpieszonym podglądzie 8) . Kamer z HDD i DVD nie potrafię, (a szczerze mówiąc nie chcę) zrecenzować, bo sie nimi nie interesowałem.
powodzenia

piątek, 6 kwietnia 2007, 09:20
Bywalec
Bywalec

Dzieki panowie; chyba jednak wybiorę JVC HD; biorę pod uwagę troszke droższą, bo ma więcej pixeli model GZ-MG155 (skoro nie ma 3CCD, to może nadrobie jakoś pixelami na jakości?)

jaki najprostszy program do obóebki materiału juz na kompie (mpeg2 o ile pamiętam) polecacie? i jakis do przetworzenia materiału na film nadający się do zawieszenia w sieci na stronach http://www...

piątek, 6 kwietnia 2007, 18:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]