Teraz jest środa, 17 października 2018, 08:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 kamera z manualna przyslona, czasem i wzmocnieniem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kamera z manualna przyslona, czasem i wzmocnieniem
Witam!
Poszukuję kamery, która da mi pełną kontrolę nad ekspozycją, tj. pozwoli samemu ustawić czas naświetlania, przysłonę i wzmocnienie.

Niestety na stronach zadnego z producentów nie mogłem znalezc takich informacji.
1. Czy istnieje gdzies w internecie baza kamer bioraca pod uwage wymienione przeze mnie funkcj?
2. Jakie najtansze modele maja wymienione przeze mnie mozliwosci i jaka jest ich cena?

Pozdrawiam,
Marmajt

poniedziałek, 19 listopada 2007, 21:21
Bywalec
Bywalec

Bezpośredni dostęp do tych funkcji co napisałeś ma CANON XH-A1
ale nie jest tania.

poniedziałek, 19 listopada 2007, 22:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam taką kamerę i chętnie ją odsprzedam za symboliczną sumę. Sprzęt jest w doskonałym stanie, ma pełen manual ale uwaga, to kamera analogowa Hi8.

wtorek, 20 listopada 2007, 00:07
Bywalec
Bywalec

Post Re: kamera z manualna przyslona, czasem i wzmocnieniem
marmajt napisał(a):
Witam!
Poszukuję kamery, która da mi pełną kontrolę nad ekspozycją, tj. pozwoli samemu ustawić czas naświetlania, przysłonę i wzmocnienie.

Niestety na stronach zadnego z producentów nie mogłem znalezc takich informacji.
1. Czy istnieje gdzies w internecie baza kamer bioraca pod uwage wymienione przeze mnie funkcj?
2. Jakie najtansze modele maja wymienione przeze mnie mozliwosci i jaka jest ich cena?

Pozdrawiam,
Marmajt

Z najtańszych nowych to prawdopodobnie np. Panasonic GS27, GS60, GS80, zapewne wyższe modele też. Ściągnij sobie do nich instrukcję i zobacz czy o to Ci chodzi. (Mozna ze strony Panasonica).
GS80 na pewno ma manualne ustawianie migawki (od 1/50 wzwyż nie pamiętam do ilu), przesłonę, wzmocnienie, balans bieli (wybór z predefiniowanych albo na białej kartce), manualną ostrość (joystickiem) i jest tania. Włączanie manuala odbywa się małym przełącznikiem na prawej ściance kamery, położenia: automat, manualne nastawy, manualna ostrość.
Najtańsze Sony czy Canon to nie wiem czy mają pełny manual, zawsze to można sprawdzić albo czytając instrukcję albo oglądając kamerę w sklepie - pamiętam ze w Sony znowu jest coś takiego, że na ekranie dotykowym wybierasz sobie na co ma się nastawić automatyka.
Ustawianie manualne się przydaje czasem - np. żeby zablokować nastawy żeby kamera sama nie zmieniała naświetlania gdy się przechodzi z ciemnego w jasne albo na odwrót. Za to może być utrudnione włączanie (mały przycisk albo źle położony może być) no i trzeba pamiętać że to nie jest aparat.

wtorek, 20 listopada 2007, 11:41
Nowy
Nowy

Niestety potrzebuję kamerę cyfrową, gdyż bardzo ułatwia to montaż.

Jestem laikiem jesli chodzi o kamery, natomiast duzo fotografuję.
Wydaje mi się, że posiadanie kamery z funckją manualnych nastawow jest niezbedne przy filmowaniu w ciemnym pomieszczeniu z punktowym oswietlneniem, ktore czasami wlaczam a czasami wylaczam, aby byla calkowita ciemnosc.

Obawiam się, ze jezeli nie bede mogl samodzielnie ustawic wartosci wzmocnienia, to jak calkowicie zgasze swiatlo zamiast czerni uzyskam straszny szum, poniewaz wzmocnienie automatycznie zostanie zwiekszone. czy mam racje?

Pozdrawiam,
Marmajt

wtorek, 20 listopada 2007, 23:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kup sobie używaną (bo nowej nie kupisz) Panasonic NV GS400, a nie będziesz żałował. Posiada manual, "zebrę", picture adjust i inne manualne ustawienia. Wiele późniejszych modeli nie było tak udanych jak ten.
Pozdrawiam

środa, 21 listopada 2007, 09:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Polecam Canon XH-A1, przysłona płynna w pierścieniu, pełna ekspozycja,itp. Chodź również GS500 posiada pełny manual, ale nie płynny co mi nie odpowiada, zresztą większość kamer na rynku nie może się pochwalić płynnością ustawień, to bardzo przydaje się przy nagłej potrzebie korekcji obrazu podczas pracy kamery, widz nie zauważy momentu korekty, w Canonku nawet balans bieli możesz korygować płynnie, dostrajając temperaturkę, niesamowite możliwości.
Ale to troszkę kosztuje porównując z innymi kamerkami.

środa, 21 listopada 2007, 18:26
Moderator
Moderator

jeśli jesteś bardzo wymagającym amatorem to panasonic nv gs 500 nie ma nic podobnego w tej cenie . ( można ją kupić za 3096,00 zł z gwarancją 24 miesiące )
http://panasonic.pl/oferta.php?prod=2877

p.s. na automacie rewelacyjnie się zachowuje

środa, 21 listopada 2007, 20:16
Nowy
Nowy

Dopiero zaczynam zabawaę z wideo i niestety nie mogę wydać na kamerę więcej niż 1500 zł.
Mimo to dzięki za rady.

czwartek, 22 listopada 2007, 00:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego co wiem, to Panasonic NV GS500 nie ma "zebry", nie ma ustawień "Picture Adjust", ma mniejszy ekran czyli jest "do tyłu" w stosunku do wcześniejszego modelu GS400. Nie jestem pewien, ale GS500 chyba nie ma również regulacji ekspozycji za pomocą pierścienia.

czwartek, 22 listopada 2007, 15:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]