Teraz jest sobota, 20 października 2018, 14:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaka kamera z twardym dyskiem:JVC,Sony czy Panasonic? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaka kamera z twardym dyskiem:JVC,Sony czy Panasonic?
ktorego producenta sprzet nagrywa ladniejsze wideo? moze ktos z was ma cos z tych kamer i podzieli sie wrazeniami?

3GP XXX NA KOMÓRKĘ
http://xxx4yourmobile.blogspot.com

NAJNOWSZE MP3
http://best-mp3s.blogspot.com/

poniedziałek, 9 kwietnia 2007, 10:23
Nowy
Nowy

interesuje mnie tylko i wylacznie sony lup panasonic do 3500 zł;
Ja bede uzywal głownie Amatorsko.

czekamny na zadanie specjalistow pozdrawiam

poniedziałek, 9 kwietnia 2007, 19:19
Stały bywalec
Stały bywalec

ja też prosze o podpowiedz w tej sprawie sony panasonik JVC. ciekaw jestem dlaczego kazdy wybiera pomiedzy sony a panasonik. A JVC idzie w odstawke ? dlaczego ? Czy JVC to firma bubel ?. Od wczoraj szukam kamery z dyskiem twardym z przetwornikiem 3 CCD ale z dodatkowym wejsciem na mikrofon - co się okazuje kamery sony i panasonik(H20 i H250) które posiadaja takowy przetwornik 3ccd nie maja nawet dodatkowego wejscia na mikrofon hmm byłem tym niemile zaskoczony A co sie okazalo kamerka JVC posiada takowe wejscie i wiele innych.
więc jak ktoś coś moze podpowiedziec w sprawie kamer JVc to bardzo proszę

sobota, 14 kwietnia 2007, 01:05
Bywalec
Bywalec

kupując kamere z HDD lub na DVD odrazu przygotujcie sie na jej sprzedaż .... i pczytajcie opinie tych co mają a raczej niechcą juz miec kamery z HDD .... zreszta jakość fatalna nawet w tej JVC 3 CCD !!! (z porównaniem do gs500, gs320) do tego jestescie na wakacjach nagraliscie mnustwo super materiału a tu co brakło miejsca ?? a tu jakaś super sytuacja sie dzieje hmmm załosne...

pozdr.

środa, 25 kwietnia 2007, 16:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no właśnie braknie miejsca i co? laptopa ze sobą tachać? taśma to taśma - byle gdzie zakupisz w razie potrzeby...

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

środa, 25 kwietnia 2007, 16:48
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cześć Wam,no ja mam odmienne zdanie,po pierwsze na dysku możesz zapisać kilkadzieśiąt godzin filmu(40 taśm DV) więc ten argument odpada.Jakość nie ma nic wspólnego z HDD,o tym decyduje optyka przetwornik i zastosowana elektronika w kamerze,tez mogę napisać o porównaniu taniego Samsunga z Panasem gs500 ,jedna jak i druga to DV ,a różnica olbrzymia.a więc i ten argument odpada.trzecia sprawa różnica jest widoczna porównując DV z MPEG2,ale proszę te DV przekonwerterować do MPEG2 i dopiero porównać dwa obrazy,przy tej samej klasie kamer ,nie powinno być różnicy,a ile się oszczedza czasu na procesie konwersji !!!,o ile komuś nie przeszkadza M-peg to zdecydowanie z dyskiem...no to tyle bo mi sie atrament kończy.nara :P

środa, 25 kwietnia 2007, 18:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A co z montażem, 8O na dysku zapisuje jako mpeg2, z tasiemki zrzucam sobie do DV i robię co chcę. :mrgreen: Dysk jest może i dobry ale wtedy jak nie chcesz za bardzo "grzebać" w materiale. :wink:

