Teraz jest sobota, 20 października 2018, 16:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaka kamera za 1900zł (lub więcej) z twardym dyskiem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaka kamera za 1900zł (lub więcej) z twardym dyskiem
Witam. Już wcześniej założyłem podobny temat
kamera ok. 1000
z tymże zmieniły się moje wymagania i nazbierałem więcej pieniędzy.
Dla przypomnienia powiem, że chce nakręcić film deskorolkowy, fish-eye nie jest konieczny. Zależy mi na dobrej jakości i stabilnym obrazie. Do wydania mam 1900, ale jeśli bedzie to konieczne to wyciągne odrobine więcej pieniędzy. Jakie kamery proponujecie ?

Ostatnio edytowano wtorek, 26 czerwca 2007, 13:04 przez Yakumo, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 25 czerwca 2007, 20:18
Moderator
Moderator

Podejrzewam że będzie Cię ciągnęło do "wyczynów" z kamerą na deskorolce - więc twardy dysk odpada. Proponuję Panasonica NV GS 80, lub 320 w zależności od kasy. Te kamery się różnią znacznie jakością obrazu, ale mają optyczną stabilizację. Nie załatwia ona wszystkiego, ale zawsze...

poniedziałek, 25 czerwca 2007, 21:09
Nowy
Nowy

Co to to nie. Na twardy dysk jestem zdecydowany. Na desce trzymając kamere nie zamierzam robić nic prócz odpychania się. A dysk sie przyda bardziej niż kasety, bo w tym sporcie prób może być całe mnóstwo. Tak więc prosiłbym jednak o wskazanie dobrej kamery z twardym dyskiem :wink:

poniedziałek, 25 czerwca 2007, 22:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dobra kamera do tego typu sportów to sprzęt z optyczną stabilizacją obrazu, tak jak napisał kolega powyżej. Za kwotę jaką posiadasz nie kupisz dobrej kamery z twardym dyskiem, ale możesz nabyć dobrą kamerę miniDV, modele wytypował również, ze wskazaniem na ten drugi. Natomiast kamery HDD w przedziale cenowym do dwóch tys. zł oferują podobny poziom, wybierz tą która bardziej Ci się podoba i lepiej leży w ręku. Dobra kamera SD HDD to Sony SR 290 pierwsza z optyczną stabilizacją, ale za kwotę powyżej trzech tys., nie oferuje niestety jakości obrazu uzyskanego z Panasonica GS 320 za 1,9 tys. Godne polecenia amatorskie kamery HDD ale już HD, to kwota ok. 5 tys. zł.
Pozdrawiam.

wtorek, 26 czerwca 2007, 11:02
Nowy
Nowy

Zniechęcają mnie te kasety, bo to bardzo niewygodna i nieopłacalna sprawa.
Udało mi sie powiększyć mój budżet do 1900zł. Jeszcze się upre przy twardych dyskach. Co myślicie o tej kamerze ?
JVC everio gz-mg155

wtorek, 26 czerwca 2007, 13:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Pierwsza sensowna Everio to, GZ 255, cechuje ją jasny obiektyw f/1,2, oraz większy od pozostałych z tej serii przetwornik wielkości 1/3.9"
Używanie kaset może i dla Ciebie jest nieopłacalne, ale dla kogoś kto ceni sobie jakość nagranego materiału, miniDV to najlepszy jak na razie wybór.

Na stronie http://www.cyfrowe.pl możesz dokonać porównania interesujących Ciebie kamer, popatrz na Sony vs JVC.

wtorek, 26 czerwca 2007, 13:43
Moderator
Moderator

Zniechęcają mnie te kasety, bo to bardzo niewygodna i nieopłacalna sprawa.

Co do wygody nie dyskutuję, chociaż ja nie narzekam :D . Nie zgodzę się z Tobą jednak co do kosztów. Z uwagi na niepewną trwałość płytek DVD, posiadacz kamery miniDV może archiwizować swoje ważniejsze filmy na taśmie kasetki - 15 zł sztuka, (lub taniej) - w doskonałej jakości DV. Posiadacz kamery z HDD może użyć do tego celu dysku twardego, ale w jakości bardziej stratnego mpeg2 (ten od miniDV też to może zrobić). Przy mniej ważnych filmach - płytka DVD - kosztuje ich tyle samo. Gdzie tu widzisz nieopłacalność?

wtorek, 26 czerwca 2007, 14:33
Stały bywalec
Stały bywalec

To samo co koledzy powyzej NIE dla twardych dysków, wiem ze wygoda ale mini dv to jest mini dv jakosc płyty dvd to jest tak ze kupisz jakas lepsza zeby ci sie nie zepsuła musiał bys robic najlepiej po dwie kopie z uwagi ze jak komus pozyczysz albo sie rozleci to juz masz zonk.Zrzut materiału z kamery to materiał 1godzina koło 20gb au ciebie miesci sie pewnie 4,5 gb bo kompresja swoje robi.

