Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 14:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Kamera miniDV do ok 1000zł? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera miniDV do ok 1000zł?
Dzień dobry wszystkim!
Zacznę do tego, że zostaem przywołany tutaj przez użytkowników frazpc, których serdecznie pozdrawiam.
Chciałby zapytać o radę. Poszukuję kamerę miniDV w dość niskiej cenie. Ale wiem, że zbyt niska to jakość nie lepsza więc takie za 600zł niestety odpadają ;).
Przeznaczenie kamery: "do domowego użytku", nagrań z wakacji, z przyjaciółmi, w domu itp.
Zależy mi na takiej, która nie będzie miała najgorszej jakości, w zamkniętych pomieszczeniach i nienaturalnym świetle by równie dobrze nagrywała, także w ruchu i pod słońce. Dodatkowe efekty jak sepia mirror itd itp nie obchodzą mnie wcale, gdyż obróbkę i tak wolę dokonać na komputerze. Mam możliwość zakupienia w Polsce jak i Niemczech.
Toteż podam propozycję jakie sam znalazłem w internecie - oczywiście nie muszą się państwo doń dostosowywać jeśli kategorycznie odpadają:

http://www.agito.pl/product/38311?cid=805 zamiast xxxxx <- a g i t o

http://www.redcoon.de/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B124027/cid/2001/refId/idealo/

http://www.foto-erhardt.de/sony-camcorder-ccdtrv-270-digital-p-4972.html?osCsid=b998cbb47ef5b43052f4dbe06129febe

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320100963540&category=28899

Z góry za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuję.

P.s. Mam nadzieję że nie powielam tematu i wystarczająco ku temu go zindywidualizowałem ;).
P.s. Za wszelkie niezgodności i cokolwiek co "złe" przepraszam :P

Z poważaniem,
Deffi

piątek, 13 kwietnia 2007, 14:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Podejrzewam, że w wymienionym przez Ciebie pułapie cenowym, kamery wszystkich producentów będą oferowały podobną jakość obrazu.
Osobiście zainteresowałbym się nowymi modelami Canona. W`kwocie 1039zł możesz nabyć kamerę która posiada tryb panoramiczny.
http://cyfrowe.pl/

Pozdrawiam.

piątek, 13 kwietnia 2007, 21:38
Nowy
Nowy

Porównałem z innymi propozycjami, które niedawno przerabiałem, tj.
1. Panasonic NV-GS27
2. Panasonic NV-GS60
3. Sony DCR HC37
4. Sony DCR HC27
5. Canon MD110
6. Canon MV790
(ewentualnie Panasonic NV-GS80 lub Canon MD101)
I korzystałem przy tym m. in ze strony:
http://manager.money.pl/hitech/kamery_cyfrowe/porownywarka,kamer,cyfrowych,porownaj,5212.html
I zastanawia mnie to oto zestawienie:
Stabilizator obrazu: dla Panasonic NV-GS60 "TAK, SIS", Canon MD110 "TAK, elektroniczny", Sony DCR - HC37E "Super SteadyShot".
Jaka ejst między nimi różnica, i który stabilizator przy tym efektywniejeszy?
Sony sądzę, że odpada ze względu na inne gabaryty.
Panasonic zaś przebija Canona, jak sądze, matrycą (Panasonic 1/6 cala 3CCD, gdy Canon 1/6 cala CCD).
Zaś jeśli chodzi o stronę, którą wcześniej podałem to odnajduję taką oto informację:

Kod:
Nastawy ekspozycji:
PANASONIC migawka: 1/50-1/8000 sek.
CANON migawka 1/6-1/2000 sek., Tryby ekspozycji: Łatwy, Program, Portret, Sport, Noc, Śnieg, Plaża, Zachód słońca, Oświetlenie punktowe, Sztuczne ognie

Czy wedle tego Panasonic nie posiada żadnych trybów ?(!) Bo mam wątpliwości co do tego, przeoczenie?

Jeszcze raz dziękuję Ci za odpowiedź.
Z niecierpliwością czekam na kolejne posty :)

sobota, 14 kwietnia 2007, 12:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z wymienionych przez Ciebie kamer polecam Panasonic NV GS 80, cechuje ją tryb 16:9, oraz stabilizacja optyczna, tak jak w kamerach z wyższej ligi. GS 60 posiada elektroniczną, podobnie jak Canon czy Sony, producenci różnie to nazywają. Model GS 27, to stary produkt z poprzedniej serii i nie polecam go. Wymienione modele Sony są nowe, ale o ile mi wiadomo nie posiadają trybu panoramicznego. Do dobrych cech Panasonic można dodać jeszcze funkcję antywiatr, która jest bardzo przydatna, oraz dwuletnią gwarancję. Nie wiem jak Canon,Sony jeden rok.
Pozdrawiam.

sobota, 14 kwietnia 2007, 18:03
Nowy
Nowy

Serdecznie Ci dziękuję za tę odpowiedź. Była duża podpowiedzią.
W takim razie teraz opieram się między:
Panasonic NV-GS80 / NV-GS60
Sony DCR HC37
(chyba, że ktoś ma inną propozycję)

ale panasonic ma matrycę 3CCD zaś sony chyba CCD co jest przewagą panasonica? czy dobrze rozumuję?
Zaś Sony to większy zoom.

Do tego jak z bateriami?

No i wciąż mnie interesuje czy Panasonic posiada tak jak Sony.
I jak wychodzą w zamkniętych pomieszczeniach czy w ruchu?

niedziela, 15 kwietnia 2007, 00:32
Bywalec
Bywalec

Matryce 3CCD są w modelach: GS180, GS230 (niestety SIS), oraz w GS280, GS320 (OIS). Te jednak trochę odbiegają cenowo od założonego pułapu. Pomimo tego chyba zdecydowałbym się na tego GS80. Stabilizacja optyczna sporo daje.
Co do zoom-a, to ten w Panasonic-u jest wystarczająco duży, by nie dało się oglądać materiału nakręconego z ręki. (chyba, że będziesz używał statywu)

niedziela, 15 kwietnia 2007, 00:48
Nowy
Nowy

rcz napisał(a):
Panasonic GS80 nie ma matrycy 3CCD.

Niestety opierałem się na stronie TEJ
Jeżeli się nie mylisz to wprowadziła mnie w błąd. Dzięki za sprostowanie ;).
A wie ktoś jak z nagrywaniem w pomieszczeniach, pod słońce itd itp?

A może ktoś poleca coś innego?

niedziela, 15 kwietnia 2007, 01:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak jak napisał kolega, matryce 3ccd posiadają modele wyższe 280, 320, 500.
Odnośnie nagrywania w pomieszczeniach przy sałabym oświetleniu, wszystkie wymienione przez Ciebie kamery będą zachowywać się podobnie. Ze względu na małą matrycę 1/6 cala nie należy spodziewać się rewelacji, pojawiają się szumy, ale są one akceptowalne do amatorskich zastosowań.
Pozdrawiam.

niedziela, 15 kwietnia 2007, 07:00
Nowy
Nowy

Witam, mam mozliwosc kupienia kamery NV-GS80 za 900złk, stała u znajomego w sklepie na wystawie. Praktycznie nówka nigdy nie uzywana, ale daje mi tylko 3 misieczna gwarancje rozruchowa.. i teraz mam dylemat, czy kupic ta czy dolozyc 200zł i miec gwarancje?

ps. pytanie z innej pólki, kamery maja rózne tryby nocnej pracy, np wiem ze jedne z lampa na podczerwien, kozystalem kiedys z takiej i wiem jak to dziala, ta zas np ma color night view, który tryb jest lepszy? czym one sie róznia?

sobota, 21 kwietnia 2007, 12:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Panasonic posiada dwuletnią gwarancję, lepiej dołożyć dwieście zł.

sobota, 21 kwietnia 2007, 13:29
Nowy
Nowy

Marek, zanim kupisz polecam jeszcze zajrzeć na CENEO i SKĄPCA .
A wszystkim dziękuję za pomoc i chyba zdecyduję się na Panasonic nv-gs80 w następnym miesiącu ;).
pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję :)!

sobota, 21 kwietnia 2007, 19:37
Nowy
Nowy

dziś chciałem kupić sobie Panasonica NV-GS80 (oczywiście po przeczytaniu wielu opinii z forum :D ) wszystko było ok do czasu gdy nie zobaczyłem, że w jednych sklepach ta kamera ma oznaczenia PANASONIC NV-GS80EP-S a w innych PANASONIC NV-GS80.
Czy może mi ktoś powiedzieć na czym polega ta różnica??

Uznałem, że moje pytanie zalicza się do tego tematu przez co nie zakładałem nowego wątku ;).
Pozdrawiam Mały

poniedziałek, 7 maja 2007, 23:08
Nowy
Nowy

oznaczenia, o których mówisz, typu EP-s oznaczają język zaprogramowany w kamerze. (e-english, p-polish)

wtorek, 3 lipca 2007, 02:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]