Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 08:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Pomóżcie wybrać! Planuję zakup SONY DVD... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pomóżcie wybrać! Planuję zakup SONY DVD...
.. I tu jest ten Problem:-) Który model wybrać!? Dla mnie to "czarna magia"! Chodzi o to aby nie był za 3000zł, ale też nie najtańszy. Który model? ...106, ...109, ...może jakieś inne propozycje??? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdro for All!!!

środa, 12 grudnia 2007, 02:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No dobrze widzę że się uparłeś. Z modeli SONY na DVD znam tylko Sony DCR-DVD403E. Sporadycznie na niej cos nagrywam. Kamera ta posiada trzy jakości zapisu obrazu : LP, SP i HQ. Jedynie ten ostatni zapewnia rozdzielczość 720x576. Pierwsze dwie rozdzielczości mają niższą rozdzielczość, coś jak by SVCD. I wierz mi widać różnicę w obrazie. W najlepszej jakości na tej kamerze nagram 20 min filmu. Żadna rewelacja. Kamera ta oferuje tryb 16:9. Nawet ładnie to wygląda. Do każdej funkcji w tej kamerze muszę wchodzić przez dotykowy wyświetlacz LCD. Jest to koszmar. Kamera ta robi lepsze zdjęcia niż nagrywa filmy. Posiada dźwięk 5.1. Typowy bajer. Kiedyś nawet pokusiłem się o montaż materiału z tej kamery. Szkoda słów. Tragedia. Ile komplikacji, a jakość !!!!!!! To były minusy. Z pozytywnych cech należy wymienić
- w miarę "dobrze" sobie radzi w trudnych warunkach oświetleniowych
- jest mała i poręczna (jak masz duże dłonie to minus)
- jak ktoś nie chce montować filmów i nie zależy mu na jakości to niech kupuje. W kamerce tej jednym przyciskiem finalizuje się płytę i można odtwarzać w stacjonarnym DVD.
- robi dobre zdjęcia. Nawet częściej ją wykorzystuje jako aparat niż kamerę.

Jak już ją kupisz będziesz się zastanawiał jak tu zgrać dwie lub trzy płyty mini DVD na jedną DVD. No chyba, że nagrasz obraz w LP to wejdzie ci 120 na płytę. Tu o jakości nie wspomnę. Wybór i tak należy do ciebie. Mam nadzieję, że pojawią się jeszcze inni z forum i coś pozytywnego napiszą o kamerach tego typu. Dla mnie to szmelc totalny i wyrzucenie pieniędzy w błoto. To tyle i życzę dobrego wyboru.

środa, 12 grudnia 2007, 08:04
Nowy
Nowy

Post Hej! Dzięki za wyrozumiałość!
Widzę, że chyba skutecznie mnie wyleczyłeś z zakupu DVD. Chociaż to w dalszym ciągu nie ułatwia mi wyboru, bo z kamer MiniDV znam tylko jedną Sony DCR-HC37E. Nie wiem czy jest to w miarę dobry sprzęt. (używany będzie do "rodzinnej amatorki").
Za Twoją namową rozejrzałem się troszkę po forum(choć uwierz mi naprawdę nie mam na to czasu :cry: )i widzę, że należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy, np.:stabilizacja obrazu (lepsza optyczna)itp. Wyczytałem też, że przy zgrywaniu z kasety na kompa trzeba mieć do tego bardzo dużo wolnego miejsca (może być mały problem). Co myślisz na temat w/w kamery? Czy jest coś lepszego (o lepszych parametrach) na MiniDV w podobnych pieniądzach? Muszę nadmienić, że preferuję Sony. Z góry dzięki za poświęcenie mi czasu. Dzięki!!!
Ps. Czy kamery zakupione w UK (tu mieszkam) będą miały polskie menu, czy trzeba to sprawdzać przy zakupie?

środa, 12 grudnia 2007, 12:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]