Wiec filmuj rozwaznie to unikniesz marnowania tasmy ale prawda jest taka ze sie przyzywczaisz na poczatku filmowałem materiał na materiał teraz to tylko nowiutkie tasmy z uwagi na czysty materiał bez dropów itp.akcji.

Hmm co do kamery to jak koledzy ktorys z panasoniców wez juz na raty ktorego z 3CCD OD modelu NV-GS320 w gore teraz to opłacalne ceny koło 2,300 obiektyw równiez jasny.
i dzieki potrójnemu przetwornikowi obraz bedziesz miał zyleta bez porównania do DVD.
kamerki DVD i hdd zostaw dla wycieczkowiczów:D
Potem to juz tylko zapragniesz miec panasonica HD albo sony VX or HD

wtorek, 26 czerwca 2007, 18:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesteś w terenie, dysk się skończył. I co robisz? Musisz wrócić do domu i zgrać materiał, nie ma innej opcji. Do kamery mDV wkładasz nową taśmę i jedziesz dalej, taśmy, nawet jakbyś nie miał ze sobą zapasowej, są tanie i bardzo łatwo dostępne.

wtorek, 26 czerwca 2007, 22:10
Nowy
Nowy

ale lepiej biegac do domu i zgrywac filmik niz caly czas biegac po serwisach w celu naprawienia glowicy czy innych pierdól:)

środa, 27 czerwca 2007, 15:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Naprawa głowicy? Nie spotkałem się. Tor przesuwu taśmy owszem, ale po pięciu latach intensywnej eksploatacji, śluby, chrzciny.
Zapewne dla kolegi to nowość, że dyski twarde bardzo często ulegają uszkodzeniom, a tego typu kamery są dużo bardziej podatne na awarię niż te na taśmę.

środa, 27 czerwca 2007, 17:39
Moderator
Moderator

...

Wydaje mi się że co byśmy nie napisali...
pozdrawiam

środa, 27 czerwca 2007, 18:00
Nowy
Nowy

czyli choćby nie wiem co, mam wybrać kamere mini dv. Ok.
Teraz jakbyście mogli rzucić paroma dobrymi waszym zdaniem kamerami do 1900 :)

czwartek, 28 czerwca 2007, 21:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Za wymienioną przez Ciebie kwotę Panasonic GS 320, optyczna stabilizacja, 3 x 1/6" CCD, oraz minimalnie droższa, równie dobra Sony HC 96E, jeden, ale duży przetwornik 1/3", stabilizacja elektroniczna. Odnośnie wymienionych kamer dużo już napisano na tym forum, wystarczy poszukać.
Warto też zainteresować się na początek niedrogą kamerą Panasonic GS 80, jeden przetwornik 1/6", ale optyczny stabilizator obrazu. Efekt zapisanego materiału z tej kamery napewno będzie dużo lepszy niż ten z kamer HDD w przedziale cenowym jakim dysponujesz. Wybór należy do Ciebie.
Pomimo tego proponowałbym gdzieś popatrzeć na obraz z kamery HDD, może okazać się, że taka jakość jest dla Ciebie wystarczająca.
Pozdrawiam.

czwartek, 28 czerwca 2007, 23:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiedyś montowałem film z wakacji który był nagrany na kamerze dvd Jeżeli obraz z kamery z dyskiem twardym ma podobną jakość do kamery z dvd to jednak poleciłbym koledze kupić kamerkę hdd Po zmontowaniu materiału wyglądał on bardzo przyzwoicie.
Napewno DV mają lepszą jakość, ale nie wszyscy są koneserami.
Dyski w tych kamerach są już tak duże że nie jest to już takim wielkim stresem filmującego że zabraknie miejsca.
Przed zakupem kamery warto by było zobaczyć jak wygląda materiał po zmontowaniu i nagraniu na płytke. Jeżeli by Ci odpowiadała jakość to decyzja twoja była by łatwiejsza.
Z tego co czytam prawie wszyscy są przeciw kamerce z dyskiem twadrym, czyżby obraz z nich był aż tak kiepski ?

piątek, 29 czerwca 2007, 00:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona