Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 14:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zakup profesjonalnej kamery 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zakup profesjonalnej kamery
Witam serdecznie,

Jestem nowym użytkownikiem forum i na wstępie wszystkich serdecznie pozdrawiam,

Mam do Państwa pytanie odnośnie profesjonalnej kamery.

Jestem raczej laikiem odnośnie kamer cyfrowych. Orientuje się w podstawowych parametrach kamer.

Firma w której pracuję planuję zakup kamery która będzie służyć do filmowania różnego rodzaju imprez, spotkań w różnych ośrodkach. Ogólnie będzie służyć do filmowania materiału na program regionalny w telewizji kablowej. Oczywiście filmowane będzie w pomieszczeniach jak również na podwórku.
Firma przydzieliła mi tę zaszczytną pracę jaką jest filmowanie, ponieważ bardzo mnie to interesuję.

Kamera powinna zawierać dobry zoom optyczny - rzędu ~20 , ze względu na filmowanie nie raz w ciemnych miejscach to powinna mieć okolo 1 lux-a. matryca uważam ze około 1,5 mln .

W naszej telewizji nie ma HDV, i nie planujemy jej wprowadzania i czy związku z tym taka opcja w kamerze jest mi potrzeba .

Jaki najlepiej wybrać opcje jako nośnik zapisu.

Jeżeli coś pominąłem proszę o uwzględnienie tego.

Po wyborze kamery jest mi jeszcze potrzebny program do obróbki. Kiedyś obrabiałem materiał z analogowej kamery programem Visual Studio 7 . ale ma on trochę słabe możliwości . Może nie jest to odpowiedni dział do tego pytania, za co przepraszam.

Jak rozglądałem się w internecie w kwotach 10000 - 13000 zł znalazłem:

Canon XL2
Canon XH A1 ,
Sony HDR FX7E,
Sony HDR FX1E
Canon DV XL2

Tylko nie wiem czy aż taka kamera jest mi potrzebna , czy nie wystarczy tańsza.

Bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Jarosław Kiryluk

sobota, 8 grudnia 2007, 19:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W tym przedziale cenowym to Canon XH-A1 - doskonała optyka i małe zapotrzebowanie na światło

sobota, 8 grudnia 2007, 20:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja Ci zaproponuje Sony PD170. Bardzo dobra kamera, wytrzymała i przede wszystkim jasna.

sobota, 8 grudnia 2007, 20:52
Stały bywalec
Stały bywalec

Zależy jeszcze co rozumiesz pod pojęciem " profesjonalna kamera " ? :D, bo tak jak dostałeś powyżej opdpowiedź od kolegi i to co sam wyszczególniłeś to w zupełności ten sprzęt Ci wystarczy, jednak z całym szacunkiem dla wszystkich ich użytkowników nie są to kamery stricte profesjonalne.

Pozdrawiam

sobota, 8 grudnia 2007, 20:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jednak z całym szacunkiem dla wszystkich ich użytkowników nie są to kamery stricte profesjonalne

Mało kto potrzebuje kamery wartej więcej od samochodu średniej klasy ;)

sobota, 8 grudnia 2007, 20:58
Stały bywalec
Stały bywalec

No tak jak kolega APT powiedział full profesionall to one nie sa ale nie ma sie czego wsydzic przy np. CANON XH-A1 mam ja od tygodnia i jestem bardzo zadowolony z obrazu. Wlasnie ta kamere bym Ci polecil z czystym sumieniem. Fakt ze ma mozliwosc filmowania w HDV czego Ty niby nie potrzebujesz, ale jak za ok. pol roku firma zechce jednak dawac cos w HD to trzeba bedzie kolejna inwestycje. Krotko mowiac trzeba isc z postepem ;) ;) Jednak bedziesz musial poczytac instrukcje tej kamery i powalczyc z niektorymi ustawieniami bo na perwszy rzut oka po wlaaczeniu to obraz jakby mydlany lekko (subiektywne odczucie) ale po ok jednym dniu ustawiania przeswqietlisz wszystko i obrazek jak ta lala ;).

a wedle zapewnien producenta w trubie recznym minimum swiatla to 0.4 lux. dla porownania fx7e czy fx1 maja po 4lux`y

Ostatnio edytowano sobota, 8 grudnia 2007, 21:06 przez AdamA., łącznie edytowano 1 raz

sobota, 8 grudnia 2007, 21:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Zgadzam się ale padło pytanie o kamerę profesjonalną do zastosowania w tv, więc chciałem uściślić :D

sobota, 8 grudnia 2007, 21:04
Nowy
Nowy

Wczoraj troszeczkę o niej poczytałem , i ma raczej dobre opinie.