środa, 25 kwietnia 2007, 19:25
Bywalec
Bywalec

Cześć Wam,no ja mam odmienne zdanie,po pierwsze na dysku możesz zapisać kilkadzieśiąt godzin filmu(40 taśm DV) więc ten argument odpada.Jakość nie ma nic wspólnego z HDD,o tym decyduje optyka przetwornik i zastosowana elektronika w kamerze,tez mogę napisać o porównaniu taniego Samsunga z Panasem gs500 ,jedna jak i druga to DV ,a różnica olbrzymia.a więc i ten argument odpada.trzecia sprawa różnica jest widoczna porównując DV z MPEG2,ale proszę te DV przekonwerterować do MPEG2 i dopiero porównać dwa obrazy,przy tej samej klasie kamer ,nie powinno być różnicy,a ile się oszczedza czasu na procesie konwersji !!!,o ile komuś nie przeszkadza M-peg to zdecydowanie z dyskiem...no to tyle bo mi sie atrament kończy.nara :P

tak ale tu nie chodzi o modele !! moge nawet porówna z SONY FX7 ale tu chodzi o cene kupisz kamerke z hdd za 2000 zł a kupisz kamere mini DV za 700 zł i obie tak samo jakościowo nagrywają a za 2000 zł mini dv tak nagrywa jak HDD za 3600 zł !!

pozdr.

środa, 25 kwietnia 2007, 20:28
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mietku no napewno masz tu rację że DV jest bardziej elastycznym formatem.Ale w obecnej chwili nie ma już problemu z edycją M-pega, w związku z pojawieniem sie nowego systemu HDV,wszystkie firmy wypuszczajace soft edycyjny uwzględniają obróbkę tego formatu w swoich produktach.Co do ceny z HDD to sie też zgadzam,mimo wszystko jest to nowość i niestety widac to po cenach,jest różnica,pytanie czy warto troche przepłacić???-zostawiam to bez odpowiedzi.Co do samego nosnika zapisującego,to jak niedawno pisałem,taśma która nie jednokrotnie ma "dziury magnetyczne"czesto ulega załamaniom,delikatny mechanizm prowadzący,z rolkami dociskającymi,ma sie ni jak do pozbawionego tych wad dysku,a i dyski też długo nie zagrzeją miejsca,juz w kolejce czekają pamięci stałe.pozdrawiam Mateusz.

środa, 25 kwietnia 2007, 20:53
Moderator
Moderator

Jakość nie ma nic wspólnego z HDD...

Niestety nawet teoria mówi co innego - kompresja do mpeg2 jest bardziej stratna niż do DV, szczególnie jak się zdarzy drugie przeliczenie. Poza tym pozostaje praktyka. Ta paskudna praktyka twierdzi bezczelnie ze jakość obrazu z kamer zapisujących na HDD jest słabsza i za nic nie chce być taka sama jak w (porównywalnej pozostałymi parametrami), kamerze miniDV. Można zawsze praktyce zarzucić że się myli, to prawda, ale... :wink: .
pozdrawiam

czwartek, 26 kwietnia 2007, 08:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Warto również pamiętać, że standard MPEG2 nie bardzo nadaje się do edycji i to nie dlatego, iż programy montażowe są dostosowane mniej lub bardziej, wynika to raczej ze specyfiki strumienia MPEG2, a w zasadzie istnienia kompresji międzyklatkowej.
Zatem format MPEG2 jest formatem dystrybucyjnym, a nie edycyjnym i tak należy go traktować.
Pewnie, można drwić z teorii, za nic mieć praktykę, parafrazujac - "do budowy domu użyć gipsu, a nie zaprawy" itd, itp.
Proszę nie odnieść wrażenia, że jestem przeciwnikiem kamer HD, DVD, jednak warto przed zakupem odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytanie: Po co mi kamera? Co będę robił z nagranym materiałem, itd.
Powodzenia.

czwartek, 26 kwietnia 2007, 13:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A ja sobie sprezntowałem do mojej Z1 dysk Focus i jest miodzio:)

