Teraz jest środa, 23 maja 2018, 12:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Czy warto wybrać Sony HDD SR32? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czy warto wybrać Sony HDD SR32?
Witam Was serdecznie.

Przymierzam się do zakupu kamery... tak wiem, że w taki sposób zaczyna się pewnie 95% postów początkujących użytkowników.

W przyszłości miałem do czynienia z kamerą Sony - nie pamiętam dokładnie modelu, lecz był porównywalny do Sony Mini DV Handycam DCR-HC27.

Czego oczekuję od kamery, a może raczej czego nie oczekuję. Nie chciałbym kamery na kasety Mini DV z kilku powodów. Nie posiadam magnetowidu, nie planuję jego zakupu a kaset Mini DV nie chciałbym przechowywać - tak więc kamery Mini DV - jakiekolwiek zalety by miały - odpadają. Powiem jednak, że jakość owej kamery - biorąc pod uwagę oglądanie z kaset oryginalnych, nie zaś kopii na VHS'a była niezła.

Początkowo myślałem o kamerze w której nośnikiem byłaby płyta DVD ... jednak, niepokoi mnie pewna myśl (proszę doświadczonych użytkowników o powstrzymanie śmiechu) że będąc na ważnej wycieczce, imprezie - płyta po prostu może przestać nagrywać (analogia do nagrywania w domowych warunkach płyt CDR DVD+-R) i wtedy cały materiał, który zgromadziłem - przepada. Jeżeli jestem w błędzie, proszę o uświadomienie mnie.

Takie a nie inne przemyślenia sprawiły, że zainteresowałem się kamerami HDD. Dlaczego właśnie takie - według mnie, film będzie zapisany w plikach filmowych, które później w prosty sposób będę mógł skopiować na komputer i na przykład nagrać na płytę DVD - jeżeli nawet nagranie płyty się nie uda, mogę to zrobić ponownie, ponownie i tak do zadowalającego efektu.

Jeżeli są wśród Was użytkownicy Sony HDD SR32 (lub znawcy) prosiłbym o Wasze opinie. Według moich rozeznań ta kamera jest najtańszą z przedstawionych przeze mnie trzech modeli.
Sony HDD SR32 kosztuje £249.99
Sony HDD SR52 kosztuje £379.97
Sony HDD Handycam DCR-SR72 kosztuje £399.97
To dość duża rozbieżność cenowa - cena pierwszej waha się w granicach 250 do 300 funtów - co daje cenę do 1500 PLN.
Czytając bardzo pobieżnie dane techniczne, każda z tych kamer dla mnie ma zbliżone parametry techniczne - nie licząc wielkości dysku twardego, gdzie podwojona wielkość z 30 do 60 GB wydaje mi się zbędnym luksusem.

Nie oczekuję od kamery aby miała jakość HD - nie posiadam takiego telewizora i nic nie wskazuje na to, abym w najbliższej przyszłości wszedł w jego posiadanie.

Chciałbym móc poddać pliki wynikowe obróbce za pomocą dołączonego oprogramowania. Mam na myśli proste efekty łączenia części filmów, przejścia jednej sceny w drugą, dodanie napisów - żadnych wyjątkowych efektów nie planuję robić.

Chciałbym aby nagrywane przeze mnie filmy mogły być przechowywane jako archiwum na płytach DVD. Chciałbym też wiedzieć w jakim formacie nagrywają owe kamery, jaka jest jakość takowego nagrania.

Będę wdzięczny za każdą poradę, z góry dziękuję.

czwartek, 20 grudnia 2007, 01:40
Nowy
Nowy

Hej! Nie jestem znawcą w tej dziedzinie, ale z tego co zdążyłem wyczytać na forum, to przemyśl czy jest to dobry wybór (Kamera z twardym dyskiem).
Przytłaczająca większość wypowiada się niezbyt pochlebnie na temat kamer DVD i HDD.
Jest sporo postów na temat wad tych kamer. Tyle wiem. Przyjemnej lektury! Pozdro. :wink:

poniedziałek, 24 grudnia 2007, 01:12
Nowy
Nowy

Dziękuję za odpowiedź - jednak, na żadnym z forum nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Fora jedynie sugerowały mi rezygnację z kamer HDD / DVD na rzecz DV.

Decyzję podjąłem w oparciu o ofertę lokalnych sklepów sprzedających kamery i modelem, który przypadł mi do gustu jest Panasonic NV-GS230. Kamerę już nabyłem więc wszelkie ewentualne rady będą już spóźnione.
Dziękuję za zainteresowanie moim tematem.

środa, 26 grudnia 2007, 12:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]