Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 12:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 PANASONIC NV-GS180 czy np. SONY DCR-HC46E 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PANASONIC NV-GS180 czy np. SONY DCR-HC46E
Witam.
Jestem nowy i zamierzam kupić kamerę do filmowania wycieczek, jakiś imprez rodzinnych wypadów itp. Przejrzałem to forum i prawie jestem zdecydowany na Panasonica. Jednak podaje się jego minusy również m.in. elektroniczny stabilizator, format 16:9, filmowanie w ciemnych pomieszczeniach. Zdjęcia mnie nie interesują bo do tego mam aparat. Zastanawia mnie więc czy zdecydować się na kamerę z 3CCD z elektr. stabilizatorem czy może lepiej z CCD i optycznym stabilizatorem jak Sony podany w temacie. A może polecicie mi jeszcze coś innego. Dopiszę jeszcze, że na zakup chcę przeznaczyć 1600-1800zl.
Bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki i uwagi.
Pozdrawiam

wtorek, 17 kwietnia 2007, 11:18
Moderator
Moderator

Post Re: PANASONIC NV-GS180 czy np. SONY DCR-HC46E
malky napisał(a):
Przejrzałem to forum i prawie jestem zdecydowany na Panasonica.

Generalnie słusznie. Prawdziwym rywalem dla tej kamery jest dopiero SONY DCR-HC96E, która przewyższa ten model Panasonica we wszystkim właściwie, oprócz może jakości obrazu przy dobrym świetle. SONY DCR-HC46E ma lepszą tylko stabilizacje obrazu, (mimo ze też elektroniczną), a pozostałe parametry ma gorsze.

wtorek, 17 kwietnia 2007, 11:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dołożysz 100,- i kupisz Panasonica GS-320, który ma już stabilizator optyczny. :wink:

wtorek, 17 kwietnia 2007, 16:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dołożysz 100,- i kupisz Panasonica GS-320, który ma już stabilizator optyczny.

I z tym bym się zgodził, ponieważ stabilizator elektroniczny w Panasonicu 180 (i nie tylko w tym modelu Panasonica) niemal w ogóle nie działa, zaryzykuję nawet stwierdzeniem, że na pewno nie widać efektu działania tego stabilizatora. Testowałem ciutkę ten model (180) - kolory OK, stabilizacja absolutnie nie :(
Wprawdzie modelu 320 nie trzymałem nawet w dłoniach, ale miałem kilka dni w domu model 280 - jest naprawdę OK, a model 320 to tak jakby okrojony następca właśnie modelu 280.

wtorek, 17 kwietnia 2007, 17:30
Nowy
Nowy

No właśnie wszystko zależy od tego ile naprawdę będzie trzeba dołożyć do tej GS-280 lub GS-320 bo ceny są różne a do kupna przez internet jestem jakoś nieprzekonany ale kto wie. No i pytanko czy różnica cen między nimi jest adekwatna do tego co one mi oferują czyli w skrócie czy warto dołożyć:) Bo rozumiem z Waszych wypowiedzi,że w tej kategorii cenowej to zdecydowanie Panasonic.
Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasowe opinie.

środa, 18 kwietnia 2007, 08:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeszcze raz napiszę, będziesz mocno zawiedziony działaniem elektronicznego stabilizatora w modelu "180". No chyba, że lubisz delirium na ekranie telewizora. Ja nie kupiłbym tej kamery.

środa, 18 kwietnia 2007, 13:22
Nowy
Nowy

No więc jaką kamerę byś mi doradził w cenie do 1800 skoro uważasz, że sam byś tej nie kupił i że będę zawiedziony jej stabilizatorem. Podczas gdy wspomniany GS-320 i GS-280 będą znacznie droższe. Jestem otwarty na rady i propozycje. Może inni też podzielą się swoimi opiniami:)

środa, 18 kwietnia 2007, 14:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ofert należy poszukać na http://www.skapiec.pl

środa, 18 kwietnia 2007, 16:49
Bywalec
Bywalec

sam mam zamiar kupic gs320 kosztuje 1950-2050 zł ale i tak bede musiał wydac 2500 zł a to dlatego ze bede musiał dokupic troche akcesori,statyw,baterie,torbe,kasety itp... pamiętaj o tym. jezeli chcesz kupic kamere z 1800 zł to musisz wiedziec ze z 200-300 zł na akcesoria musisz miec które pozwolą Ci jako tako kamerować :) a co do gs180 to lepiej dozpieraj pare stów i kup gs320 naprawde !! bo obiektyw leica dicomar i optyczny stabilizator daja wiele !!

pozdro

środa, 18 kwietnia 2007, 23:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
1909zł RTV Expert. Naprawdę polecam popatrzeć na ceny w skąpcu, ponieważ kwota 1950, występuje dopiero na dziesiątej pozycji.

czwartek, 19 kwietnia 2007, 08:30
Nowy
Nowy

Witam. No więc jak kolega wcześniej zauważył trzeba też pomyśleć o dodatkowych akcesoriach (akumulator, torba, taśmy). Co za tym idzie cena rośnie a różnica miedzy GS-180 a GS-320 to +-400zl. Dlatego więc chyba zdecyduję się na GS-180. Najgorsze jest to, że nie mogę nigdzie porównać sobie obrazu i tej stabilizacji. W moim mieście jest tylko w jednym sklepie i jeszcze rozładowana:(Czy naprawdę jest taka tragedia z tą stabilizacją bo w różnych opiniach raczej wszyscy zachwalali GS-180 i nikt nie narzekał na stabilizację. Powiem szczerze, że mam dylemat i to wielki, i nie chciał bym później żałować podjętej decyzji.
No i mam jeszcze jedno pytanie. Na aukcjach internetowych widziałem akumulatorki oryginalne za 280zl i inne za 70-100zl. Czy lepiej dołożyć i kupić oryginał czy kupić tańszy i nie będzie różnicy. Co mi radzicie??
Dzięki za pomoc:)

piątek, 4 maja 2007, 09:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeżeli masz odpowiednią kwotę kup GS320 i nie zawracaj sobie głowy GS180. Logiczne, że musisz dokupić taśmy bo jakże inaczej filmować. Co do akumulatorów to ludzie chwalą sobie zamienniki Premim Gold w kwocie ok. 50zł, do kupienia na http://www.eltec.alpha.pl/
Obraz pomiędzy dwoma wymienionymi modelami podobno jest porównywalny, ale stabilizacja stanowi ogromną różnicę. Bardzo dużo osób na forach narzeka na kiepską stabilizacjię w GS 180.

piątek, 4 maja 2007, 12:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bardzo dużo osób na forach narzeka na kiepską stabilizację w GS 180.

Ażeby nie kłapać po próżnicy. Dwie kamery:

- Panasonic 180 - stabilizator elektroniczny
http://rapidshare.com/files/29498213/Pa ... 0.avi.html

- Sony HC-40e (model ponad 3-letni) - stabilizator także elektroniczny
http://rapidshare.com/files/29501362/So ... e.avi.html

Filmowanie za każdym razem dokładnie z tego samego miejsca, za każdym razem kamera w rękach operatora (bez statywu). Kamera Sony naprawdę nie była na statywie (to małe wyjaśnienie dla fanów Panasonica 180). Panasonic ma na pewno lepsze kolory, ale ta stabilizacja :(

Nagrywałem małą szkolną, śmieszną imprezę na dwie amatorskie kamery: Sony HC-40e oraz Panasonic 280. I stabilizacja właśnie tych dwóch modeli jest porównywalna. Tak, że mogę dla amatora dwieście osiemdziesiątkę polecić, ale absolutnie nie sto osiemdziesiątkę.

A co do zamienników akumulatorów. Nie kupuj tzw. oryginalnych. Kup zamiennik - cena o wiele niższa, a często okazuje się, że bebechy ma te same, co oryginalny, tylko napisy (logo) inne. Ponad dwa lata temu kupiłem (w wyżej wymienionej firmie Eltec) do swojej kamerki zamiennik za około 100 zł, a oryginał Sony kosztował 630 zł. Nie narzekam, sprawuje się do tej pory OK. I kupę kasy w portfelu zostało.

piątek, 4 maja 2007, 21:49
Moderator
Moderator

Cytuj:
Co do akumulatorów to ludzie chwalą sobie zamienniki Premim Gold w kwocie ok. 50zł, do kupienia na http://www.eltec.alpha.pl/

chciałbym podziękować skorzystałem z twojej rady już mi baterię przysłali . dzięki twojej radzie zaoszczędziłem sporo kasy :lol: i jaka pojemność bateri :lol:

a co do kamery panasonica to polecam kręcić na automacie i co najważniejsze używać joystyka . na manualu ma ona dziwne zachowania z ostrością przy bardzo słabym świetle lub oświetlenie energooszczędnym .
kamerę NV-GS 280 uważam za najlepszą dla wymagającego amatora za taką cenę :lol: na manualne ustawienia przechodzę tylko wtedy kiedy wiem co chcę i jak kamera mi to wykona no i oczywiście jeśli w razie problemu mam możliwość powtórzyć ujęcie :oops:

poniedziałek, 14 maja 2007, 21:31
Nowy
Nowy

Dziękuję za wszystkie opinie i pomocne rady. Dzięki nim po zastanowieniu postanowiłem zakupić kamerkę GS-320. Mam tylko jedno pytanko na koniec. Czy tylko akumulator CGA-DU 21 3000 mAh pasuje do tej kamery i jak długo pozwala kręcić. Bo myślę o może jeszcze czymś większym by dłużej trzymało ale nie wiem czy inne akumulatorki będą pasować. W opisie akumulatorków nigdzie nie jest wspomniane GS-320 a słabiutko się jeszcze orientuję w tym temacie.
Dzięki za wskazówki
Pozdrawiam

wtorek, 22 maja 2007, 12:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]