Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 06:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 zakup za granicą na f-vat - gdzie? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post zakup za granicą na f-vat - gdzie?
Czy ktoś z szanownych grupowiczów kupował swoja kamerę za granicą na f-vat. Może ktos zna jakieś sprawdzone sklepy internetowe, lub ma jakiś sprawdzonych sprzedawców na e-bay i mógłby się podzielić informacjami.

Niestety nie działa wyszukiwarka na forum. Znajduje albo kilk tysięcy postów albo żadnego :/

Dziękuję i pozdrawiam!

Łukasz

piątek, 30 listopada 2007, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Byłem tam osobiście, przy okazji zobaczyłem i podotykałem sprzęty jakich nigdy wcześniej nie widziałem na oczy. :) Solidna firma, dobre ceny - wart polecenia.

sobota, 1 grudnia 2007, 12:12
Moderator
Moderator

Ostatnio głośno się zrobiło na temat najazdu europejczyków na sklepy amerykańskie, że ceny są o połowę tańsze i rozszalał się nurt zakupów w internetowych sklepach USA. Chętnie dołączę się do pytania, ale właśnie interesowały by mnie właśnie takie adresy, gdzie można w ich sklepach nabyć kamery video za dobrą cenę. Jak wiadomo sprzęt jest obecnie multisystemowy, więc możemy go ściągać z dowolnej części świata.
Pozdrawiam gorąco

sobota, 1 grudnia 2007, 13:35
Nowy
Nowy

Tyle że przy zakupie na firmę ze stanów zapłacisz vat i cło. W unii kupując na f-vat płacisz jedynie kwotę netto. Przy zakupie kamery tego vatu trochę się nazbiera i zawsze to parę zł zostaje w kieszeni. Oczywiście kupując w Polsce na fakturę tez odzyskasz vat ale poczekasz na niego zanim ci oddadzą albo zanim w wystawionych fakturach go odzyskasz.

Ja szukam Sony vx2100 - widziałem za 6500 zł netto ale nie mam odwagi przelać kasy i czekać aż kamerka do mnie przyjedzie. Słabej wiary jestem ;)

Tak poważnie to znalazłem takie coś:

e-bay: http://tiny.pl/jklv 6250zł netto + wysyłka
sklep w DE: http://tiny.pl/jk4h 6450 zł netto + wysyłka

Znajomy zwrócił mi uwagę, na fakt że te "pewniejsze" sklepy mają opcje płatności kartą kredytową. Ale mimo wszystko jestem sceptyczny i im nie ufam.

W sklepie który podał Richi_TDI nie ma kamerki której szukam :(
Ale dziękuję za odzew.
Łukasz

sobota, 1 grudnia 2007, 14:07
Nowy
Nowy

Post Re: zakup za granicą na f-vat - gdzie?
A więc - jestem już po zakupie kamery. Kupowałem przez net w sklepie niemieckim. Płatność tylko przelewem. Kupowałem na firmę, wystawili fakturę. Sklep to http://www.pixxass.de.

Procedura wygląda tak:
Klikamy na interesuący nas przedmiot. Wybieramy kraj docelowy - polska. Opłata za przesyłkę to 25 euro. Po chwili przychodzi mail z danymi do przelewu. i numerem zamówienia. Kupując na firmę, przelewamy kwotę netto na konto sklepu + koszty wysyłki. Przelew musi być w euro. W mbanku taki przelew kosztuje 25zł + 5 + koszty banku niemieckiego. W sumie nie więcej niż 50zł. Po około tygodniu pieniądze są już na niemieckim koncie. Wtedy nadają przesyłkę UPS-em. Kamere jast max po dwóch dniach u nas.Wtedy wystawiamy fakturę wewnętrzną gdzie naliczamy nasz vat i jednoczesnie go odliczamy (vat za środki trwałe podlega odliczeniu). Koniec.

Jeżeli kupujecie na firmę wysyłka tylko na adres firmowy. Nie ma możliwości odbioru osobistego.

Jakie zalety?
Jeżeli kupujemy kamere w PL zapłacimy VAT który możemy odzyskać w postaci odliczeń lub pisać do US i czekać 60 dni na zwrot. Kupując w DE kupujemy za cenę netto, a często nawet taniej niż w PL.

Pozdrawiam
Łukasz

wtorek, 11 marca 2008, 17:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]