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

czwartek, 26 kwietnia 2007, 22:27
Nowy
Nowy

Witam, odswieze troche ten temat bo mam nagla sytuacje. Otoz chce kupic do spolki z ojcem kamerke do ok 1500zl (moze troche wiecej ale nie wiele). No i mamy dylemat ...
Moje wymagania (ojciec sie na tym nie zna :)):
-latwa edycja obrazu i zgrywanie do kompa(myslalem o HDD i edycji mpega, ale widze ze pozytywne opinie sa na rzecz DV, niestety wogole nie znam tego formatu)
- ostry i wyrazny obraz !
- w miare dlugi czas nagrywania (min. 1h30min na nosniku i tak z 3h na 1 baterii)
- dobra optyka i stabilizator (mam lumixa fz20 i Mega O.I.S. robi swoje :P )
- dobrze by bylo z formatem 16:9
- dosc dobry zoom (ok. 15x)

Warunki uzytkowania: raczej do celow prywatnych (imprezki, rodzinne wypady), od czasu do czasu zabiore ja na rajd :)

Teraz tak, jak wspomnialem chcialbym HDD, ale uwaga mam mozliwosc jeszcze przez tydzien kupic sprzet w stanach przez kuzyna (srednio 3-4 stowki taniej) i teraz nie wiem jak jest ze sprzetem sprowadzonym.. jaki bedzie format (PAL czy NTSC), jak z ladowaniem, nie mam pojecia, na ebay'u sa troche inne modele np. u nas jest sony dcr sr32 i 52 a tam sr 42 i 62. Co polecacie bardziej najtanszy model (sredni sprowadzony) z HDD czy jakis wypasny z miniDV ??

P.S. prosilbym o w miare szybka odpowiedz. POZDRO.
P.S.2 jak mi sie jeszcze cos przypomni to dopisze.

=============
Edit: bylem w sklepie rtv i dopisuje swieze wiesci.
Powiedzmy ze powyzsza kwota byla nie zweryfikowana z rzeczywistoscia :) podwyzszam ja do okolo 2000. Ponizej kilka modeli ktore mnie interesuja, powiedzcie ktory lepszy:
- z HDD: JVC GZMG130US, Panas SDR-H18,
- z miniDV: Panas PV-GS320, Sony DCR-HC48,
Inne sugestie mile widziane. Chodzi mi glownie o funkcjonalnosc, ale martwi mnie np brak oswietlenia w nowszych modelach chocby nawet panasonica. Sony znow ma ciekawa opcje nagrywania w nocy. Przeczytalem sporo watkow na forum dotyczacych kamerek i juz naprawde nie mam pojecia ktora bedzie odpowiednia... czekam na wasze opinie.

wtorek, 8 maja 2007, 02:04
Nowy
Nowy

Mam aparat cyfrowy Panasonica DMC-FX8 i kilka razy krecilem nim filmiki,i musze przyznac ze na moim 36' TV wygladaja zaskakujaco dobrze.wiec chyba Obiektyw Leica Dicomar jest dobrym sprzetem,a kamery panasonica takowy obiektyw tez maja.
Posiadam nagrywarke dvd z HDD panasonica i uwazam HDD za niesamowite udogodnienie.same nagrywarki dvd,bez hdd,to cos do du**-ile mozna kupic plyt.z hdd wykasujesz,kiedy ci sie podoba.ja-moze sie nie znam-kasety DV porownuje do kaset VHS,kamery z dvd to tez nic dobrego,w HDD widze przyszlosc(choc pewnie niedlugo pamieci flash wejda tez do tego segmentu sprzetu). i chyba typowy filmowiec amator wybierze hdd,kiedy te kamery stanieja.

3GP XXX NA KOMÓRKĘ
http://xxx4yourmobile.blogspot.com

NAJNOWSZE MP3
http://best-mp3s.blogspot.com/

środa, 9 maja 2007, 11:20
Nowy
Nowy

Ja kupowalem kamerke z hdd tylko dlatego, ze jak widze na allegro te wszystkie kamery na kasetki z ktorych 50% jest rozwalona, to odrazu zaczelem sie interesowac kupnem hdd. Oczywiscie ze hdd tez sie psuja ale nie az tak czesto jak delikatne mechanizmy miniDV.

środa, 9 maja 2007, 12:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona