Teraz jest czwartek, 18 października 2018, 11:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 kamera za ok. 4000-5000 zl - canon hv20 ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kamera za ok. 4000-5000 zl - canon hv20 ?
Witam :)

Po kilku latach przerwy wracam do filmowania. Moja poprzednia kamera to była vx2000 której się pozbyłem dawno temu. Rozglądam się za czymś co można by kupić i moją uwagę zwróciły dwie kamery : HV20 canona oraz jvc hd7.

Ta druga odpadła bo

- wyczytałem setki opinii zza granicy, że często tą kamerę się dostaje z uszkodzonym systemem stabilizacji obrazu
- pomimo tego że oferuje full hd, ma super optykę itd. tandetniej wykonany hv20 zjada ją na śniadanie i nagrywa w trybie 24 klatek co daje efekt bardzo dobrego, kinowego obrazu

Mam pytanie : co sądzicie o tym wyborze tzn hv20. Jeszcze jedno : używam do montazu karty studio dv i oprogramowania pinacle do którego się bardzo przyzwyczaiłem. Jak to wygląda jesli chodzi o kamery HD, czy one mają w ogole wyjscie firewire? Jak ja będę zrzucał materiał czy to będzie tak samo jak przy kamerach DV??? Moim docelowym formatem jest na ogół płyta DVD lub CD i pliki AVI.

pozdrawiam

Maciek

poniedziałek, 4 czerwca 2007, 01:36
Nowy
Nowy

Przyłączę się do pytania kolegi odnośnie kamerki HV 20 i dodam tylko że ja z kolei rozważam opcję Canon HV20 vs Panasonic NV-GS500.

Prosiłbym o opinie i o ewentualne krótkie sekwencje wideo z obu kamer, albo chociaż o linki jakiś stron na których można to zobaczyć.

Dzięki z góry i pozdrawiam!

środa, 4 lipca 2007, 00:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
GS 500 to bardzo dobra kamera ale nie ma porównania do HV 20. Tą drugą można zestawić bardziej z Sony HC 7E. Bezpośrenie porównanie obu modeli można przeprowadzić na http://www.cyfrowe.pl/ Więcej informacji na temat kamer HD można zasięgnąć od użytkowników na forum poświęconym HDTV.

Pozdrawiam.

środa, 4 lipca 2007, 10:07
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Napisz co chcesz wiecej wiedziec o HV20 (posiadam).

Tez mialem taki dylemat jak ja kupowalem czy jeszcze pozostac przy DV czy juz HD i wybor padl na to drugie z tego wzgledu na:
- mozliwosci dolozenia dodatkowych akcesoriow jak lampa, zewn. mikrofon
- w miare przyzwoity tryb manual: glownie volume, przeslona, migawka
- optyczny stabilizator
- tryb true progressive 25p
- no i na koncu ze jest juz to HD kamera, oczywiscie w DV mozna tez filmowac ale nalezy pocwiczyc nastawy manualne (szerszy temat do rozmow)

oczywiscie sa tez wady:
- jak filmujesz nie mozesz zmienic balansu bieli (rowniez programy balansu bieli zaprogramowane przez producenta) - IMO najwieksza bolaczka tej kamery. Musisz wylaczyc nagrywanie, zmienic WB na taki jaki chcesz i filmujesz dalej.
Oczywiscie kamera posiada AutoWB ale jak to automat nie dziala on wlasciwie w wiekszosci przypadkow zmiany pozycji filmujacego - dwor/dom
- przydalby sie manual GAIN (GS500 to ma)
- przydalby sie pierscien do ostrosci zamiast malego "bibdzia" :-)

IMO Odnioslem wrazenie ze filmujac w pomieszczeniu kamera niewlasciwie naswietla plan pierwszy (czyt filmowana osobe) co w rezultacie daje zbyt ciemny obraz.
Bynajmniej taka moja opinia bo moja druga kamera a jest nia Sony HC42 - DV miala z kolei tendencje do przepalania bieli w nasloneczniony dzien, za to w pomieszczeniach dobrze robila nastawy i obraz byl wlasciwy.
W HV20 recznie podbijam o 2 dzialki expozycje (o ile warunki w pokoju na to pozwalaja) ew wlanczam tzw Backlight mimo iz nie filmuje pod swiatlo.
Odnoscie jeszcze filmowania pod swiatlo taka sama sytuacja - z wlaczona fukncja Backlight niedoswietla tyle co Sony wynikiem czego sa nadal za ciemne postacie (twarze)

Prosze moje uwagi nie brac do konca jako wyznacznik jakosci kamery HV20 poniewaz sa to moje uwagi i spostrzezenia ktore sa dla mnie priorytetowe. Wyznacznikiem jakosci kamery dla mnie nie jest jakosc obrazu jest suma wielu czynnikow m.in prostota operowania ewentualnie przyzwyczajenie przyjdzie z czasem ale to zauwazylem na pierwszy rzut oka roznice w stosunku do HC42 ktora uzywalem niecale 2lata.

Nie mialem nigdy w rekach GS400/500 ale z opisow i wrazen uzytkownikow wnioskuje ze obsluga Panasa bylaby zblizona bardziej do Canon'a nizeli do Sony :)

Czy HV20 jest godna uwagi?
Oczywiscie dla niewymagajacego amatora (nie twierdze ze nie jestem amatorem lecz mam okreslone wymagania) to najlepsza kamera do 4000zl

Czy HC7 bralem pod uwage?
Nie. Poniewaz Sony ma chora strategie co do akcesoriow - niestandardowa stopka - za to pewnie baterie duzo pojemniejsze od Canon'a ale cenowo drozsza :-) etc. etc.

Nie mialem HC7 w rekach ale pewnie obsluge szybciej bym przyswoil z racji tego ze to Sony - takie samo drzewo menu jak w mojej HC42 i panel dotykowy - a twuuj :-)

Czekam na konkretne pytania odnosnie HV20.

sobota, 7 lipca 2007, 20:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnie 2 miesiące zastanawiałem się nad kamerką (właśnie do 4 tys. zł).
Kryteria: tylko HD i tylko na taśmę.
wybór był więc skromny: HC3, HC5, HV10, HV20.
(Długo szukałem HC1 , ale dostanie nowej jest niewykonalne).
Wybrałem HC3 (też już ją trudno dostać). Parametry kamer są niemal identyczne, więc podstawowym argumentem stała się solidność konstrukcji. Przy HC3 pozostałe niestety sprawiają wrażenie plastiowych zabawek.

niedziela, 8 lipca 2007, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dla zainteresowanych, w trójmiejskim Electro World, HC1, jest w ofercie za 3999zł. Nadmieniam, że nie jest to żadna promocja, cena wynika z chęci wyprzedaży modelu.

niedziela, 8 lipca 2007, 15:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla zainteresowanych, w trójmiejskim Electro World, HC1, jest w ofercie za 3999zł. Nadmieniam, że nie jest to żadna promocja, cena wynika z chęci wyprzedaży modelu.

No to właśnie mnie załamałeś. Ale i tak jestem b. zadowolony z HC3 .
pozdrawiam!

środa, 11 lipca 2007, 10:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Napewno nie masz czego żałować... Ale, wczoraj wyrażając chęć zakupu, próbowałem coś z tej ceny urwać i okazało się, że spuszczą jeszcze dwie stówki. Jeżeli ktoś z trójmiasta ma oko na ten model w EW, to proponuję negocjować.
Pozdrawiam.

środa, 11 lipca 2007, 15:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]