Teraz jest środa, 24 października 2018, 07:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Sprzet za rozsadne pieniadze na miniDV z kilkoma dodatkami 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sprzet za rozsadne pieniadze na miniDV z kilkoma dodatkami
Witam
Wlasnie pare dni temu z zona zdecydowalismy sie na zakup kamery. Kiedys jako nastolatek rodzice kupili jeszcze w pewexie kamere panasonic na vhs - wilka, ciezka itd za gruba jak wtedy kase. Jako ze ogolnie lubie jakies gadzety troche nia filmowalem uzywajac roznych roznych funkcji itd - nie mialem wtedy mozliwosci montarzu itd. Ogolnie bardziej moja wiedza jest skierowana na fotografie i w tej materii wiem duzo wiecej - nawet fotografi podwodnej. Wracajac do kamery, chcialem cos normalnego, niezbyt drogiego itd. Po przeczytaniu wielu watkow tutaj chcialbym cos co spelni moje kryteria (do zastosowan tylko i wylacznie prywatnych):

- miniDV (zabawa z edycja)
- filmowanie 16:9 - tylko takimi tv dysponuje i monitorem wiec 4:3 juz mnie nie interesuje w ogole
- stabilizacja optyczna
- zlacze firewire
- ewentualnie wejscie na mikrofon
- rozmiar raczej kieszonkowy niz wspomnianej przezemnie vhs ;)
- nie interesuje mnie robienie foto - mam od tego aparaty
- niekoniecznym, ale mozliwym dodatkowym warunkiem moze byc dostepnosc obudowy podwodnej do niej

Na poczatku myslalem o czyms tanim np canon md110 (brak jednak stabilizacji optycznej), pozniej panasonic GS80 (cena tez rozsadna, optyczna stabilizacja i reszta wiec chyba ta) ale wkoncu nie wiem czy cos innego mogloby mnie zainteresowac? Nie wiem jeszcze jak do nich z obudowa, ale to sobie poszukam.

Moze zainwestowac wiecej w 3ccd albo jakas inna technologie?
Czy az taka roznica w jakosci obrazu, bo chcac jeszcze IOS to juz sie robi kwota dosc wysoka?

Jak wyglada jakosc trybu 16:9 w standardowych kamerach a nie dedykowanych?

Poprostu temat dla mnie nowy i troche mi czas ucieka a juz spedzilem pare ladnych godzin na necie tylko w poszukiwaniu rozwiazania dla siebie. To chyba na tyle. Dzieki za pomoc i jak cos to chetnie odpowiem na jakies pytania itd.

PS Sprawdzilem te obudowy. Jest do canona
Do panasonica nie znalazlem, jednakze ikelite sie ceni i 500 funtow nie dam. Kiedys kupilem sobie cyfrowke olympusa dlatego ze olympus robil tez obudowy i wszystko za nizsze pieniadze niz ikelite ale i tak tania sprawa to nie jest.

[ Dodano: Wto Wrz 04, 2007 9:41 pm ]
Dobra, zapedy poszly wyzej. Teraz mierze na Panasonic NV-GS320 (latwo dostepny za 1800zl) lub 280 (trudniej dostepny i drozszy) bo niby starszy, ale lepszy lub sony DCR-HC96. Czy 3CCD jest jednak lepszy od Advanced HAD CCD Sonego? Jakie sa za i przeciw obu producentow/modeli?

[ Dodano: Sro Wrz 05, 2007 4:12 pm ]
Bylem wlasnie w autoryzowanym sklepie Sony w UK i pan mi powiedzial ze model 96 zostal juz wycofany i wszelkie modele teraz maja 1mpix przetwornik, czyli wywalili to co najlepsze 96 miala. Jedynie wieksze sa przy HDV. Pozostaje dorwac jeszcze gdzies gdzie maja zapasy lub jednak Panasonica 320 lub moze gdzies odnalezc 280.

[ Dodano: Sob Wrz 08, 2007 11:33 pm ]
Ciezko znalezc w dobrej cenie 280 ;( a 320 juz moge miec za 1700 zl nowka/gwarancja itd. 280 jednak o te 500 wiecej - chyba jednak nie warte te dodatki takiej doplaty...
Soniak tez ma jakies tam swoje plusy ale i ma tez minusy. W temacie siedze juz dosc dlugo - naczytalem sie, naogladalem filmikow, fot itd i juz mam dosc. Dla mnie idealna kamera chyab jednak nie istnieje - ale najbardziej by mi pasila 280 a jak nie bede w stanie dorwac dobrej oferty to wezme 320. Do jednych z plusow panasonika sa baterie a wlasciwie ich tanie zamieniniki. Do soniakow bywaja z nimi problemy lub pozostaja drogie oryginaly.

Nikt sie nie chcial wyupowiedziec, ale jakby ktos widzial gdzies dobra oferte na 280 nie da cyne na priv bo na forum to mi ktos zawinie ;)

[ Dodano: Nie Wrz 09, 2007 11:18 pm ]
Dobra, odpuscilem ta GS280. Nie warto chyba doplacac ponad 500zl do wejscia na mikrofon i wbudowanej klapki na obiektyw. No moze cos jeszcze...

Zamowilem wlasnie 320 za 310 funtow z dostawa do domu. Poczekamy - zobaczymy co to za cacko.

niedziela, 2 września 2007, 16:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]