Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 02:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 kamera z czujnikiem ruchu i autostartem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kamera z czujnikiem ruchu i autostartem
Jakie modele kamer oferują taką opcję jak w temacie? Czyli kamera jest "uspiona" i po wykryciu ruchu w kadrze sama zaczyna rejestrację obrazu?
To ma spełniać także rolę takiego systemu nadzoru, choć wiem, że to sie stosuje raczej w przemysłowym monitoringu.
Kiedyś jednak taką funkcję oferował zwykły Panasonic miniVHS (mniejsza o model, nie pamietam, ale go miałem)

najlepiej by ta kamera była z HDD (ewentualnie na karty, ostateczność - mini DV)
stary panasonic mógł czuwać do 5 min, bo się obrcała głowica i niszczyła taśmę, więc po 5 mn czuwania się wyłaczała, co ją czyni bezuzyteczną do nadzoru.

W materiałach reklamowych producentów, tych do których dotarłem, nie podają o starcie po wykryciu ruchu. Nikt takiej kamery teraz nie robi?

Oczywiście chciałbym tanią opcje, nie zalezy mi na super jakości (800 tys pikseli wystarczy, nie musi byc żadne 3CCD).

piątek, 2 listopada 2007, 16:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Takie mozliwości uzyskasz na sprzęcie do monitoringu , kamera z czujnikiem i dotego videorejestrator z hdd.
Szukaj w sklepach z urządzeniami do monitoringu

piątek, 2 listopada 2007, 23:32
Nowy
Nowy

urządzenia do monitoringu maja kiepskie rozdzielczości.

bardzo prosto, by było to zrobic na kamerze internetowej i laptopie, ale niestety jakość kamerek jest trochę słaba. Chyba, że ktoś zna jakieś lepsze modele, mające więcej niż 640x480.
wolałbym to nmiec jadnak nabardziej mobilne i uniwersalne. Czyli jako normalną kamerę video z zapisem najlepiej na HDD

[ Dodano: 11-12-07, 14:27 ]
widzę, że albo nie ma takich kamer, albo nikt nie potrzebuje tych funkcji.

A może podejśc do tego od innej strony? Kamera pdłaczona do kompa po USB i zgrywanie na HDD. Jakie oprogramowanie ma taką funkcję, że wykryje ruch i zacznie wtedy rejestracje na dysku?

niedziela, 4 listopada 2007, 02:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]