Znalazłem również trochę filmików :

http://www.youtube.com/watch?v=GGB3z0LT ... re=related

z których jestem mile zaskoczony.

Ale wracając do mojego problemu.

Jak pisałem nie mamy u siebie HDTV i nagrywanie w tej rozdzielczości chyba mija się z celem , tak? , jak to będzie wyglądało przy konwersji na inny format , i jaki dokładnie format ?

Oraz jaki program powinienem zakupić do obróbki materiału. Przy zakupie Canona , jest w standardzie jakiś program,( nie pamiętam nazwy ) , co za jego pomocą mogę uczynić ?

niedziela, 9 grudnia 2007, 12:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panasonic DVX100B lub Sony PD170.
Ekonomicznie Panasonic DVC30 + adapter XLR - dobry operator z tej kamery wycisnie bardzo piekny obraz. Kiepski operator spierdzieli obraz, majac do dyspozycji kamere za 30tys $.

Do kamery potrzebne C bedzie jeszcze dobre oswietlenie + statyw + mikrofon + dodatkowe zasilanie (baterie).

niedziela, 9 grudnia 2007, 12:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak pisałem nie mamy u siebie HDTV i nagrywanie w tej rozdzielczości chyba mija się z celem , tak? , jak to będzie wyglądało przy konwersji na inny format , i jaki dokładnie format ?

Właśnie nagrywanie w HD ma sens, nawet jeśli nie masz odbiornika HDTV. Obraz po konwersji do SD będzie nawet lepszy, niż gdybyś nagrywał od razu w SD.

niedziela, 9 grudnia 2007, 16:52
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

kamerą, która wydaje mi sie całkiem przyzwoita z tej grupy jest również jest XL2, no i autor tematu nie chce nagrywać w hdv.

A1 nie da takiej fajnej jakości nagrywając na niej w dv...
pd170 tez jest ok, no ale xl2 ostrzejsza, więcej linii w obrazie ma xl2 (rozdziałka 16:9 ProQuality 960 x 576 efektywnych pikseli), optyka super, xlr ma... może pracować w trybie ręcznym przy 0.8 luxa, super działa jej automat ostrości tak do 6db podbicia, przy 12 tez ok, ale już nie super :D przy 12db nie widać jeszcze zbytnio szumu, mikrofon na automacie działa rewelacyjnie i nie zbiera az tak dużo szumów własnych jak xl1...
Mało tego optyka tam jest świetna, stabilizator optyczny wręcz nie do porównania w żadnej innej kamerze SUPER!

jeżeli jesteś pewien ze nie będziesz montować w HDV to xl2 (taka moja rada). I tak musisz pomyśleć jeszcze o kompie porządnym, dyskach twardych pojemnych i statywie (wysokim). Jakimś mikrofonie dodatkowym czy klipsach, słuchawkach, no i zdała by sie jakas lampka 20W-50W (oczywiscie do kamery nie osobno)

niedziela, 9 grudnia 2007, 16:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A może warto zaczekać do wiosny na SONY HVR-HD1000 . Co prawda , to prostszy model , naramienny , ale zapowiadana cena 6000zł. z groszem , jest godna uwagi . Do tego nówka .

niedziela, 9 grudnia 2007, 17:29
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A może warto zaczekać do wiosny na SONY HVR-HD1000 . Co prawda , to prostszy model , naramienny , ale zapowiadana cena 6000zł. z groszem , jest godna uwagi . Do tego nówka .
hmmm, no zapowiada sie ciekawy model...

niedziela, 9 grudnia 2007, 19:12
Nowy
Nowy

Kamerę muszę kupić w tym miesiącu lub na początku stycznia, więc czekanie do wiosny odpada.

Odnośnie kamer Canona DV XL2 i XH A1, ciągle się waham , ze względu na HDV.

Wracając do komputera; jaki sprzęt powinienem kupić do sprawnego montowania . rzędu :
- CORE 2 QUAD Q6600-4x2.4Ghz
- 2 x 500 GB HDD
- 3 x 1 GB 1066MHz DDR3

Oraz jeszcze jedna nie rozwiązana sprawa - programu. Jakim programem będę mógł obrabiać materiał

niedziela, 9 grudnia 2007, 21:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to miej na uwadze że z HDV zrobisz DV , a odwrotnie raczej nie .

niedziela, 9 grudnia 2007, 22:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona